Tarım

Nasıl tohumdan tatlı soğan büyümeye?

Popülarite az bilinen kültür kazanıyor - tatlı soğan. o özellikleri ile karakterize bir dereceye kadar varlığını sırasında almıştı adı. Bu yabani soğan ve sarımsak soğan otu, dağ denir.

yabani soğan Vatan

Soğan çim Çin kökenli. Binlerce yıldır, yabani sarımsak çayır ve tepeler kaplı. Onun için favori noktalar kuru nehir vadileri ve kayalık toprak idi. Zamanla bu Asya'ya yayılmış ve Moğolistan, Japonya, Hindistan ve Tayland'da tanındı etmiştir. Şimdi büyüyen sarımsak soğan Rusya'da genişletir.

görünüm

Soğan tatlı veya Çin sarımsak, sırayla, yay aittir, zambak ailedir.

Tüyler dağ bitkileri ince ve uzun. Geleneksel yay boru şeklinde bir şekil hava organlara sahip farklı olarak, vahşi bunlar düzdür. Yeşil renk koyu tonlarını ışıktan değişir. Minyatür bir ampul 2 cm çapa ulaşmaktadır.

Burçlar 40 cm uzunluğunda yılda büyür. İlk sezonunda yaklaşık 6 tetikçi görünür. Sonraki yıllarda, ebeveyn ampul birçok iyi eğitimli "çocuklar" ile çevrilidir ve böylece bitki çalıları başlar.

2. yıl soğan çimlerin üzerinde eşsiz bir top ile bir ok atar. Hoş bir aroması terlemek birçok minik çiçeklerden oluşmaktadır. Bundan adını ve türetir "tatlı".

Bazı çiçek yabani sarımsak büyür ve oldukça iyi görünüyor. Bu tatlı soğan fotoğrafları tarafından görülebilir. Ayrıca, sınırları boyunca ve asılı saksılara dikilir.

büyüyen yöntemleri

Yabani sarımsak ekimi için 2 yöntem vardır.

Bitkisel. Büyümüş burçlar bulbils bireysel fide ayrılır ve bir sitede otururlar. Bu kış hariç yılın herhangi bir zamanında yapılabilir ve aynı yıl mahsul elde edilebilir. Böyle bir yöntem, küçük alanlarda uygulanmaktadır.

Tohum. Toplanan tohumlar toprağa ekilen ve şu yıl hasat edilir. Çok sıkıcı işler - Tercih nedenle koltuk melenkie çalılar için, bu yönteme verilir. Özellikle, kültür kütle kültivasyonu için kullanılır. Sonra tohumdan tatlı soğan ekimi bahsedeceğiz.

Nasıl tohumlama olduğunu

Erken ilkbahar, erken yaz ve kış daha yakın: Üreten bitki tohumları üç aşamada olabilir. tohumlar filizlenerek filizlenmesine hızlandırmak için.

15-30 gün sonra, orada tüyleri görünümü. sonbahar dikim soğan sonra ilkbaharda yükselir ve doğaldır.

çok daha erken ekim fayda olarak. İlk olarak, çimlenme süreci daha hızlıdır. İkinci olarak, tohumlar, fideler nem ile doymuş hale ve ampuller büyük ve etli. Buna ek olarak, tüyler özel bakım gerekmez. Bahar ekimi düzenli sulama ve ot kontrolünü ortadan kaldırır.

Sıra aralık yaklaşık 30 cm bırakın. Tohumlar 2 cm derinleştirmek. Bir metrekare üzerinde tohum 2 kg ekilmiştir.

tohumların yıllık ekim planlanan Değilse, soğan tatlı aynı yerde 5 yıl süreyle bırakılabilir.

doğru bakım

Vahşi bir bitki kaprisli olamaz olduğundan, bunların zor değil, sonra bakım. Ancak, ampuller ve etli tüylerle boyutunu artırmak mümkündür. Bu, aşağıdaki öneriler yardımcı olacaktır:

  • Tohumlar ekilen edildikten sonra Gübreler uygulanır. eşit oranlarda amonyum nitrat, süperfosfat ve potasyum klorid (standardı), su ile seyreltilmiş ve kısım dikilmiş sulanır. Mineral kompleks organik gübre ile ikame edilmiş olabilir.
  • En kısa sürede küçük tüyler İçerik olarak, fideler inceltilmiş olmalıdır.
  • çok sık sulama ihtiyacı, ancak her ıslatıldıktan sonra yeryüzünü gevşetmek gerekir değildir.
  • Düzenli ot mücadelesi tohumdan tatlı soğan ekimi iyi sonuçlar verecektir. yabani otların inhibe etmezse Baharatlı çeşitliliği, sağlıklı ve iştah açıcı bakacağız.
  • zamanında Çin sarımsak tüyler kesim ile bir hasat mevsimi başına birkaç kez verir.
  • Dikim yılda ayarlanmalıdır. Aksi takdirde soğan sebze bahçesi etrafında büyüyecektir. yataklarda yabani bitkilerin ekimi olumsuz özellikleri, kendi başlarına hızla çarpar olmasıdır. Böyle bir süreç önlemek için, çiçeği kesmek için zaman önemlidir.
  • don zamanında soğan tüyleri kesilmelidir önce. Birkaç çalılar tencereye içine nakledilen ve pencere üzerinde kışın büyür edilebilir. Bu süs bitkisi gibi görünecektir.
  • Yabani sarımsak ise dinlenme devlet değildir. Bu seralarda yetiştirilen ve tüm yıl boyunca seralar edilir. Yaz soğan kutuda ise, sadece herhangi ısıtmalı odasında takacak ve bu büyümeye devam ediyor.

tohum toplama

Açıkçası, seminal yolu gerçekten pratik. Nedenle tohumlarını kendilerinin büyümeye tavsiye olurdu.

