Ev ve AileEvcil

Nedenleri ve Tedavisi: köpekler Katarakt

İnsanlarda olduğu gibi, köpeklerin birçok ırkları belirli rahatsızlıkları tabidir. Bu hastalık, köpeklerde katarakt nadir değildir. Bazen sessizce başlayan oluşur, fakat çok daha kötü zamanla. Hastalığını tespit ve tedaviye başlamak için önemlidir zamanıdır.

köpeklerde Katarakt nedir?

Deneyimli yetiştiriciler yavru anne bebeğin sağlığı sahiplerine sormak satın almadan önce önerilir. Her zaman bunu tedavi etmek daha iyi bir kalıtım ile sağlıklı bir köpek için daha fazla ödeme yapmayı tercih edilir.

köpeklerde Katarakt nedir? Bu görme kaybına yol açan objektif şeffaflık, ihlalidir. Hastalığın erken dönemlerinde görme kalitesini etkilemez, o zaman sonunda bile körlük bulanık yoktur. Tabii ki, en vizyon problemleri daha yaşlı hayvanlarda da bulunur, ancak köpeklerde katarakt her yaşta ortaya çıkabilir.

Buna ek olarak, bu ayrım konjenital hastalık ve kazanılmış arasında yapılır dikkati çekiyor. Konjenital katarakt nadirdir. genellikle - Ama satın aldı. Buradan diyabet hastalığının sonucu olarak ve böylece, enflamatuvar göz hastalıkları sonra bir travmanın bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. D.

Objektif - basitçe göz retinaya ışık akıları odaklanır biyolojik şeffaf objektif değildir. Normal şartlar altında bu ona farklı mesafelerde görme ayarlamak için şekil değiştirme yeteneği, veren şeffaf ve esnektir. Yaşla birlikte mercek elastikiyet ve sertleşir kaybeder ve böylece doğal özelliklerini kaybeder.

Hastalığın nedenleri

Katarakt köpeklerde çeşitli nedenlerle oluşur. hastalığın gelişmesi için ön şart, termal, mekanik ve kimyasal yaralanma olabilir. Ayrıca, örneğin gibi yaygın hastalıklar, diabetes mellitus varlığına değil iyi yolu vizyon etkisi.

katarakt neden genetik yatkınlık olabilir. Buna ek olarak, bir hayvan satın, hastalıklar ırkı nasıl etkilediğini incelemek gerekir. Yani, örneğin, genellikle katarakt cocker spaniel, kaniş, golden Retriever ve minyatür Schnauzer muzdarip. Hastalık doğumdan itibaren mevcut olabilir veya yaşamın ilk ve üçüncü yılları arasında geliştirmeye başlayabilir.

köpeklerde Katarakt: Belirtileri

İhtiyarlık katarakt sekiz yaşından büyük hayvanlarda görülür. ırkları hastalığa yatkın, ilk belirtiler çok daha erken ortaya çıkabilir. Katarakt belirtileri çok farklı, ama genelde köpeğin bozukluğu odaklanmalıdır. Hastalığın gelişmesiyle birlikte kısmi ve daha sonra tam orada lens kesafeti. periferal bölgelerde meydana gelmesi durumunda işlem başlangıçta algılanamaz olabilir. Vücudun merkezi bölümünü etkilenen eğer, bulanık görme, yeterince hızlı gerçekleşir bulutlu mercek blokların çünkü ışık ışınlarının yolu.

Hayvanın gözlerinin sağlığını izlemek için önemlidir ve ne zaman ilk belirtiler veteriner başvurun. Uygun tedavi eksikliği hastalığı göz dokusunun ötesinde olabilir gerçeğine götürür. Bu durumda, glokom gelişimine yol açar göz, gelen sıvının doğal çıkışının orada engelliyor.

Veterinerler hemen her zaman derhal, katarakt ilk belirtileri fark edebilirsiniz pet özenli olmaya stres. Ve zamanında tedaviye başlayacaktır.

Hastalığın tanısı

İlk uyarı işaretleri Görünüm - durumu anlamaya yardımcı olacak bir uzmana acil yönlendirme için bir sinyal. Katarakt belirtileri birçok diğer göz hastalıkları benzer olması. Ve hangi ileri tedavi yapılacaktır şeklini etkiler hayvan, bir doğru tanı yapabilmek ekipman varsa sadece veteriner çünkü.

Kataraktın tüm tanı dört aşamada ayrılabilir:

 1. Uzman tamamen köpeği inceler ve genel sağlık belirler.
 2. Ayrıca gözün dış muayene yoktur.
 3. Bir uzman uygun hastalığın türü ve aşamasına belirlenmesini sağlar varlığı katarakt taşınan elektroretinogram, şüpheli olabilir durumunda.

