Yiyecek ve içecekŞaraplar ve alkollü içecekler

Belize Liquor nedir, ne zaman sunulmalı ve nasıl yapılacağı

Yazılı olmayan görgü kurallarına göre, bir buket çerezli dönemdeki bir kız çocuğuna alkol vermek yasaktır. Ancak Belize likörü özel bir içecektir. Boğazlarından birinde, bir dizi kaliteli çikolata gözüyle insanlığın güzel yarısının temsilcisini kucaklayan tüm duygular gizleniyor. Bu likör, tatlı olarak algılanır, çünkü krema, karamel ve vanilyayı uyumlu bir şekilde birleştirir. Ancak bu tatlılık, seçilenin gözlerini parlar, yanaklar yanar ve kalpler daha hızlı atarlar.

Adalet içinde, likör Belize'nin sadece bayanlar için değil, aynı zamanda cesur bir maço da olduğu kaydedilmelidir. Yine de, gerçek bir İrlandalı viski içkinin hazırlanmasına katıldı (ve büyük ölçüde!). Basitçe, keskin tadını krema ve karamel yardımıyla yumuşattı. İçki içerken kakao, şeker ve bitkisel yağ ekleyin. Klasik Beiliz'e ek olarak, çeşitleri vardır: kahve, nane ve diğerleriyle. Koruyucu olmamasına rağmen, likör sonsuza dek saklanabilir, alkol ile mükemmel bir şekilde harmanlanmış krem bozulmaz. Ve içeceğin gücü çok da farkedilir - on yedi derece.

Belize likörü acı-şekerli bir lezzete sahip olduğundan, bir yemekten sonra bir sindirim olarak sunulur. Apertılerin aksine, bu tür içecekler iştahı uyarmaz, midesine akşam yemeğinde yenen şeyleri sindirmek için yardım eder. Baileys, tatlılar için servis edilebilir, ancak herkes için değildir. XIX. Yüzyıldan beri dondurma veya kahve ikram edildi. Yavaş yavaş tiramisu, panna-cat gibi Baileyz İtalyan tatlılarını içmenin modern bir geleneği vardı.

Eğer içki servisi bağımsız olarak verilirse, bir likör bardağı kullanın. Bir şarap camına benziyor, sadece daha küçük. Ve eğer Bailey'i kokteyllere katarsan, bir martini için bir bardak al. Bu likörü, soda veya meyve suları ile karıştıramazsınız - krem kavurabilir. En başarılı, eğer kakaonunu, rendelenmiş çikolata serpip şuruplarla birleştirirseniz. Ancak misafirleri kahveye krem yerine koymak için Belize likörü ilave etmeye davet edebilirsiniz. O zaman Arap içeceği şekersiz olmalıdır. Eğer dondurma veya tatlı için meyve salatası varsa, içki de ayrıca uygun bir katkı olacaktır. Ayrı olarak gözlükte sunulabilir veya hayal gücü ile mümkündür: tepsi veya sosla karıştırılmış. Meyvelerden, Baileys'le en uyumlu olan çilek ve muzları birleştirir.

Ancak aynı zamanda bazı tatlıların hazırlanması için Belize likörü de kullanılır. Muz "tekneler" için reçete çok basittir. Soyulmuş muzları kesin, bir kaşıkla kaşığı çıkarın. Bu hamuru fındık veya krem peynir, rasplazhennymi dondurma veya meyve ile karıştırın. Bu "tekneler" karışımından başlayın. Tatlıyı, kremalı alkol ile karıştırılmış eritilmiş çikolata ile doldurun.

Soru şudur: "Belize'yi kendiniz yaratmak mümkün mü?" Evdeki likör, bir karıştırıcı yardımıyla çok basit bir şekilde yapılır. Üç yumurta, bir bardak şeker, üç kaşık çorba kaşığı kahve, bir kutu vanilin, bir buçuk kaynatılmış yoğun süt ve şekersiz konsantre süt kavanozu maksimum hızda on dakika karıştırın ve yendi. Daha sonra 300 ml votka döktürünüz ve karıştırıcıyı düşük bir hıza çevirin. Bir dakika dövüştükten sonra, şişelere döküp üç gün buzdolabında demlenelim.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.