SağlıkMüstahzarlar

Ne yeşil parlak kullanılan

denir olduğunca sık Parlak yeşil veya, Zelenka, antiseptik olduğunu. Bu gruba ait anilin boyalar, sentetik olarak hazırlanır. parlak yeşil çözümü en hızlı biridir ve oldukça aktif antiseptik olarak kabul edilir. Bu olumsuz patojenik ve koşullu patojen mikroorganizmaların üremesini etkiler. Grevler olan Gram-pozitif bakteriler Difteri basili gibi Staphylococcus aureus , ve diğerleri. küçük ölçüde Zelenka'ya antifungal aktiviteye sahiptir.

Parlak Yeşil genellikle alkollü solüsyon, 10, 20, 25 ve 50 ml'lik şişeler içinde üretti. Aktif maddenin miktarı, 1 ya da 2 oranındadır. salımının diğer formları da vardır. Bu bakteri öldürücü sıvalar, emprenye, önceden% 70 etil alkol kullanımı için seyreltilir tozlar bulunmaktadır.

En - Parlak yeşil deri yaralanmaları (sıyrıklar, kesikler) için bir profilaktik ajan olarak ve iyileştirici olarak kullanılır püstüler deri hastalıkları. o postoperatif ve post-travmatik yaralar ele sayesinde. herpes, gibi hastalıkların ikincil enfeksiyonun önlenmesi için özellikle etkili bir ilaç suçiçeği.

cömertçe sağlıklı doku kavrama olup, burada hasar görmüş cilt alanı olmalıdır çözelti uygulanır. Bu çok katmanlı olabilir bir şekilde muamele edilmiştir. Bir sonraki tabaka, arzu edilir bir önceki solma ya da kuru sonra uygulanır. Bu prosedür gündüzleri 2-3 kez yapılması arzu edilir. Bu ilaç yoğun kanama ve nemli cilt alanları olduğu yaraların tedavisi için kontrendikedir.

parlak yeşil işlenmiş deri alanının tahrişe neden olabilir lütfen unutmayın. parlak yeşil çok sık ve aşırı kullanımı en gelişebilir yakmak. mukoz membranlar ile temas ettikten sonra, gözyaşı gözlenen ve gözlerde yanma. Böyle bir durumda, temiz su ile çalkalayın ve doktora başvurun.

Parlak yeşil diğer antiseptikler ile kullanılmamalıdır. Bu, bir alkali, bir iyodin bileşiği, klor içeren preparatlar için de geçerlidir. Aksi takdirde, her iki ilaç bileşenleri reaksiyona girebilir. buna aşırı duyarlı olup olmadığını ilaç da kontrendikedir.

herhangi eczanede reçetesiz kullanılabilir bir araç. Oda sıcaklığında kuru ve karanlık bir yerde 2 yıl saklanabilir. Ilacın hayata geçmesinden sonra kullanmak tavsiye edilmez.

Parlak yeşil oldukça çok yönlü ilaçtır. Diğer entegre antiseptik bir parçasıdır: (birlikte hintyağı, tanen, kolodyum ile birlikte) "Sıvı Novikov'un" - yaralar, çatlak ve cilt kesim başlangıç tedavisi için kullanılır, "Mısır Sıvı" (salisilik asitle bir karışımı) - mısır tedavisi için kullanılır ayak ve avuç içi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.