TeknolojininElektronik

Elektrikli ocak, indüksiyon ocak: fark nedir?

daire her aletleri var. Mutfakta doğal nitelikleri - buzdolabı ve fırın. Böyle ekipmanın seçimi ile dikkatli tedavi edilir. Özellikle pişirme yüzeyleri ile ilgilidir. Bu tekniğin birçok türü vardır. Ne ayıran indüksiyon ocak elektrikten? Bugünün yazıda bu soruya cevap çalışacağım.

Nerede mi?

Geleneksel elektrikli fırın gelince, insanların bir teknik uyarlama 19. yüzyılda geri soktu. Ama yaklaşık indüksiyon ocak çok daha sonra tanındı. Thomas Ahearn - Bu bilim adamı bu birimin gelişimine katkıda olduğunu. Bu güne kadar kullanılır. . Tabii ki, tasarım her yıl artar. 160 yıl - en son bu patent yıldönümü. biz özellikleri ve her tür benzerlikleri açıklamak Aşağıda.

Özellikler

Elektrikli soba (levhalar indüksiyon dahil) 220 volt ile güçlendirilmiştir. Şimdi bu modeller yüksek güç için tasarlanmıştır. bir elektrikli pişirme yemeğe üzerinde zaman en az sürer, ancak yangın riskinin gündelik kullanım en çarpıcı bir şekilde artmaktadır. Bu noktada, dünyada yemek pişirmek için birçok elektrikli ev aletleri vardır. Elektrikli ocak, plakalar indüksiyonlu ısıtıcıların türleri arasında ayrım. bir halojen ısıtıcı - sıradan spiral, ikinci yanlarında - ilk. El ve dokunmatik - Kontrol yöntemleri yalnızca ikisidir. Plaka endüksiyon elektrik anakart, küçük boyutları uygundur. Küçük boyutu sayesinde üzere, bir tabak transfer edilebilir. İkinci olarak, avantajları arasında - verimliliği. tanktaki Enerji yalnızca belli bir miktar için yeterlidir ve geçerli her zaman vardır. elektrikli indüksiyon ocağı farklı nedir? Bu teknik, ağırlıkla değişir. Kompakt elektrikli sobalar olamaz. İndüksiyon plakası - küçük taşınabilir benzeri. O çok daha az enerji harcar.

İndüksiyon plakası elektrik aksine

İndüksiyon ocak elektrik analog daha enerji tüketimi bakımından daha ekonomik olduğu kabul edilir. Ve pişirme tamamlandıktan sırasında ikinci çeşitli doğru değil, kendisini rahatsız hob gerçeği sayesinde. Elektrik indüksiyon ocak diğerine fark yoktur. İlk daha yavaş bir öncekinden daha ısıtır. Bu duruma göre, olasılığı çok düşük yanık.

avantajları

İndüksiyon ocak çocuklu aileleri ile popüler olan ve minimal tüm çünkü yanık riski temas ettiğinde. Yemekler dengesiz ısı ve sonuç olarak yakmak elektrikli soba üzerinde indüksiyon modeli hakkında söylenemez. Bu kademeli bakılmaksızın soğutma derecesinin, herhangi bir gıda ısıtır. Bir electric Cook küçük çocuklu geniş aileler için sakıncalıdır indüksiyon, daha uzun gerekiyor. Buna ek olarak, indüksiyon modelinin enerji tüketimi elektrik daha iyidir. 1.5 kat daha az akım analog daha "yiyor". Elektrik indüksiyon ocak diğerine fark nedir? ev aletleri bu tür arasındaki diğer bir fark, ilk yüksek fiyattır. Bu elektrikli indüksiyon soba satın önler. ev aletleri bu tür incelemeleri çok iyi. Bu nedenle, bazen prim ödemeye mantıklı.

eksiklikler

herhangi bir teknoloji ile olduğu gibi, indüksiyon ocak kötü biçimde diğer cihazların çalışmasını etkileyen, bir manyetik alanın varlığında, bir olumsuz tarafı, yer alır. Hasar yapıp bir kişi olduğunu. Radyasyon vücut üzerinde iyi bir etki değildir. Elektrikli mutfak için soba indüksiyon günlük kullanımda uygun değil. Yorumlar çıkmadan önce cihazı kullanırken gerekli değildir özel bir yemek, satın almak her zaman gerekli olduğunu söylüyor. büyük ölçüde seçimini kolaylaştıran yemekler tipi, belirlenmesi için bir fonksiyon ile donatılmış modern indüksiyon cihazı. Aslında plaka uygun damar tam işlemine ilerler sadece zaman. Elektrik yüzeyinde yemekler seçim ile ilgili olarak herhangi bir malzemeden plakalar içinde hazırlanabilir. Numune çok yavaş ısıtılan yemekler olduğu gibi Fakat, minesi seçmek daha iyidir. indüksiyon ocakları için dip levhalar geniş olması ve en az% 70 oranında bir yüzey kapsamalıdır. Eğer bir indüksiyon tencere satın yapamıyorsanız hemen manyetik radyasyonu yansıtan yardım çıkartmalar geliyor.

