Kendini yetiştirmePsikoloji

Altıncı His - sezgi. Beş temel insan duyuları

Her kişi en az bir kez hayatında bir altıncı his duydum. Bu ortak bir terimdir. Ve hassas, konuşma tanımlama için. Yani herhangi bir insanın duyu ve ilk beşe dahil değildir hatta hayvan. Ama kavramın çok kısa bir açıklama. İlginç bir konu ve bu bilgiyi eğlenceli bir sürü vardır. onu görmek için değer nedir.

bilimsel veriler

altıncı his gibi bu dönemde geçmeden önce, resmi bilgilere başvurmalıdır. Bu önemlidir. Ve temel ele alacağız duyuları. Bunlar reseptörüne bağlıdır ve dış dünya ile bilgilerin, ilk işleme sağlar uzman çevresel anatomik ve fizyolojik sistemi vardır.

Herkes beş duyu olduğunu bilir. Ve daha spesifik olarak cesetleri. Bunlar uzak (koku, işitme, görme) ve direkt (dokunmatik ve tat) ayrılır. Bunlardan ilki bir mesafede uyaranları algılayabilir. Biz, mutfaktan kopup koku, bizden uzak yüzlerce metre arkasında ne olduğunu görmek sokak çığlığını duyabiliyorum. Ama sadece doğrudan temas kişi tarafından gıda tadı öğrenmek ve dokunsal hissi yaşamaya edebiliyor.

Tüm bilgilerin% 90'ı vizyon yoluyla aldığımız olduğunu bilmek önemlidir. deyişi "Daha iyi yüz defadan görmek. - duymak" anlaşılabilir hale gelir Ama kişi işitme hakkında bilgi yaklaşık% 9 algılar. Ve sadece% 1 - diğer organların yardımıyla. Ama hepsi aynı beş duyu vazgeçilmezdir. En az bir kaçırılmaması gereken, bu hayat dolu gibi görünür değil.

"Üçüncü Göz"

Aynı zamanda bir altıncı his olarak adlandırılır. Bu çok çarpıcı bir fark var. Bu tanım özünü sunmaya yaklaşık verir.

Altıncı His - görünmez dünyayı ya da başka bir boyut hissetmek sağlayan eşsiz bir yeteneği. Bu listeye henüz sezgi, basiret, önsezi ekleyebilir. gelişmiş altıncı his olan bir adam bazen neden ve farkında olmadan belirli bir etkinlik kendisi bir sonucu yakalayabilirsiniz. deneyim, bellek, muhakeme ve mantık kullanımı olmadan. Adam sadece bilgi alır - bu kafasında görünürse. Birçok bu şüphecilik görüyoruz. Sonuçta, nasıl bilgi mantığa dayanmayan doğru olabilir?

Ama şüphecilik gereksiz olduğunu. Ve o bir altıncı his ne diyor dinlemek daha iyi bazen bu. İnsan sezgi nadiren başarısız olur. Özellikle herhangi bir önemli ya da tehlikeli durumlarda. Bir erkek ruhumda kötü bir his hissettim kaç kez sorunlu olduğunu ve bir şey söyledi ama - bunu yapmayın, amaçlanan önlemek veya başka türlü yapmak daha iyidir. Ama "Ben gibi hissettim!", Düşüncelerini üzüntüyle ardından mesaj yok sayar ve.

o altıncı hissi geliştirmek mümkün mü?

İlginç bir soru. Ve alakalı. Ne insan altıncı his bilerek Birçok kişi, benzersiz yeteneği kazandırmak arzusu yanar. Bazıları doğumdan beri olan inanılmaktadır. Bile bir kişinin ruhsal uygulama yapan edilmez. Onlar bu insanların geçmiş hayatında belirli bir seviyeye ulaşmış, çünkü bu olduğunu söylüyorlar.

mümkün altıncı hissi geliştirmek. Bunu yapmak için, daha az rasyonalist olmaya yeni bilgi ve daha dikkatli açık olmaya, kendi dünyasını genişletmek gerekir. Belki hayal - bir vizyon? Veya sorununa çözüm arayışlarında akla gelen, ancak düşünceler tamamen alakasız görünüyor? sezgi olan bir kişi, bir altıncı anlamda - diğerleri ile aynıdır. Sadece o kendini kapsam ve düşünce sınırlarını belirlemez. Ve böylece ruhsal büyüyor.

bilmek ilginç

Beyinlerimiz her gün 60.000 (!) Fikirler kadar üretir. Ve onlardan (yaklaşık% 95) en eski bilgileridir. Dün beyinde saklanabilir. Hatta birkaç yıl önce. Her kişi hiç kafasında çoktan unutulmuş anılar çıktı nasıl aniden fark etti. Ya garip bir düşünce - sebepsiz. Bu zihinsel çöp denir. Ondan kurtulmak için, net bilinci olsun sayede, sezgi geliştirmek gerekir. Zihinsel enkaz iç muffles yetenek. ondan kurtulmak, daha net altıncı his çağrısını duyabiliyorum.

eğitim yöntemleri

sezgi en ünlü kaşiflerin biri Jose Silva. Onun yazarlık oluşan dört insan beyin ritim göre, altıncı anlamda geliştirilmesi programa ait. Bu, "alfa", "P", "teta" ve "delta". teknik değildir paranormal yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan ve böylece sinyallere o bilinci dikkat ve yeteneği adam gönderir. Daha hızlı başarı elde etmek zor durumlardan kurtulmak kolay hafızayı, kontrol öğrenebilirsiniz.

