Tarım

Alanların doğurganlığı korumak için en iyi yolu

büyümeleri ve meyve besin, su ve havanın sırasında toprak bitkilerini doyurmak yeteneği doğurganlık denir. değeri doğrudan mahsul veriminin bağlıdır.

Bilim adamları uzun alanların verimini korumak açısından çok yönlü bir yol arıyor edilmiştir. ürünü uygun bir seviyede kir besin değerini korumak için kullanılabilir bir dizi seçenek dikkate alır.

standart yöntemler

, Agroteknik Doğrulanmış bunun üzerinden koruyucu toprak verimliliği vardır:

  • organik madde düzenli uygulanması. Böyle gübreler evrenseldir. Ağır ve hafif bağlantı supeschanniki toprak yapısını geliştirir.
  • Uygun işlem alanları yer toz üst tabakasında dönüştürülür pulluklar ve hantal ekipman reddi. Doğurganlık basitçe alanlardan "darmadağın".
  • kireç veya asidifikasyon ile toprak asit-baz dengesinin düzenlenmesi.
  • Ürün rotasyonu - alanların doğurganlığı korumanın denenmiş ve test edilmiş şekilde. Resepsiyon ana özü toprakta dengeyi korumak için doğru geçmeli bitkileri ise , besinlerin patojenlerin birikimini en aza indirmek.
  • Nadas - Pahalı ama alanların verimliliğini sürdürmek için iyi bir yoldur. şey ekilen değildir karada 1 sezon tarihinde, biraz ara vermek, yeni hasat öncesi güç toplamak.
  • Yeşil gübre kullanımı - yeşil gübre.

Çevresel Tehlikeler

Son zamanlarda onlar en iyi yolu, çevre ve tamamen doğal olmalı alanların doğurganlığı korumak için söylüyorlar. Nadas, yeşil gübre, ürün rotasyonu ve organik gübreler zarar getirmeyecek.

Kimya - gübreler, ıslah - biyosistemde güvenliğini sağlamak mümkün değildir. yeraltı ve yüzey suyu sifonu biniyorlar, toprakta birikir, kimyasal madde canlı bir organizmanın tehlikeli bir konsantrasyon ulaşmak için. Bu sürecin sonuçları çevreyi zehirleyen, aynı zamanda bireysel türlerin ölümüyle değil sadece olabilir.

yenilikler

tıbbi bilimler Doktor, biyoteknoloji Igonin AM vermicompost için kullanan solucan - - yüksek organik gübre O alanların doğurganlık korumak için devrimci bir yol önerdi.

yöntem çok ucuz ve uygulanması kolaydır. Yaşadığı organik alanını, döllemek için gereklidir solucan tarafından. En iyisi bu amaçla özel kırmızı Kaliforniya solucanının için uygundur.

solucan organik gübre hümat dönüşümü çalışma bitkiler için yararlı olan bir çok özelliği vardır. Onun sayesinde, artan verimlilik, daha üniform olgunlaşmayı, gelişmiş azaltılmış haline ürün kalitesini. Ayrıca Humatleştirilmiş toprakta toksinleri nötralize etmek için mümkün.

kullanılması solucan alanlarının verimliliğini sürdürmek için bir yol olarak bir yenilik ve henüz yaygın Rus çiftliklerde uygulanmadı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.