Bu amaçla, küçük bir bölümünü uzağa diğer ürünlerden, geri çekilir. yay ana bahçeye yakın büyüyecek tatlı ise, o tıkanmış. Bu vahşi sarımsak tohumu aynı anda olgunlaştırmak yok olmasından kaynaklanmaktadır ve çiftçiler kuru tomurcukları ile tüm kap kadar beklemek gerekir. Bu arada, ilk tohum malzemesi site genelinde dağıtır.

Çin sarımsak tohumlardan diğer sebzeleri korumak için, onlar büyük kutulara ekilmiş veya yüksek çiçek yatak oluşturabilirsiniz.

Çünkü yeşil tohum kesen inflorescences yukarıdaki özelliklerin. Oda sıcaklığında onlar olgunluk derecesi nedeniyle ulaşması nedeniyle Bunun nedenleri deneyimleri var.

kültür tohum üretmek için ekilir ise sayıları azalır. Tohumlama tek bir bant içinde gerçekleştirilir. Bu önlemler, tohumun kalitesini geliştirmeye katkıda bulunur. Bu tatlı soğan tohumlardan büyüyen geleceği için önemlidir. Çin sarımsak güçlü ve hava değişikliklerine karşı daha az duyarlı bir olduğunu. tohumun kalitesi bitkilerin gelişiminde yansıtıldığı gibi dağ bitkilerinin geleceği önemli ölçüde artacaktır hasat.

soğan sarımsak Çeşitler

Bitkinin Rus topraklarında Sibirya yetişmektedir. Bow yenibahar ev bahçeleri ve çiftlikler bulunabilir. onlar pazarlanabilir sıradan bir ampul yerine O, onun tüyleri ünlüdür. En yaygın çeşitleri şunlardır:,, "a priori" "Oryantal" "baharatlı", "Hayalci".

Mutfakta Çin sarımsak kullanımı

Bitki soğan ve sarımsak doğasında olan bütün özelliklere sahiptir. Bu nedenle, salatalar eklenir, ana yemekler koymak ve hatta kek pişirmek için kullanın. Oklar soğan ot marine, haşlanmış ve kızarmış.

Bazı ev kadınları aynı anda salata soğan ve sarımsak eklemek ister ve onlar tatlar kombinasyonu gibi. Buna benzer bir tatlı soğan tadı söylenebilir, ama o kadar bu ailede geleneksel sebze olduğu kadar belirgin olmamakla hissetti.

Çin mutfağı olarak, dağ sarımsak bunu ayrı paylaşmayan, tam bir bitki olarak kullanılır.

kokulu hiç et yemekleri ile iyi gider Bow. Bu diğer baharatlar ile karıştırılır, toz haline getirilmiş, kurutulmuş ve bir çeşni olarak kullanımı edildi.

soğan Faydalı özellikleri

Bu bitkinin ailesine ait ne bilerek, kendisini anlatır. Bu soğan ve sarımsak her zaman soğuk algınlığı için kullanılan bir sır değil. Tıbbi amaçlar için pnömoni, gastrit ve bronşit tedavisinde kullanılır. Bu büyük bir diüretik ve koleretik ajan kutlanır. Buna ek olarak, bu soğan sinir sistemi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

demir, beta-karoten, potasyum, sodyum ve kalsiyum: Çin sarımsak şu hayati elementleri içerir. Insan vücut zenginleştirmek için güçlü, C, PP, E ve B grubu olarak hemen hemen tamamen kompleks vitaminlerinin

yorumlar

yabani sarımsak bilenler, erken görünüşte bir avantaj bulabilirsiniz. karların erimesiyle olur olmaz - "vitamin kompleksi" zaten bahçede yeşil dönüyor. Tüyler çok hassas olduğunu ve vahşi sarımsak gibi tadı. O holodoustoychiv ve iddiasız. Bu özellik kokulu soğan bir yorumda bulunabilir. sıradan sarımsak daha hassas olduğu için Baharatlı tadı da pek hitap etmektedir. Ve yine, bahçıvanlar hoş aroması bitki ve görünümü zevk. Bazı renkler arasında bir yay koydu.

Sonuç

Yeni bir kültür, ve her aile zamanki diyete vurgulamak için fırsat var - kokulu Bow. İnsanlar gastrit olan ve hangi sıradan sarımsak kontrendikedir, baharatlı soğan gibi alternatif yemeğiniz. Onun soluk ayrı tat sağlığına zarar ve esansiyel vitaminler kompleksi ile vücut doldurmak olmaz. herhangi bir bahçıvan için arsa üzerinde yer tahsis ve bu makalede açıklanan şekilde tohum iddiasız kültürü yetiştirmek için zor olmayacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.