Spor ve FitnessBasketbol

Yapılan Egzersiz Sonu Nasıl Belirlenir?

Bazı alıştırmalar yaparken, harcamak için sadece zaman kullanmıyor, belirli bir eğitim sonucuna ihtiyacımız var.

Ayrıca, bazen, sonuca ulaşma taktiklerini değiştirmeye de değerdir, çünkü her organizma son derece bireyseltir ve yüke farklı şekillerde farklı tepki verir.

Bunu, basit bir şekilde, bir yay örneğini kullanarak, elastik deformasyonların sınırı örneği ile açıklamaya çalışacağım. İlkbahar alıp gerinmeye çalışırsın, bıraktığında orijinal pozisyonunu alacaktır. Ancak, baharı daha kuvvetli bir şekilde uzattığınızda bir sınır vardır ve orijinal konumuna geri dönmeyecektir. Bu, bahara dayanabildiğinden daha fazla yük verdiniz demektir, baharda elastik deformasyonların sınırını aşmışsınız demektir.

Ayrıca, eğitimle vücuttaki yük limitini aştığınızda, bu limiti aşmayan yüklerden daha fazla iyileşme zamanı gerektirir. Muhtemelen, atlamanın yüksekliğini eğittiğiniz zaman, o yüksekliğe bile atlayamazsınız, zaten atlamadığınızda onu alamazsınızdır? Veya bir atış eğitimi alırken, vuruş yüzdesi neredeyse yerinde kalır. Ne kadar zor çalışırsanız yapın, formunuz neredeyse yerde kalır. Bu sorunun çözümü size çok yakın. Dinlenmek veya yükü azaltmak için zamanı artırmanız gerekir. Ve sonra, basketbol formunuzun sizin için nasıl küçük olduğunun farkına varacaksınız (büyümenizi arttırırsanız).

Eğitimin sonucu, eğitimler arasında dinlenme bağımlılığı içindir. Sporcunun görevi, mümkün olduğunca limiti aşmamak, ancak limiti aşmamaktır. Daha sonra maksimum eğitim sonucunu elde edebilir.

Egzersiz dayanıklılığıyla birlikte, vücudu yaklaşımların sayısı ile yok etmeyin, daha küçük bir miktar yapmak daha iyidir fakat her yaklaşımı daha iyi gerçekleştirmelidir, örneğin mekik koşusu.

Unutmayın ki eğitim sonucunun hedeflediğimiz şey olduğu ve direkt olarak atlamalar yoluyla değil de bu hedefe gitmemiz gerekiyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.