Kendini yetiştirmePsikoloji

Kişisel etkinliği. başarının kişisel amaçlara ulaşılması yol

Bugün Ne kişisel etkinliğini öğrenecek. Genel olarak, terimin adı için yalnızca tehlikede olduğu hakkında söylenebilir. Ama hepsi gerçekten öyle olduğunu anlamak için verilen değil. Mevcut tema ile iyi bir anlaşma, her zaman çok az gerginlik, ancak kendi faaliyetlerinin en iyi şekilde durumunda. Bu durumda, özel bir şey gerekli değildir. kişisel etkinliğinin Psikoloji sadece iç inanç ve motivasyon dayanmaktadır. Yani endişelenmeyin. Her zaman anı usta mümkün olacak. Ama tehlikede olan nedir?

Bu nedir

Yeni başlayanlar için, ne tam olarak kavram hakkında konuşmak zorunda kalacak? kişisel etkinliği nedir? Bu ifade ve anlama gibi ve aynı zamanda biraz genel görünüyor. Bu seferde unutulmamalıdır - Mevcut özelliği her insanın hayatında gerçekleşir. Birisi bu kavram ve biriyle karşı karşıya olduğunu bir yolu yoktur - hayır. verimlilik ile tanıdık bir şekilde Hepimiz.

Bu yüzden ne konuştuğunu? Kişisel etkinliği - bu adam kendini belirledi belirli bir amaca, ulaşmada belli etkinliğidir. Bu bizim faaliyetlerinin etkisidir. Biz insan yaşamının ayrılmaz bir parçasıdır, söyleyebiliriz.

Bazı hayatta bir başarı olarak koşulunun yer aldığı bu kavramı karşılaştırın. Bir dereceye kadar öyle. kişisel etkinliği - Bizim plan ve eylemlerin sonucudur. Daha iyi o kişi daha mutlu ve daha başarılı hale vardır.

vakıf

Ancak psikolojide her zaman olduğu gibi, bizim şimdiki kavramı kendi temelini, onun kurulumunu vardır. Burada temeli sadece üç küçük "fil" dir. Ve onlar sadece kişisel etkinliğinin gelişmesini etkiler.

İlk - o kişinin önünde koyar, gerçekleşme niyet ve amaçları olduğunu. Bu olmadan hiçbir kişisel etkinliği ne de motivasyon veya performans olabilir.

İkinci - düzen ve kişisel yönetimi. Son derece önemli bir bileşeni. Onun yardımı ile yaşam ve bazı özel durumlarda başarılı olabilir.

Üçüncü - iletişim becerileri ve bunların planlarının gerçekleşmesi için uygun bir ortamda olmak. Ayrıca az önemli bileşeni, ancak ikinci öğe olarak anlamlı değildir. Genellikle kolayca ve sorunsuz ayarlanabilir.

gelişme Başlangıç

Kişisel Verimlilik kişi doğum için her türlü hakkı vardır. Ve özellikle çocukluk ve ergenlik döneminde, sürekli gelişmektedir. Bu nedenle, bu alanda özel dikkat gerekir. Sonuçta, bireyin etkinliği - gelecekte başarının anahtarıdır.

Biz çocuk onun etrafında neler olup bittiğini anlamak için başladığında kavramının ilk başlangıçlar gerçekleştiğini söyleyebiliriz. 6 aylık etkinliği ile bilinçsiz düzeyde bir etkiye sahiptir. Ama yaşla birlikte ben onu geliştirmek için, hem de bu önemini fark etmek zorundayız.

Kendi başına, bireyin etkinliği geliştirmek olmayacaktır. Biz bir hedef ya da arzu her zaman, biz bu "istihbarat hücresi" başvurmak için var. Düzgün şu ya da bu işi organize olursa, maksimum sonuçlar elde etmek mümkün olacak, uzun açık olmuştur. Yani bizim bugünkü vadeli - aslında bir özel durumda başarının anahtarıdır.

armoni

Tabii ki, gerek sürekli geliştirmek ve kendi ulaşmak için geliştirmek. Ama dünyada problem çözme yaklaşımları çeşitli vardır. kişisel etkinliğini artırmak için bazı yöntemler nelerdir? Ne onların her zaman ya da çoğu zaman ulaşmak için yardımcı olabilir?

Önce uyumu bulmak zorundayız. Bu her zaman dengeli ve sakin olmaya vardır. İç barış - sadece rehin değildir çoğu durumda başarının temelidir. Sonuçta, bu durumda olası tüm senaryoları düşünmek ve sonra en iyi çözümü bulmak için, herhangi bir durumda bir ayık değerlendirme olabilir.