Bilim adamı her gün meditasyon halinde başarı elde edilebileceğini söylüyor. Relax Eğer zihin temizlemek stres rahatlatmak ve bilgilerin maksimum miktarda zihin hazırlamak için izin verir. Gözleri kapalı meditasyon yaparken bir kişi serbest hissettiği yer görselleştirmek için çalışmalısınız. tüm detayları hatırlamak için - peyzaj etrafında hakim havalarda etrafında hakim kokusu.

Yatağa gitmeden önce Ve, çözülmemiş sorunların ve problemlerin yanı sıra bunları çözme yolları hakkında düşünmek gerekir. Yani hayal devreye girer. Ve bilinçsiz bir adama uyku sırasında bir karara varabiliriz.

rasyonel sezgi üzerinde

Bilinçaltı - İlginç bir şey. Ayrıca altıncı his denir Sezgi, bilinçli kontrolü olmadan anında neler olduğunu anlamak için yeteneğidir.

Cubs bakmak aksine eğitimli bir göz, daha görür söylenir. yıllar içinde belli faaliyetlerinde bir kişi, bir sürü herhangi mantığı olmadan yargılanabilir. Basitçe deneyime dayanmaktadır. Ve çoğu zaman sezgisel, bilinçsizce. Bu en az bir kez hayatında her erkek oldu. Bir gazetecinin bir belgede yazıyor, otomatik olarak, noktalama işaretleri koyar belirli bir yapı üzerinde yaptığı malzemeyi düzenler. o kelime önce teklifte o virgül koymak neden ona sorarsanız, o karar verdi. Ve cevap gerçektir. O kadar uzun zamandır çalışmalar içinde yer alıyor, o sadece kuralı açıklamak gerek yoktu. Bu doğru - hepsi bu. Ve bu açıklama deneyimine dayanmaktadır.

Veya örneğin uçak tasarımcıları deneyimli almak. O uçağı görünce hemen hesaplamalar olmadan, cihazın yaklaşık uçuş performansı ve umutları belirleyebilir. bir grup öğrencinin seçerek Koreografi hemen dans geleceğini ve birileri vardır kim olduğunu anlamak - hayır. örneklerinin çoğu, ancak özüdür - yalnız.

Bilim adamları ne diyor?

Birçok kişi büyük ilgi adamın altıncı histir var. varlığını kanıtlar çok tartışmalıdır. Yine, konuya olan saygı çok fazla şüphecilik görünür. Ama haber önce birkaç yıl gürledi - Bilim adamları insanlarda altıncı hissi geni bulduk! Ve Amerikalı uzmanların, propriosepsiyonu güvence altına alınmıştır. Bu terim onlar uzayda birbirlerine göre vücut parçaları pozisyonunu algılamak amacıyla insan yeteneğini adını vermişler. Onun kaybı bile yürümeyi konuşma, koordinasyon, yeteneğini etkileyebilir.

açılması konusunda

Bu ifade, çocuk nörolog Carsten Benneman adına yapıldı. Uzman ABD'de bulunan Nörolojik Bozukluklar ve İnme Ulusal Enstitüsü, eyaletinde kayıtlı. O benzer belirtileri olan iki hastayı gözlemledi. Bir 9 oldu ve diğer 19 yaşında. Hem skolyoz, zorluk yürüyen muzdarip duyarsız cilt idi. Ve uzuvlar garip bükülmüş idi.

Bilim adamları bazı testler yaptılar. Biz kızlar normalde gidip sadece burun açık gözlerle dokundu öğrendim. Görsel inceleme yokluğunda yukarıdaki yapmak başaramadı. Hatta dokunuş hissetmemiştim. Sadece ağrı ve sıcaklık.

Böylece, Karsten bulundu - onlar altıncı hissi vardır. Bunlar uzayda uzuvlarıyla farkında değildir. Kısmen göze telafi etmek mümkündür. Daha net olmak gerekirse, bu kızlar bir müzik aleti çalmaya, klavyeye bakmadan yazmaya, bir araba sürerken vites için içgüdüsel döndü değildir. Ve tüm dokunsal duyu ile ilişkili olan nadir ve ciddi mutasyonlar PIEZO2 geninin çünkü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.