OtomobilArabalar

"Audi 80 B2": Ünlü Alman araba hakkında en ilginç şeyler

"Audi 80 B2" - 70-80'li ışık üretilmiştir orta boy bir araba. Başlangıçta, Model geçmişini 1966 yılında başladı. Ve 1996 yılında tamamladı. platform tabanı, ilk çekildiği gibi, "Volkswagen Passat" aitti hangi. en azından kısaca bu konuda konuşmak öder böylece Bu model, oldukça ilginç ve zengin tarihidir.

modeli Hakkında

Başlangıçta, sana bu makine hakkında bazı temel bilgileri anlatmak istiyorum. "Audi 80 B2" on üç yıl üretilen - 1975 ve 1988-arası. Bu süre boyunca, neredeyse 1,7 milyon kopya sattı! Aralarında - kupa sadece 170 bin sürümleri. Biz 2 ve 4 kapılı sedan artan popülerlik kazandı.

zaman seçim için tüm potansiyel alıcılar dokuz farklı versiyonlarını sunmaktadır. hepsi çok önemli bir ayrıntı farklıydı. Ve bu, tabii ki, motoru. 1.3 litrelik versiyonu oluştu, üç - 1.6 litre (standart, turbo dizel ve dizel) hacmi. Ayrıca makineler 1.8-, 1.9-, 2.0-, 2.1- ve 2.2-litre motorları ile Orada donatılacaktır bulundu.

4383 mm, genişlik - - 1682 mm, yüksekliği - 1365 mm uzunlukta aşağıdaki gibidir: Boyut "Audi 80 B2" dir. en fazla 1190 kg - Dingil 2540 mm ve ağırlığı (min - 930 kg ve konfigürasyon parametresine bağlıdır idi).

bitiş 70

"Audi 80 B2" kendi platformunu aldı, adı Avrupa'da 1978'de tyoe 81. olarak bilinirdi, firma marka olarak numara 80 kullanmaya devam etti, ancak Kuzey Amerika'da bu araba Audi 4000 (veya önek S ile) olarak biliniyordu. vücut gibi görünmelidir nasıl, o Klaus Ljuta başlangıçta çalıştı. Sorun Giorgetto Giugiaro meşgul çünkü Ama sonra, BMW gitti. Ve o hızlı ve başarılı bir şeyi var.

Çoğu durumda alıcı 4 kapılı sedan emretti. Fakat iki kapılı bir model de belli bir popülerlik kazandı. o zaman bu niş mükemmelleşti çünkü Arabalar, o üretmeye karar verildi Volkswagen Passat. İlginç bir şekilde, temel ekipman tamamen ABD'deki Avrupa otomobil "Audi 80 CD" uymak. Bu makine çok parlak bir özelliği vardır - bu egzoz gazlarındaki zararlı emisyonları içeriğine en sıkı standartlara karşılık geldi.

seksenler

Yukarıda sunulan Araba "Audi 80 B2 'resim, standart tasarım olarak kabul edildi. Ama sonra, 1984 yılında, ışıkta, başka bir modeli açıklaması karar verildi. Ve bu "Audi 90" olarak tanındı. Aslında selefinin mutlak kopyası oldu. yenilik farklı tek şey, "Audi 80 B" - bir güç ünitesi, kimin hacmi büyük. Bazı seçenekler de eklenmektedir. Örneğin, bir potansiyel alıcı (kapasite 115 ve 136 litre. S. idi) hacminde 2.2 litreye kadar 5-I5 silindirli motorunu tercih edebilirler. 2.3 litreye kadar - Sonra, bu arada, motor hala artar. turbo dizel I4 bile bir seçim. Onun gücü 75 beygir eşittir. Makine ön tekerlek ve arka tekerlek araba ile sunulmaktadır.

Yine de, yenilik ABS sistemi oldu ve bir kişinin istediği ve fırsat (mali, elbette) olsaydı, ona da aynı teklif etti ama 3725 DM tutarında. Ayrıca, bu makine farlar, klima ve hatta seyir kontrolü üzerinde elektrikli camları kapağında sunroof, silecekleri övünme başladı.