Bul uyum genellikle hobi yardımcı olur. Aşık Engage. Bazen psikologlar meditasyon öneriyor. Eğer biraz zaman var gibi görünüyor olsa bile, yine de zevk getirmek kişisel faaliyetler için birkaç dakika veya saat ayırmak deneyin.

Kişisel hedefler

kişisel etkinliğini arttırmak özel avantaj ile gerçekleşecek olursa zaten bu kavramı bileşenlerinin bize bilinen odaklanmak. Bu söylenen kişisel hedeflere oynama bugünkü sayısında çok büyük bir rolü olduğunu. Ve onlar sadece - bu çalışmak zorunda kalacaklar ana akım, bu.

Evde ve iş yerinde: kendi işinde başarı elde etmek için, onun faaliyetinin her alanında kişisel hedefler belirlemek ve tanımlamak için öğrenirler. Bunlar da, gündemi hazırlanması planlama sayılabilir. Kaos ve yıkım olumsuz verimini etkilemektedir. Bu yüzden senin şu ya da bu şey yapmak neden değil, aynı zamanda, eylemlerini planlamak için onları düşünmek, öğrenmek için denemek ve sadece öğrenmek zorunda.

öncelikler

Devam edin. Şimdi bir kişisel etkinliğini gizler başka önemli noktaya, dikkat etmek gereklidir. Onun artışı systematization ve uyum, aynı zamanda kişisel hedeflerini belirleyerek ibaret değildir. Buna ek olarak, burada önemli bir rol oynar öncelikler olarak böyle bir şeydir.

her durumda onları düzenlemek için öğrenin. Başlangıçta gerekli ve önemli olan tek şey yapmanız gerekir. Ama aynı derecede önemli hususlar gecikme olmamalıdır. Hatta okul çocukları ilk zor görevleri çözmek ve sonra ciğerleri almaya öğretilir. Bu da aynı prensip geçerlidir, hayat. Eğer öncelik olduğunda, hayatı kolaylaştıran ve daha kolay hale gelir.

Neyse, bunu düşünmek - zor bir şey yapmak eğer, artık çok daha hızlı yapılması! Ve bu verimliliğinde önemli bir artıştır. Sadece ne sen çoğu için gerek! Ancak, önceliklendirme - Kolay bir iş değil. Eğer sorun varsa, sadece belirli bir durumda yalnızca en önemli ve zor yürütmek başlaması.

konsantrasyon

Bu gelişme etkinliği olarak burada bitmiyor. Eğer fazla veya planlanandan daha az ya da bu eylemi sahip olduktan sonra öncelik ve zihinsel görevlerin uygulanması için bir türlü ayar konsantrasyonuna üzerinde çalışmak gerekir başladı. Eğer herhangi bir iş kurmak her zaman, avunmak değil, sadece bu görev için dikkat.

Dünya baştan ve dikkat dağıtıcı doludur. Bütün bu olumsuz nihai sonucu ve verimliliğini etkilemektedir. Yalnızca bir sınıftan odaklanmak istenmektedir. böylece zaman kazanmak için çalışırken, iki tavşan yetişmek için çalışmayın. Bu yaklaşım sadece uygulanmasını zorlaştırıyor.

O görev sırasında uygun ve elverişli koşullar yaratmak için önemlidir, bu nedenle içindir. Bu sizin konsantrasyon kolaylaştıracaktır. Ve tabii ki, verimliliğini etkiler.

Alet - hayır

Bir tavsiye size başarı elde yardımcı olur. Ancak, bu iş ve teknoloji ve bilgi teknolojisi şeklinde sabit cezbeden bir atmosferde konsantre olmak zorunda ileri düzey kullanıcılar için daha uygundur. Ne demek istedi?

Belirli bir durumda maksimum başarı elde etmek istiyorum, ama bu konsantrasyon gerektirir, tüm aygıtları kaldırmak. Telefonu kapatın, hiçbir oyalama, tablet ve oyun konsolları eline alamadım, bilgisayara gelmez. gerçekten gerekli ise o Hedeflerinizin gerçekleşmesi için gerekli olan hallerde, teknoloji kullanır. Ve yalnızca bu yönde. Eğlence ve dinlenme - bu iyi, ama gadget'lar ve teknoloji genellikle sadece dikkatini dağıtmak.

motivasyon

Kişisel etkinliği yönetici ve diğer şeylerin yanı sıra genel olarak herhangi bir kişi, aynı zamanda motivasyon bağlıdır. Öyle değilse, o zaman darbe olacaktır. Uzun bilinen ve bariz bir gerçektir duruyor. popüler psikolojisi üzerindeki herhangi kitap, belirtilen görevin yerine getirilmesi motivasyonun öneminin açıklayacağız.