Sadece teşhis sonuçlar veteriner varlığında doğru bir teşhis ve uygun tedaviyi yapabilirsiniz.

Hastalığın evresi

Bir çok köpeklerde hangi aşamada tespit edildiğinde kataraktı bağlıdır. Tedavi hastalığın ihmal derecesine bağlıdır.

Böylece, birkaç aşamadan ayırt edebilirsiniz:

 1. çevresinde ortaya çıkan, lensin ait Clouding tezahür katarakt başlayarak. Bu görünürde küçük bir ölçüde bozulur. Hayvan sadece nesnelerin parçalarını ayrı ayrı göremeyebilirsiniz.
 2. Olgunlaşmamış katarakt - işlemdir mercek optik bölgenin merkezi kısmında bir bulanıklık ile. Bu durumda, köpek nesnelerin sadece ana hatlarını görür.
 3. Olgun katarakt - bulanıklığı lens tüm alanını kaplar. yalnızca ışık hissi vardır, böylece Vision düşer. Hayvan çevredeki gezinmek olmaktan çıkar.
 4. Olgunlaşmış katarakt - bu mercek Elyaf lens yok tam süt beyaz tonunu hale geldiği aşamasıdır. Bu aşamada, daha hafif algı yanlış olabilir.

Sonraki majör komplikasyonların dönemi gelir: o glokom, fakolitichesky üveit, iridosiklit olduğunu. Hastalığın gelişme hızı - Bu köpeğin genel sağlık durumu gibi birçok faktöre bağlıdır çok bireysel bir parametredir.

Yetiştiriciler genellikle seferinde hastalığın ilk belirtilerini fark edip bu çok zor bir tedavi olarak zaten, katarakt veya olgunlaşmış olgun zaman veterinere gelmez.

konservatif tedavi

Çok köpeklerde hangi aşamada tespit edildiğinde kataraktı bağlıdır. Tedavinin muhafazakar yapısı sadece erken dönemlerinde mümkün olduğunu ve hastalığın kurtulmak için başarısız olduğunu. Bu sadece hastalığın ani ilerleme önler.

Ne yazık ki, Şu anda henüz gelişmemiş katarakt köpekler için düşer. Ve hatta bir jenerik araçlar hastalığın gelişmesi de bilinmemektedir önlemek için. Bu nedenle, tek çözüm ameliyattır.

operatif müdahale

Nasıl köpeklerde katarakt tedavisi için? Şu anda, tek yol etkin bir tedavi etmek için - bir operasyon. Ve buna erken dönemlerinde harcamak daha iyi olduğunu anlamak için gereklidir.

Katarakt cerrahisi köpek - karartılmış lense bir yedek var olduğu bir operasyon IOL (göz içi lensi) , ya da yapay bir mercek üzerinde. Neden erken dönemlerinde tedaviye başlamak önemlidir? ultrason kullanılarak malotravmaticheskih teknolojisi kullanılarak mümkün cerrahi müdahale şeklinde çalışmıyor aslında. Bu teknik fakoemülsifikasyon denir.

Katarakt cerrahisi şöyle köpekler fakoemülsifikasyon yöntemi bulunmaktadır. Lens bir emülsiyon haline dönme, ultrason ile ezilir. Daha sonra en fazla 2 mm kadar bir küçük diş çapından emülsiyon çıkarıldı. Ve aynı kesiden eski lens yerine çöktü formu elastik yapay mercek tanıtıldı. Ayrıca, o çantada lensi ezer ve doğal pozisyonunu alır. Bu bölüm kendi kendini sızdırmazlık özelliğine sahip olarak, hatta bazen dikiş izin korneanın çevresel kısmı yapılan delinme ve bu nedenle yedi ila on gün içinde kendiliğinden iyileşir. Bazen dikişler hala tüm karar ne cerrah bağlıdır koydu.

sonraki aşamalarda Tedavi

Modern ekipman bile olgunlaşmış, olgunluk çeşitli derecelerde fakoemülsifikasyon kataraktın gerçekleştirmesini sağlar. Ancak, hasta ve cerrah için daha elverişli bir erken dönemde yapılacak operasyondur. Şu anda, mercek hala oldukça yumuşaktır, bu yüzden dokuya minimal travma ile temizlenebilir. Şu işlemleri viskoelastik kullanılan - bu yaralanmalara karşı korumak için göz içine enjekte edilir özel viskoz maddeler olduğunu. Bu yaklaşım cerrahi müdahale daha hoşgörülü hale getirir.

Bu operasyonların tek önemli dezavantajı, yüksek maliyetidir.

Tedavinin başka yollar olabilir mi?

