Gıda ve içecekTatlılar

Erikli turta pişirmek için nasıl

, Ailenizde var, çocukları söyle? Eğer öyleyse, kolayca pets ev yapımı kekler memnun edebilir - erik kek pişirmeye çalışın. O kesinlikle nedeniyle hazırlık ve inanılmaz tat kolaylığı imza yemeğin biri olacak. Ve bu mutfak başyapıtı ismi - bir pasta erik "Toskana".

Pasta "Toskana"

hazırlanması için ihtiyacınız olacak:

 • Erik (tercihen büyük) - 20 adet,
 • yağ - 300 g;
 • yumurta - 6 adet;
 • vanilya - 2 çay kaşığı;
 • şeker - 300 g;
 • Buğday unu - 250 g;
 • Hamur için kabartma tozu - 3 çorba kaşığı;
 • İnek sütü - 250 mi.

Birincisi, erik pişirin. Bu tarif üzerinde erik pasta hazırlamak amacıyla, dört parçaya meyve kesmek için en iyisidir.

Sonra sonra kek pişirmek hangi bir form alır. Onun Optimum çapı -. 25 cm Ayrıca eylem için önceden hazırlamak gerekir --eriyik önceden ve daha sonra hafifçe pişirilir şeker serpin edilecek (biraz) tereyağı ile yağlayın tavsiye edilir.

Şimdi pasta hamuru hazırlamaya başlamak zamanıdır. Çok basit. Biz yumurta, şeker ve vanilyayı almak gerekir. Bu bileşenler bir kap içine yerleştirilmiş ve oldukça kalın bir kıvama sahip olan bir köpük oluşturmak üzere fırçalamak edilmelidir. Hamur, süt ve seçtiğiniz diğer malzemelerle önceden elemek arzu edilir un, ve sonra kabartma tozunu ekleyip gerektiğinin bir yerinde. Bunlar fındık gibi hareket edebilir limon kabuğu ve diğer bileşenler. Sonra her şey tereyağı ilave edilmeli ve tekrar fırçalamak, ama düşük bir hızda bu sefer. Bundan sonra varsayabiliriz pasta için hamur hazırdır. Hazırlanan fırın tepsisine dökülür gerektiğini fırında pişirmeye bir şekilde onun üstüne ve erik yatıyordu. Optimum sıcaklığı - yaklaşık 180 derece.

kek fırında sonra, hatta fırından serin çıkarılıp soğuk servis edilmelidir.

Son olarak, sana erik kek pişirmek için izin veren başka bir tarifi ile tanıştırmak istiyoruz. Mutfak sanatının belirli inceliklerini bilmeden onun yaratılış teknoloji bile acemi hostesler kullanılabilir hazırlamak için çok basit ve.

Erik pasta değiştirici

hazırlanması için ihtiyacınız olacak:

 • Erik - 500 g (yaklaşık 20-22 adet);
 • şeker - 2 su bardağı;
 • Buğday unu - 1 fincan;
 • yağ - 200 g;
 • yumurta - 2 adet;
 • süt - 0,5 bardak;
 • Hamur için kabartma tozu - 2 çay kaşığı;
 • vanilin.

Böyle üzümlü kek biraz daha yüksek olan bir tarifi olduğu kadar aynı hazırlanıyor, ancak bazı farkları söz konusudur. Yani bu tatlı teknolojisinin hazırlanması daha yakından bakalım.

Pastalar hamur ile başlamalıdır. teste tabii ki, kabartma tozu, 3/4 su bardağı şeker, vanilya ve - Bunu yapmak için, tereyağı gerekir (daha sonra bunları pişirme için şekil yağlamak için çok küçük bir parçasını bırakmak neredeyse herşeyi almalıdır). Bu maddeler daha sonra un dahil zamanı, homojen bir kütle içine karıştırılmalıdır. Bu oluşan topaklar önlemek için, mümkün olduğu kadar dikkatli yapılmalıdır. En kısa sürede yemek önceden hazırlanmış karışımda olacak şekilde, bileşenlerin bir dizi ortak ekleyebilir ve hatta yumurta ile süt zamanıdır. Şimdi olabildiğince ayrıntılı şekilde ortaya çıkan kütlenin karıştırılması gerekir. Bu en iyi bir mikser ile yapılır, fakat ayarlamadan edilir maksimum hız. Bu aşamada uygulanması düşünülebilir sonra hamur hazır olur.

Şimdi tahliye hazırlanmak için zamanı - işleme teknolojisi oldukça basit - Her drenaj akan suyun altında iyice yıkanmış ve yarıda kesti. Her meyvenin, kemiği kaldırmak gerekir.

Artık bir pasta Changeling pişirme başlayabilirsiniz. Bu süreç iyi özel formda gerçekleştirilir. alt ateşe avans eritilmiş tereyağı dökülür edilmelidir günü, geri kalan şekerden yapılmış karamel ekleyin ve ardından boşa yarım keser koydu. Daha sonra, en yüksek doğrulukla tahliye üzerinde pişmiş hamur uzanmalıyım ve yaklaşık 180 derece arasında bir sıcaklıkta 25-40 dakika boyunca fırında göndermek için. Sonra, hazır bir pasta olsun o serin, daha sonra ters biçimde, tabii ki, masaya getirmek izin gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.