Sanayi

Zagorski-optik mekanik bitki: tarih, açıklama, yorum

OJSC "Zagorsk Optik ve Mekanik Tesisi" - gözlem, ölçme, kontrol, fotometrik tıbbi optik elektronik ve mekanik cihazların üretiminde ulusal liderlerinden biri. Şirket temel yapısal bölünme "Schwabe" tutma olduğunu.

yaratılış Tarihçesi

Büyük ölçekli sanayileşme sonucunda orta 30s tarafından ölçüm aletleri işletmeler, araştırma merkezleri, optik aletler muhtaç laboratuarlar, bir sürü yaratmıştı. Özellikle kusur ölçerler ve malzemelerin sertlik eksik.

Hükümet Moskova yakınlarındaki optik ekipman üretebilir lider şirketi inşa etmeye karar verdi. Böylece, Zagorsk Optik ve Mekanik Tesisi 1935 yılında kuruldu. Şirketin kuruluşundan ilk taşı döşeme bayram havasında, Ekim Devrimi'nin 18. yıldönümü gününde gerçekleştirildi. İnşaat ikinci beş yıllık dönemin önceliklerinden biri haline. Nisan 1936 tarihinde ile, pres Brinell kullanılan metallerin sertliğini ölçmek için mikroskoplar üretimi başlatıldı.

savaş zamanı

Tomsk - Hayır er uzakta Cepheden tahliye edilmesi vardı 1941 Zagorski optik-mekanik tesisin sonbahar gibi üretim kazanç çekiş vardı. Moscow'da operasyonel durum geri dükkana, makine ve teçhizat normalize zaman.

İstatistiklere göre, savaş döneminde ZOMZ 781.000 farklı ürün üretti. Bunlar arasında:

 • 300.000 ordu dürbün;
 • silahlar için 130.000 yerler;
 • 110.000 istihbarat periskoplar;
 • 78.000 aviapritselov.

Savaş sonrası gelişme

Bitkinin huzurlu yaşam yeni görevler belirledi. Önümüzdeki beş yıllık geliştirme planı ve usta 50'den fazla yeni ürün her birinde. önde gelen ürünler (ve hala):

 • gözlem cihazı;
 • genel endüstriyel kullanım için özel ürünler;
 • tıbbi ekipman;
 • projeksiyon;
 • Foto objektifler ünlü dizi "Jüpiter", "Barış", "Tair", "Orion".

Zagorsk Optik ve kimin fotoğraf boyutu etkileyici, 1981 yılında Makina Fabrikası, Salavat optik-mekanik bitki ile ortaklaşa üretim dernek profilinin oluşturulması için temel oldu.

82 yıllık tarihi boyunca ZOMZ savunma ve ülkenin ekonomik gücünün güçlenmesine büyük katkıları olmuştur. 1.100 'den fazla fabrika işçileri A. I. Pahomovu verildi, Sosyalist Emek Kahramanı başlığı dahil, hükümet ödülleri verildi. 10 kişiyi, Kızıl Bayrak İşçi Nişanı - - 101 kişilik Lenin Nişanı 13 kişi, Ekim Devrimi Nişanı aldı. 1985 yılında bitki kendisi Ekim Devrimi'nin Sipariş verildi.

özellik

JSC "ZOMZ" orta sınıf fiyatlarla yüksek kalitede optik ve opto-elektronik cihazlar üretmektedir. Yenilikçi Şirket gelişmiş üretim teknolojileri, yüksek entelektüel katma değer ile dünya standartlarına uygun yüksek teknolojili ürünler yaratmak tanıtır. vb İletişim Zagorsk Optik ve Mekanik Tesisi :. 141.300, Moskova bölgesi, Sergiev Posad, Kızıl Ordu, 212 VA.