Ben köpeklerde katarakt gibi hastalıkların konservatif yöntemlerle kurtulmak miyim? Tedavi, sadece bu hastalığı tedavi yardımcı olmaz, aynı zamanda hayvanın olumsuz durumlardan yol açabilir ilaçlar, dürüst olmayan üreticileri reklamı, düşer. Şu anda, katarakt gelişimini azaltmak ya da oluşumunu önleyebilir ilaç bulunmamaktadır. Bu nedenle, insanlar ve hayvanlar için tedavi tek yöntem - bir işlem.

önleyici tedbirler

hastalıkların her türlü evcil hayvanınızın korumak amacıyla, önleyici tedbirler almak gereklidir. Düzenli o tehlike işaretlerini tespit etmek mümkün olmuştur zaman aşımına için veterinere köpek göstermek için bu nedenle çok önemlidir.

Deneyimli yetiştiriciler belirli kurallara uymaları tavsiye:

 1. Satın alırken, hayvan soyu kontrol edin. belgeler normalde hastalığa belirlenir.
 2. Düzenli hayvanınızı kontrol edin.
 3. hayvanın göz yaralanması izin vermemeye çalışın.
 4. Köpekler tehlikeli diyabet için. katarakt - Köpeğinizin bir hastalığı varsa, ancak o zaman tedavi ve ilk gereklidir.
 5. Her zaman kontrol altında dört ayaklı arkadaşının durumunu tutmaya çalışın.

Böyle basit ipuçları ardından, hayvanınızı korumak ve hastalığın gelişmesini önleyebilir.

Geleneksel yöntemler

Dediğimiz gibi, köpekler (makalesinde verilen fotoğrafın) 'de katarakt sadece cerrahi ile tedavi edilebilir. Tabii ki, hızlı kurtarma hayvan garanti birçok popüler tarifler vardır. Böyle halk ilaçları kullanmak olsun ya da olmasın, bu size kalmış. Ama hastalığı çalıştırmak gerekir.

İşte katarakt için halk ilaçları hazırlanması en popüler varyantın üç şunlardır:

 1. su banyosunda bal eritmek için gereklidir. tedavisi için Mayıs veya Acacia kullanmak en iyisidir. Üç hafta içinde, günde iki kez gözlerinde köpek kazmak gerekir. Sonra dört ay boyunca bir mola yapmak ve sonra ders tekrar etmek.
 2. nergis çiçek iki çorba kaşığı, kaynar su, 0.5 litre ekleyin sarın ve yarım saat demlenmeye gereklidir. Sonra bir gün sıvı göz köpeğe birkaç kez yıkayın.
 3. vahşi öğütülmüş papatya, dulavratotu ve pembe yaprakları eşit miktarda karışık yükseldi. Daha sonra, bir su banyosunda iki tencere hazırlar. Daha küçük bir kapta uykuda çim sonbahar ve su ile doldurun. Biz bir su banyosunda koydu ve ateşi düşürmek kaynatın. Bir süre sonra sıcaktan pan kaldırın. Bu sayede, sıvı, süzme işleminden sonra damlalar halinde kullanılabilir.

etkisiz katarakt tedavi Geleneksel yöntemler, bu nedenle herhangi bir damlar ve en iyi bir veteriner danıştıktan sonra kullanılan araçlara, hayvanın durumunu kötüleştirdiği için çok önemlidir.

Nasıl ameliyata hayvanınızı hazırlamak için?

Sen köpeklerin operasyonu genel anestezi altında yapıldığını bilmek gerekir. Nedenle hayvanların fiziksel görünüm olarak iyi olması çok önemlidir. Ameliyat önerilir önce veteriner ziyaret ve genel analizler yapmak. Bazı cerrahlar ameliyattan tavsiye inflamasyonu azaltmak için göz damlaları kullanın. Onlar ameliyattan önce iki hafta içinde telkin edilebilir. belirlenen kullanım sıklığının bir gün önce artırılabilir.

kataraktın alınması için görevlendirilen klasik antienflamatuar damla - Tipik olarak, cerrahlar "flurbiprofen" öneriyor.

Ayrıca, yemek için cerrahi müdahale sırasında kullanılan ilaçlar etkilemedi önce yarım gün boyunca köpek beslemek değil gereklidir. O hayvan herhangi bir diyet son derece zararlı olduğu gibi Ama köpekler diyabet, tam tersine, beslemek ve insülin doğru doz vermek gereklidir.

yerine epilogue

yeterince hızlı gidiyor köpeklerin Ameliyat sonrası rehabilitasyon. Bu veterinere ziyaret etmek biraz daha fazla zaman alır ve özel bir yaka takacak. Hayvanların bakımı kalan karmaşık değildir. Çoğu durumda, ameliyat yapmak için zaman bir evcil hayvan görme restorasyon yol açar. Bu nedenle her zaman hayvanlar ve veterinere düzenli ziyaretler göz tutmak çok önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.