Platform Özellikleri

"Audi 80 B2", düzeni uzun süre üreticileri için tasarlanmıştır, bu çok umut verici makine olduğu ortaya çıktı. Şaşılacak kadar popüler hale gelmiştir. Onun platformu - çok yönlü ve uygun maliyetli temelidir. Onun bileşenleri "Audi Coupe", "Quattro", "Sport-Quattro" den alınmıştır. Ve bu makineler Audi arabaların taraftarların gözünde gibi birçok bilgi, konsolide markayız. Sürekli dört tekerden çekiş sistemi (olan isim olan tam Quattro) ırkların farklı türde kaderini bulmuştur. Ve bu güne kadar kullandı.

Bu arada, otomobil "Audi 80 B2" hakkında başka bir ilginç ve pratik bir nokta. Onarım - biz bu model hakkında konuşmak eğer, genellikle bir sorun değildir. Yukarıda da belirtildiği gibi, çünkü birçok ayrıntıları birçok diğer makinelerden alınmıştır. Yani "donör" için arama çok zaman gerektirmez. Ve bu arada, onarım da seyrek gereklidir. düzgün bir operasyon - Burada temel bir ilkedir. "Audi" - yani hasar nadirdir yani araba, sağlam toplandı. Sonuçta, bugün bile, 2016 yılında, insanlar B2 modeli satmak ve iyi durumda. fiyat konusunda arada,. Bugün, bu araba çok makul bir miktar için satın alınabilir. 100 bin ruble - Bu bir kişinin iyi bir şekilde arabaya binmeden yapıldığı miktar, hiçbir vücut üzerinde şikayetleri ve mükemmel koşu motoru.

teknik özellikleri

Bu tema da dokunmak dikkate değerdir. Daha önce bahsedildiği gibi, birkaç modifikasyon vardı. Bu 115 beygir gücündeki bu (2.2 MT Quattro) ile en güçlü versiyonu olarak kabul edildi. O 193 km / s ile hızlandırabilir! 70'li yılların sonunda için iyi bir gösterge! yüz kadar biraz fazla 9 saniye dağıtılmıştır ve akış hızı 100 km başına 10 litre idi.

Başka bir model 184 km / saat hızda bir maksimum (motor 115 çok güçlü, ama daha küçük bir hacmi) sahip, ivme, 10 saniye ve akış hızı - 8.5 litre. Bu 60 beygir gücüne sahip zayıf makine olarak kabul edildi. Maksimum hızı - 148 km / saat, ivme - 17, bir yüz kadar saniye ve akış hızı - yaklaşık 9 litre. Oysa üç sürümü 75, 70 ve 90 litre vardı. a. - En güçlü ve zayıf modeller arasındaki sözde altın ortalama.

ilginç bilgiler

B2 sedan 1986 yılı sonuna kadar Avrupa'da kullanılabiliyordu. dünyanın geri kalan ülkeleri ve makinalarda 1987 tarihine kadar sattı. Ben söylemeliyim ki coupe versiyonu, bir yıl boyunca ertelendi. 1988 yılına kadar satın almak mümkün oldu. Ama daha sonra modelleri değiştirildi.

Bu arada, 1984 yılında, şirketin uzmanları arabada bazı değişiklikler yapmaya karar verdik. Arka lambaları (onlar "Audi 100" olarak belirlenmiştir edilenler bir kopyası haline gelmiş gibi görünüyor) dönüştürür. Ön ve arka tamponlar farklı bir görünüm bagaj kapağı, gösterge paneli ve olur dönüşür vites değiştirme kulakçıkları. yeni ve modern (anda) direksiyon yoktu. farlar aynı zamanda farklı baktık - daha etkileyici, sen söyleyebilir. Kablo uzmanları da geliştirilmiş ve sigorta başlık altında ertelendi.

1983 yılında dünya modelinin bir spor versiyonu verildi. Bu Audi 80 GTE üzerine inşa edilmiştir. Ve gerçekten etkileyici özelliklere sahip iyi bir makineydi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.