BilgisayarlarBilgi teknolojisi

CD'lerin farklı türleri nelerdir? RW-sürücüler ve diğer

Farklı bolluğuna rağmen medya, harici sabit diskler ve flash sürücüler, CD'ler ve oldukça popüler olmaya devam etmektedir. Onların türleri ve böylece farklı bir acemi o zaman yönlendirmek olmaz. CD ve DVD disklerin doğru satın alma yapmak için, en azından üreticileri tarafından kullanılan onların kısaltmaları, anlamamız gerekir. Örneğin, ne RW-diskler?

Bu teknoloji dolu boşlukları gelen verileri silmek ve tekrar ve tekrar yazmanıza olanak tanır. Olumsuz olan bu olduğunu burada CD-RW-sürücülerin tüm cihazlar değil okuyabilir. CD-RW, CD-R, CD-RW ve bir müzik CD'si yeniden.

disklerin diğer her türlü aracılığıyla Biraz yürüyüş. ne CD-R - Başlangıç için? Bu CD Recordable'dır kısa. Biz tek seferlik kayıt için amaçlanan domuz, önünde var. Bu ne mükemmel çeşitli CD-cihazları okur, ama yalnızca bir kez kayıt olarak kullanabilirsiniz standart CD-ROM olduğunu en çok. Bu büyük bir dezavantajdır. Olası bilgi eklemek için boşluk yoktur, sadece. Ve o zaman, bu işlem için kapalı değil sadece.

CD-RW-sürücüler iki tipi vardır: ultra hızlı ve yüksek hızlı. Önce eski numunenin CD-RW sürücüde yazılmaz.

Şimdi DVD diskler ile küçük bir anlaşma. Altı türleri olabilir:

  • DVD + RW;
  • DVD-RAM,
  • Yazma için DVD-R;
  • Genel DVD-R;
  • DVD + RW;
  • DVD-RW.

Bunlardan, en olabilen, ortak (ve onun akraba CD-R), sadece bir kez kayıt - DVD-R. Genel ve yazma Bu tür külçe yukarıda gösterilen bu iki alt türü vardır. Eski evde, ikinci kullanılmak üzere tasarlanmıştır - profesyonel kullanım için.

DVD-RW-sürücülerin etkileyici özelliklere sahiptir. Bunlar silinip 1000 kereye kadar yeniden yazılabilir. Daha sonra tüm bilgileri, kısmen kaldırılması mümkün değildir silmek tamamen seslendirme ihtiyacını - Ama aynı zamanda önemli bir dezavantajı var. Bunlar neredeyse tüm DVD-sürücüler ve cihazlar okuyun.

kendi imalatında oyuncular ve uyumlu sürücülerin çoğunluğu, DVD-RAM manyeto unsurları ile faz değişim teknolojisini kullanır. Böyle diskler 100.000'den fazla kez yeniden yazılabilir ve bunlar en az 30 yıl hapis yatacak. kartuşları ve olmadan mevcut, tek taraflı ve iki taraflı yoktur.

DVD + RW diskleri zaten bilinen CD-RW teknolojisine dayanan bir format temsil eder. o yaklaşık bin kat olabilir üzerine yaz.

DVD + R - Aynı DVD + RW, yazma kez sadece. DVD-R olan benzer bir uyumluluk.

Biçimleri tüm bu karmakarışık oyuncuları / sürücülerle veya birbirine uyumsuz olduğu açıktır. Şu anda diskin her türlü kayıt edebiliyoruz çok az "SuperMulti" -privodov yoktur.

Optik sürücüler geri görünüş olarak çok benzer tüm ortak CD- ve DVD-boşlukları, oynamak, ama aslında çok farklı olabilir. bilginin en azından bir miktar onları saklanan alın. 17 GB'a kadar, yani 24'den fazla kez - Eski bilginin 700 MB, ikinci tutabilir edin.

En popüler - tüketiciler hala verilerin üzerine edebilmek için tercih gibi, RW-sürücüler bulunuyor.

Bazen sürücüye iki kat daha fazla bilgi ve onu kabul gibi birçok yazma anlamına gelir DVD DL eklenir. Gerekli aynı anda diski değil açın.

Burada biraz var ve çeşitli birincil bilgi lazernikah tanıştı. Biz CD-RW diski bilgisayar masasında uzun süre gecikirse sonucuna varmıştır. Daha iyice ve uzman literatürü okuyarak konuyla yapabilirsiniz daha aşina.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.