Sen amaç ve öncelikleri ile mevcut karşılaştırabilirsiniz. Eğer herhangi bir iş başlamadan önce Genellikle, dikkatlice bunları yapıyor olacak düşünün. Sonra özetler. Ve sürekli tekrarlayın. böyle devam eder - ya da "kilo vermek, yeni bir elbise biniyorlar, spor gitmek" - Böyle "Yaz aylarında yurt dışına tatile gitmek yarı zamanlı kalmak" olarak. motivasyon nedenleri bu vesileyle her kişi kendi görüşlerini, birçok olabilir.

sağlık

Şimdi aslında kişisel etkinliği ne kadar önemli açıktır. o hedeflere ulaşma konusunda Psikoloji kitapları genellikle, bunun üzerine vurgu. Ve burada sık sık hissi gibi bir an yayarlar. O kadar değil en önemli rol oynar.

Neden? İyi hissetmediğini zaman herhangi bir iş üstlenmek için gereklidir. Evet, bazen güç kullanarak çalışmak zorunda, ancak başlangıçta kötü hissediliyorsa, dava almazlar. Bu nihai sonuç üzerinde tüm olumsuz etkisi.

emek başlamadan önce rahatlamak için deneyin. Örneğin, iyi tekrar meditasyon, hem de sıcak küvet yardımcı olur. Eğer şiddetli keyifsizlik varsa, onların sağlığını geliştirmek amacıyla işler koymak. Görevi tamamlamak için vücudu zorlamak için gerekli değildir. Yoksa, sadece en az değil, en fazla olsun, bir şey kırıyorsun. Bu çok önemlidir. Evet, bazen kendine bir destek vermek gerekir, çok tembel olmamalı. Ama buna değer çok gayretli değil. kişisel etkinliği düşük hissettiğini kötüsü.

öğretim

Bize genel başarısı yanı sıra, bizim hedeflere ulaşmak yardımcı olabilecek bazı hileler hala var mı? Tabii ki, hepsini biliyorum. başarıya giden yol - sabit kişisel gelişim. derler şaşmamak "Yaşarsın - ve öğrenmek." Her zaman senin faaliyetlerinden maksimum getiriyi elde etmektir hayatın bu kuralı kullanmak gerekir.

Şart değil, kitapların arkasından oturmak kolejler ve kurslara gidiyor. Ekseriyetle kendimizi eğitmek mümkündür. Eğer merak ediyorsanız gerçeği, eğlenceli. Sadece bir kişinin ve bir bütün olarak bir kişi olarak gelişir. Bu teknik, kişisel etkinliğini arttırarak büyük etkisidir.

Bu demir bir deklanşör, iç kısım sahip olanlar, özellikle belirgindir. herhangi bir sorun olmadan belirli bir eyleme kendilerini motive edebiliyoruz insanlar. Antrenmanda bakarsak hayatta başarıya ulaşmak (yüksek öğretim atıfta ile) Ve her zaman insanları eğitimli değildir. Son zamanlarda, bir diploma olmadan bir sürü insan daha fazla örnek hızlı ve dışarıdan yardımı olmadan büyük bir başarıya ve sonuca. kişisel etkinliği, kendini eğitime Tüm bunlar sayesinde. Yani unutmayın: Eğer sürekli iyileştirmek ve geliştirmek gerekir.

Deneme yanılma

başarıya giden yol - bu iniş çıkışlar değil, aynı zamanda sadece bu. Sözde kişisel performans arızaları gelişmesi, dürüst olmak gerekirse bu yüzden de etkilenir. Ve en kötü şekilde. Neden?

şey başkalarının hatalarından ders için olmasıdır - bu iyi. Ama burada nedense daha iyi insanların kafasında tevdi kişisel başarısızlıklar var. Öyle ayrılmaz bir parçası öğretir ve bize yol hayatı. Yani hata yapma korkmayın. Onlar yakında işlerini en iyi sonuçları elde etmek öğretecek ve arızaları önlemek için.

Genelde, hayatta - bu karanlık ve beyaz çizgili bir kombinasyonudur. sadece ikinci durumda, çıkmak ve alışılmamış kararlar, duruma uyum sağlamak mümkün olmayacak. hataların olduğunu ve kişisel etkinlik oluşumunda önemli rol oynamaya çalışıyor Yani. Unutmayın: başarısızlık her zaman değişen derecelerde sevinç ve başarı olmalıdır için. hata yaparlar ama mümkün olduğunca az yapmaya çalışın korkmayın. de, başkalarının hatalarından ders dikkate bunları alabilir.

Hepsi bu. Şimdi sırlarını bilmek ulaşmada hedefleri ve kişisel performansını artırmak. onlar yardımcı olacaktır, yukarıdaki tavsiyeleri takip etmeye çalışın! Hayatta Başarı size bağlı!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.