Cutting-Edge

Bugün, modern bilgi teknolojilerinin fabrikada, bilgisayar Entegre tesisler (CISP) birleşik ideolojisi yoğun tanıtıldı. CI CAD alt sistemi kullanılarak önemli ölçüde alet ve teknoloji geliştirme ömrünü azaltabilir onların kalitesini artırabilir. Yönetmen Zagorsk Optik ve Mekanik Tesisi Andrey Rastorguev üretim hatları, ekipman modernizasyonu, yenilikçi çözümler getirilmesi otomasyonu ve bilgisayar ortamına için büyük çaba sarf etmektedir.

bileşenlerin yaklaşık% 70 fabrika tesislerinde üretilmektedir. Kompleks parça tezgahları üzerinde yapılır sayısal kumandalı ile BDT ATC alt-sistemi (ACYTP) içerisinde. Çıktı Rusya'da ve dünyada popüler olan bir üründür. ihracat ürünleri listesi dürbün, monoculars, spor ve avcılık kapsamları, gece görüş cihazları, analitik araçları kapsar.

Gözlem cihazları

JSC "ZOMZ" gözetim cihazlarının geniş bir yelpazede önde gelen geliştirici ve üreticilerinden biridir. Bunlar arasında: monoculars, dürbün, gece, gündüz ve kombine, çok fonksiyonlu manzaraları. Bu optik cihazlar ışık alaşımlardan yapılır. Bunlar anahtar parametreler ve fiyatların optimal kombinasyonu ile ayırt edilir. çeşitli ürünlerin yaratılması katılan elektron optik arsa, sanayi ve bilimin hemen hemen her alanda yeni bir düzeye analiz ve araştırma, doğru ölçüm optik yöntemlerin geniş yayılmasını teşvik eder.

Tıbbi tesisler

Savaştan sonra, Zagorsk Optik ve Mekanik Tesisi tıbbi malzeme geliştirme ve üretim başladı. Üretim kısa sürede kurulmuştur:

 • oküler çevreler;
 • lambaları yarık;
 • Büyük ve basit oftalmoskoplar;
 • ekzoftalmometre;
 • elektrooftalmoskopov.

ACP serisi Anomaloskop ve AH-59 (belirleyicileri renkli görme) ophthalmometer, adaptometer: Karmaşık cihazlar inşa göz Hastalıkları doktorlar Enstitüsü ile işbirliği içinde. 1959 yılından bu yana yayınlanan ve lazer projeksiyon Lensmeters ophthalmocoagulator.

fotometrik aygıtlar

evrensel fotometre türünü "Pulfrich FM-58" ve bulanıklık ölçer PFM colorimeter tipi Dubosquet NUMARASI 1 (Sayı 1 M): yıllarda 1946-1950 görsel fotometrik aletleri için teknik belgeleri geliştirilmiştir. Bunlar Çözeltilerin optik özellikleri (iletim, yansıma, emilim), malzemeleri ve konsantrasyonlarını belirlemek için karşılık vermektedir.

Bu cihazların üretimi küvetleri ve diğer çözeltiler için yüksek hassasiyetli terazi ve mekanizmaların pek çok yeni teknolojik süreçlerin geliştirme, üretim gerektirmiştir. gerekli ekipman üretimi çkmadı SSCB standarttır fotoseller varlığını gerektiriyordu. Bitki kendi üretimini düzenlemek ve FEC (FEC-M, FEC-H-57) ve bunların geliştirilmiş versiyonlarının selenyum fotosel tertibatı fotoelektrik kolorimetreleri ailesini kurabilir (CEF-56, FEC-56m, CPK, CK-2 CK-2 MP). eski model etkin bir bilim ve sanayinin ihtiyaçlarını karşılamak yenileri ile değiştirilir olan bu fotometrik aletleri, yıllar içinde üretildi.

Zagorsk Optik ve Mekanik Tesisi: yorumlar

ZOMZ ürünleri, sivil, bilimsel ya da askeri olsun, mükemmel kalite ve iyi performans için ünlü her zaman. Dürbünler, kapsamları, termal görüntüleme kameraları yurtdışında alıcı buluyor. Eh Oftalmolojide kullanılan tıbbi teknik kanıtlanmış. banka arasında çalışanı floresan etiketli banknot, menkul ve ödeme belgelerinin, pullar gerçekliğini doğrulamak için kullanılan taramalı cihazları ve seri PPN, PDM ve PDM-U-C dedektörler, güven.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.