kombine seçeneği

Grubun iki grupta olumlu yanlarını birleştiren indüksiyon-elektrikli ocak vardır. Ama tüm avantajları, aynı zamanda bu modellerin dezavantajları sadece var. Yani tercih tamamen alıcıya bağlıdır. yüzey, tipik olarak çok hızlı bir şekilde kir yıkanarak edildiği özel bir lak terkip ile kaplanmış olduğu için herhangi bir indüksiyon ocak basit sıcak su yıkanabilir. Aniden bir daire veya bir ev ya da bir güç kesintisi trafik sıkışıklığı, bayıltır Eğer böyle "akıllı" mutfak ocak güvenilir bağımsız kapalı veya güç tasarrufu moduna geçmek edilir. yemek pişirmek için birçok panellerde diğer önemli özelliği pişirme süresini gösterir yerleşik bir çekim olduğunu. işlemi sırasında, manuel geçişi gerçekleştirerek, kendi ayarlarınızı yapabilirsiniz. Otomatik mod da vardır. Büyük ısıtma elemanları ile doğru pişirme yüzeyi alırsanız, kolayca 3-4 kişilik bir aile beslemek mümkündür. Bazı indüksiyon plakaları yılında, ekranı kilitlemek için yanıklardan çocukları korumak mümkündür. o panellerin üst seviye modellere gelince Ayrıca, gıda yanabilir. Her set zamanlayıcı bağlıdır. Önemli artı birçok Setüstü birimi kolayca bir odadan taşınabilen sayesinde hangi hareketlilik vardır. bir buçuk saat veya daha için tasarlanmış bazı ev aletleri üzerinde zamanlayıcı, tam bir yemek hazırlamak için izin veren. çıkarmadan veya işlemin sonlandırılması zaman, panel bazı türleri hoş bir ses yayar.

Maliyet ve yorumlar

Tipik olarak, ısıtma yüzeyinin için fiyat 11 bin ruble ve yukarıdakilerin bir işareti ile başlar. ekonomik seçenekleri de vardır. Fakat kalite, şiddetle "topal.", İncelemeler yargılama Şimdi Setüstü sadece hipermarket değil satın almak, ama çevrimiçi mağaza üzerinden yapabilirsiniz. Eksi pişirme ürünleri için birçok yüzeyler, değerlendirme bakılırsa, elektrik kablosunun yeterli uzunluktadır. Bir uzatma kablosu yardımıyla arttırılmalıdır. Ünitenin kenarlarda koruyucu çerçeve aynı zamanda büyük bir öneme sahiptir, ve yokluğu herhangi bir plaka çok önemli bir eksikliğidir. İndüksiyon bir istisna olamaz. ocak marka Hansa zevk İnsanlar, operasyon plakasının talimatlar çok kötü, bulanık bir dil yazılır unutmayın. Bu yeteneklerini ve işlevselliği keşfetme sürecini ağırlaştırmaktadır. Ayrıca, bu panelin dezavantajları 170 derece olan bir düşük ısıtma sıcaklığı vardır. Bu belli yemeklerin hazırlanması için yeterli değildir. profesyoneller için olduğu gibi, bu panel bir konveksiyon fonksiyonu, gecikmeli başlangıç ve sağlıklı ve besleyici yemek pişirme için ızgara ile donatılmıştır. fırın ve pişirme panelinde otonom kontrol sistemine sahip olan süreleri yüklü. ucuz seçenekler, "Kitfort-101." Örneğin, vardır Bu indüksiyon ocak elektrik panosu. Bu panel, ayarlanabilir ayarları çok liste ile donatılmıştır. Bunlar mümkün herhangi bir sıcaklıkta ve güçte pişirme yüzeyi program olun.

Sonuç

Yani, bir tabak elektrik, indüksiyon ocakları olduğunu bulmuşlardır. Bu malzemeyi okuduktan sonra, herhangi bir ana bilgisayar veya hostes kolayca En uygun seçeneği mümkün olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.