Ev ve AileEvcil

York'ta kızışma gösterildiği gibi?

Her köpeğin hayatı er ya da geç ısıyı geliyor. Bu durum köpekli koruma "kızışma" nde denir - Latince kelime "tutku" için. Bu süreç radikal köpeğin davranışı değişen çünkü ısı, hayvanın fizyolojisi ve onun psikolojisi için de geçerlidir. Ve bu hayvanın herhangi bir cins için de geçerli. kızışma döneminde Yorkies olarak bile küçük evcil hayvanlar, onların ana bilgisayarlara göre biraz yetersiz davranabilir. Genellikle şu anda köpeğin davranışı açıkça saldırgan dan halsiz ve uykulu arasında olabilir. Nasıl York'ta kızışma nedir? Köpeğinizin hayatında bu dönemin başında belirtileri kolayca her zamanki davranış değişikliği ile tanımlanır. yemek reddetme ve sadece kaprisli, yürürken fazla iz bırakan, uykulu - Evcil ya da tam tersi, eğlenceli hale gelebilir.

Genellikle kızışma köpeklerde ırkına göre, farklı zamanlarda başlar, hayvan ve organizmanın bireysel özelliklerine boyutu. Çoğu zaman, bir bir buçuk yıl altı aydan döneme ergenlik döneminde. York İlk başta kızışma genellikle 9-12 ay ulaştıktan sonra gerçekleşir. Ama bazen kızışma sonra başlayabilir.

köpeklerde ısı süresi yirmi ila yirmi iki gündür. Hayvanın ilk haftası, yumurtalık folikül olgunlaşmasının ve döllenme katılım hazırlıklarının dönemi çiftleşme hazır değil. Şu anda, York kızışma zaten başlamış olmasına rağmen, kadın kendini erkeklere kabul etmeyecek. örgü olan bağlılığını fizyolojik belirtileri zaten ortada olmasına rağmen: Cinsel organlar görünür ve biraz şişme, lekelenme görülür.

İlerleyen günlerde ilk haftasından sonra, 13 gün öncesine kadar, bu döllenme için en iyisidir. Şu anda, köpek hafiflemiştir serbest ve çiftleşmeye erkeklerin kadınlara hazır olduğunu işaret tuhaf bir koku, kazanmak. Ve gerçekten bu dönemde köpek karşı cinsle artırılmış ilgi göstermektedir. York'ta kızışma zaten başladıktan sonra bu bağlamda,, önlem alman gerekir: Bu sürücü değil hayvan günlerinde , köpekler görüntülenecek bozmamaya padok pitomitsy çocukları güvenmemeyi şekilde, sergiler - Onunla takip edemiyorum. İstenmeyen bir önlemek için çiftleşme, köpek bu süre içinde herhangi bir sahipsiz bırakmamaya iyidir.

seçimin iki hafta sonra genellikle kademeli olarak günde 20 sona köpek ve görüntüler beklenmedik davranışlara cazibe azalır. York'ta o östrus sonra tamamlanmış kabul edilir. Bir dahaki sefere kadar biraz zaman alabilir. Çoğu zaman onun nüks erken altı ay beklenmelidir. Ama cins karakteristik ayrıca yılda, artık geçen süreleri kızışma kabul edilir. arasındaki aralıklar süresinin hayatı boyunca köpek değişebilir ısıtır.

Özellikler köpeğin bakımını o zaman cinsel organlar enfeksiyona karşı oldukça hassas olduğundan, dikkatli onları yıkanmak: Bu dönemde aşağıdaki gibidir. Bu nedenle açık denizde yüzme ortadan kaldırmak için en iyisidir. Bu cins temsilcileri - seçimi çok kuvvetli olacak eğer hayvanın temiz ama, köpek nazikçe yıkayıp periyodik olabilir. York'ta kızışma 30 günden fazla süren veya eğer olmalıdır Alarm verin haline yeşilimsi veya sarımsı bir renk tonu tahsisi ise - bu durumda, en kısa sürede veteriner başvurmalısınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.