Ev ve AileEvcil

Japon Spitz

ırk kökeni hakkında bir sürü kanıya gider. Biz tüm sürümleri girmeyeceğim. Bize uzmanlar Japon Spitz ırkının bu karmaşık işi bırakalım ve cins Resmi verilere kaydedilen bazı hikayeleri bakmak yok. Öyleyse ...

dışındaki bu bembeyaz yakışıklı hiçbiri atası Spitz German, daha etkileyici seçenekler (ve boy ve kilo) - İlk çekici farkı. İlk defa bir Japon Spitz Sibirya ve Çin'de daha önce ziyaret, kimin onur XX yüzyıl. başlarında seçildi, ülkede ortaya çıktı. Neyse, cins başlangıcı daha sonra atılmıştır. Gelecekte, köpek ırkı Spitz Avustralya, Çin, ABD ve Kanada'dan ithal edildi. Bu temsilciler dış iyileştirmeler yapmaya çalışıyorum, birbirleri ile geçti. Böylece Japon Spitz kuruldu.

Bu arada, cins takipçileri Japonca Eskimo Köpek ilgisi yoktur ve genel yapısı, renk ve yün kalitesi ve hatta "gülümsemeye şekilde" kendi şaşırtıcı benzerlik akrabalık bağlarının bilmeyen ısrar ediyorlar. Eh, Tartışmayalım edelim. Bu, yine, genetik var.

Zaten düzenlenen olmuştur gibi, aslında, bugünün Japon Spitz bir ırkı ilgilendi. İlk standart 1948 yılında Japonya Kennel Kulübü yılında hazırlanmasına sadece 40 yıl sonra, standart revize ve Kennel Club Japonya kesin ayarlandı edildi. İlk Japon Spitz standartlarının nihai onay öncesinde uzun ayrı cins olarak sunuldu rağmen.

köpek Rus cins için (yani Japonca) Spitz hala egzotik bir tür olduğunu. nedeni, tabii ki, köpek kulüplerde tescilli bireylerin küçük bir miktar.

Köpekler hiçbir kötü alışkanlıkları pratik olduğuna inanılmaktadır. Sadık şaşırtıcı zeki Spitz, mükemmel (tüm bu sevgi hepsi aynı olan) çocuklu bir ailede alır. mükemmel bir sıhhati var - Buna ek olarak, bu küçük köpeği oldukça kolay, çok temiz şaşırtıcı tatlı, neşeli ve en önemlisi (eğitim hakkı yaklaşımla, elbette) dersleri zevk eğitimli. diğer bazı ırkların aksine, Japon Spitz nadiren alerji muzdarip ve gıda konusunda titiz değildir.

Mükemmel bir bekçi olmak Spitz boşuna havlamıyor gerçeği dikkat çekicidir. Bu arada, agresif ve ıslahı için hiçbir neden temsilcileri için havlayan anormal bu davranışa dışında izin verilmez.

Diğer bir avantajı saç, elbette vardır. Şık bembeyaz elbiseleri Japon Spitz gururla Ağızlıklar üçgen kulaklar dışarı çıkmış ve huskies şekilde kuyruk pervane arkasına atılan işaret yükselterek, belirli bir avantajdır. cins farklı ve daha kokusuz kendi kendini temizleyen yün gibi bu ihtişam bir bakım, az.

Şaşırtıcı bir şekilde, ilk Japon Spitz ... sirke ile Rusya'ya geldi! Nikolay Pavlenko, ünlü sirk eğitmeni getirdi. Dünyadaki kaplan eğitmenleri arasında tartışmasız lideri olarak, Nicholas hep köpekler kendini çevrili. 1994 yılında, Rusya hala Pavlenko bile ıslahının olanakları hakkında bilinmeyen ırk düşünmediğini oluyor. Beyaz Spitz güzelliği ve öğrenme kolaylığı için onu fethetti. köpekler Alış, Nicholas sonraki sorunu oluşturma hakkında düşündü. büyük bir sorumluluk duygusuyla çalışmalarını tedavisinde kendilerini alıştırmak ve "maksimum" her şeyi yapmaya alışıktır, eğitmen en yüksek kalitede bir köpek satın almaya karar verdi. Bu ilk üreme çifti oldu ...

Ama hepsi bu artıları değil. Spitz fevkalade enerjik. kar Bu küçük topaklar sadece enerjiyi taşan. iş için onun fantastik kapasiteli Küçük boyutu, köpek, rağmen, sadece çeviklik için yapılmış. Ve sirk Pavlenko bunu doğrulamaktadır: Sürekli operasyonda iken odalar Spitz zor stunts gerçekleştirmek boyunca. Ve onlar (tırnak işaretleri olmadan) bir göz kamaştırıcı gülümsemeyle, yorulmadan, bariz bir zevkle, ustalıkla hızlı olun - Bu köpek bir köpek gerçekten parlak bir gülümsemesi var olduğunu.

Biraz bakım göstergelerinin ve sergiler kanıtladığı gibi Japon Spitz kadar hızlı, popülerlik kazanan (pahalı saç kesimi veya kırparak yorucu, seçici yeme, kolay eğitilebilirliğini gerektirmez) Belki de öyle. kaya geçtiğimiz on yıl içinde sürpriz (sadece cehaletleri) ile baktım, ama şimdi zaten hala Samoyedlerde ile karıştırılmamalıdır rağmen (standartlar tamamen farklı olmasına rağmen), tanımaya başlıyor edin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.