FormasyonÖykü

Yani Mısırlı firavunlar çift taç sembolize? iktidar nitelikleri

Antik Mısır'da, binlerce yıldır firavunların tarafından yönetiliyordu. Onlar yeryüzünün yüce tanrının bir düzenleme olarak kabul edilmiştir. Mısırlılar kral iktidar hükümdar ve kraliçe anne somutlaşan olan yüce tanrı doğmuştur ikna edildi. Firavun Mısır toplumunun yaşamını düzenleyen ve dini törenlerde katıldı. onsuz hiçbir Mısır olmadığından ölümünden ile toplumun yaşam tüm yol çöken, vatandaşların düzen ve barış rahatsız.

firavunlar hayat mı idi? iktidar ziynet nelerdi? Yani Mısırlı firavunlar çift taç sembolize? Bu sorulara verilen yanıtlar makalesinde yer almaktadır.

Mısır iki parça

Yani Mısırlı firavunlar çift taç sembolize? Birlik. hükümdarlarının ilk hanedanı erken krallıkların döneminden kalma. Tarih bu dönem Yukarı ve Aşağı Kingdoms oluşuyordu Mısır ikili birlik, ile karakterizedir söyler. Kırılgan bu birlik oldu. Mısırdan yeni hükümdarın tahta çıktığında anda bağlı, ama bu ilişki şiddetli bir nitelik taşıyordu. bölgesel birimden Mücadele tarihinin bütün dönem boyunca devam edecek ama devlet başkanı kralıydı. Yüzyıllar boyunca, hanedanlar birbirlerine değişti devleti başarılı ama Firavun'un gücü bakir kalmıştır.

Firavun Tanrı'dır

Firavunlar biz eski Mısır hükümdarlarını diyoruz. kelimenin ortaya çıkması Yeni Krallık döneminden ilişkili ve resmi adı olarak görev yaptı. Sadece kelime kısaydı ve uzun ismin kral ve bütün başlıkların de göz ardı edilmiş. Bu terim Yunanlılar İncil'den ödünç alınmıştır. Mısırlı bunu aktarma, biz "büyük ev" olsun. Büyük olasılıkla, adı zamanlarda Mısır kralının yaşadığı sarayı geldi.

Firavun'un çevre civarında lordunun ad verilmiş olabilir. O, "Majesteleri," Tanrı. "Cetvel genellikle denilen" "O", "H" denilen hem Lady ait "yüzüne krallığının her iki yarısına tanrıçası katıldı Mısır iki parçasını bir araya getiren firavun, yaygın bir sembol beri, ifade oldu" . saz ve kamış Yukarı Mısır'da, arı durdu arılar" Alt -.

Tüm krallık, firavunun kültünü tanrılaştırdı. o insan formunda Tanrının enkarnasyonunun kabul edilmişse, bu ikili bir doğası olduğu anlamına gelir. Firavun iktidar Firavun kılığında tanrısı ve gelecekteki kralın annesinin evlilik sonucu doğar. Başlangıçta daha sonra Ra bir tanrı-baba, kabul - Amon-Ra. Firavun enkarnasyonunun oldu tanrı Horus Yaşamı boyunca yeryüzünde, ve ölümünden sonra - Osiris somutlaşmış.

çift taç

onun geçmişi nedir? Yani Mısırlı firavunlar çift taç sembolize? Nasıl benziyor?

gücün temel özelliklerinden biri de tacının bir değere sahip olan, "pschent" adı verilen bir şapka oldu. Farklı renkler olan iki kron, oluşuyordu. Üst - Kırmızı beyaz Mısır, Aşağı aitti. Onların birleşme hem toprakların üzerinde güç kazanım elde etti. Bu taçlar birlikte giyilirdi.

Hatta bu Mısırlı firavunlar çift taç sembolize? Kime bu aitti?

tanrıça - Mısır arazi Her iki bölüm de onların koruyucusudur vardı. Nizhneegipetskaya tanrıçası Wadjet bir kobra şeklinde saygı edildi verhneegipetskaya, Nehbet, Akbabayı tasvir. Onların görüntüleri Koronanın önünde sabitlendi. Böylece, Mısırlı firavunlar çift taç Mısır kombine arazi üzerinde güç sembolize etmiştir.

şal

mendil günlük kullanım için uyarlanmıştır. Her yerde yıpranmış. Firavun, bu yılan çizgili kumaş, şeritler ve Tiaras büyük bir parça oluşturmaktadır. Bu şal "klaft" olarak adlandırıldı. O koymak gibi? yatay konumda alnında süperempoze sonra, kayışı bağ, en çok diademi muhafaza eder. Arkasında olsun toplanmış ve kemer uçlarını sabit. Bazen taç giydiği klaft.

diğer özellikler

o insanların hayatında önemli bir rol oynamıştır o zamandan bu yana iktidar Antik nitelik personel, bu kez sığır yetiştiriciliği bir bellek oldu. birkaç bin için, personel firavunların güç sembolleri arasında kalmasına rağmen firavun freskleri sıklıkla onsuz tasvir.

gücün bir diğer sembolü hake olduğunu. Bu yuvarlanır üst ucu bir kısa çubuk olmuştur. Bu sembol tür tanrılar tarafından kullanılan bir çubuk ve görevlilerin yüksek aralığı olarak, bir birey değildi. Başka çubuk sadece bir çatal alt ucuyla uzun bir sopa gibi oldu. Bir çakal başkanı süslenmiş üstünde. Bu özellikler bir kamçı ile tasvir edilir. Emperyal saygınlığı kralların bir özelliği olarak altının sahte sakal giydi.

Firavunun Etkinlikleri

Mısır'da, 30 hanedanları vardı. ilahi kökenli rağmen, firavunlar sert ve hatta yorucu hayat idi. Ülkenin en aktif kısmı hayatında sürdü. Ekonomik raporun Yok Firavunlar kamusal hayatın her alanında dalmak için ve savaş ve barış hakkında kararlar vermek zorunda, ayrıntılı bir çalışma olmadan tamamlanmış değil.

Mısırlılar için Firavun - kararlılık, adalet ve düzenin bekçisi olduğunu. Herkes usta lütfu için sorabilirsiniz. tatil - Bu nedenle, onun ölümü bir trajedi ve tahta çıkışı oldu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.