Tarım

Neden karnabahar kravat? Bu sorunun cevabı öğrenin

Birçok sebze oldukça çevre üzerindeki talep ediyorlar. Bahçıvanlar genellikle merak neden karnabahar bağlamaz. başarısızlık nedeni bakımında bir çeşit yanlış seçim ve uygunsuz döllenme ve hataları olabilir. en ayrıntılı olarak her adımda bakalım.

çeşitlerin seçimi

Birçok çeşidi ve sebze melezleri yabancı kaynaklıdır. Bunlar nem ve sıcaklık "bizim" dalgalanmalara duyarlıdır. Ve (soğuk dalgası hızlı ısınma ile değiştirilmiştir) ekstrem koşullarda kafasını bağlı değildir.

notu tam gözlemlemek için gerekli olan zamanı, ekim bağlıdır. dönem sattlerinde sorumluydu şekilde Geç ekim çok sıcak hava değil. Bazı bahçıvanlar hesap agro-teknik gereksinimler bunu dikkate ve ardından sordu yoktur: "Neden karnabahar kravat olmasın?" Kafaları 18 derece daha yüksek bir sıcaklıkta oluştuğunu büyüyen kültürün sırrı. Soğuk gecelerde gelişme yavaştır, ama kafa büyük görünmesini.

Tohumlar hemen tüm sınıflarda 4 derecelik bir sıcaklıkta filizlenerek. Bizim enlemlerde olarak, yüksek sıcaklıklar büyüme döneminde ortaya çıkar. Bu koşullar altında Çiçek oluşturulabilir, ancak grenli, gevşek olacak.

gübreleme

değil karnabahar kravat neden Hatta tecrübeli bahçıvanlar bazen anlayamıyorum. vaka yanlış gübre olabilir. "Overfeeding" bir kafa varsa, hasat lahana yapraklarının büyük bir buket olacak.

Büyüme sezonunda en fazla 3 beslenmeye yürütmek için gereklidir. İlk (10 litre sıvı sığır kuyruğu 0,5 litre, 1 çorba kaşığı. L. Mineral gübrelerin bir karışımını) dikimden sonra iki haftada bir gerçekleştirilir. İkinci ilk sonra on dört gün geçirmek. Çalışma çözeltisi - su (10 L), amonyum nitrat (30 g), borik asit (2 gr), potasyum klorür (2 g), süperfosfat (40 g) eklenmiştir.

Değil bağlı lahanası - ne yapmalı? su (8 L), sığır kuyruğu (1 L), amonyum nitrat (27 g), süperfosfat (27 g), solüsyonun kafasının oluşumu sırasında, üçüncü besleme tutun kalsiyum klorür (18 g) eklenmiştir. Bitkisel taze iyi yanıt tavuk gübresi ve molibden ve bor gibi eser elementler uygulanması. bor eksikliği erken katmanlarına ayrılma ve gevreklik inflorescences yol açar. molibden eksikliği az miktarda ya da yaprakların yokluğunda, daha sonra bağlama kafası, büyümeleri lag yol açar.

bakımda Hatalar

Neden karnabahar kravat ve çeşitliliği doğru seçilmiş ve döllenme ise tüm yapılmaması? Belki, kültür için o uygunsuz bakım yapılır. Hatta büyüyen fideler belli bir algoritma izlemeniz gerekir. Bu toprağa dikilmeden önce 60 gün boyunca hazırlanır. gece - Bitki büyümeye başladığında çıkması sıcaklığı hiçbir 22 derece daha yüksek ve 20'den az olmaması gerekmektedir önce gündüz sıcaklığı 8-10 ° C ve 6-8 olmalıdır. Bu dönemde, söz konusu ışık ve ılımlı sulama sağlamak önemlidir. Bütün bu koşullar uyarsanız, fideler kök sisteminin olumsuz koşullara dayanıklı, güçlü, güçlü, tıknaz büyüyecek.

sorusunu basılması: "lahana kravat Ne yapmalı" Bunun çok nem seven kültür olduğunu hatırlamalıyız. O sulamada aksaklıkları tahammül etmez. o çok su ihtiyacı yaprakların rozet oluşumu sırasında ve başın bağlıyor, bu nedenle daha sık ihtiyaç su.

Yani, biz kafa bağlı değil kendisi için tüm nedenleri kabul var. tohumların seçimden, vicdanlı dikkat gerektirir ve hasat nakli olduğunu karnabahar unutmayın. tarım uygulamalarının koşullarına uyulmaması onun yokluğunda düşük verimle veya genel sonuçlanabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.