SağlıkAlternatif tıp

Bergenia Benzersiz terapötik özellikleri: nasıl uygulamak

Badan - Asya madencilik tesisi 2700 m yükseklik alp, Subalpin ve orman bölgeleri içinde bulunan büyür .. Bu Batı Sayan dağları, Baykal bölgesinde, güney Sibirya'da yetişir. geniş yapraklı bitki tamamen toprak örtüsü ve bazı yerlerde büyük çalılıkları oluşturur. Bergenia tıbbi özellikleri eski çağlardan beri bilinen.

Bu eşsiz bitkinin yaprakları ve kökleri, tabaklama özlerinin üretimi için kullanılan bu maddeler ham madde sayesinde tanninlerin büyük bir miktar ihtiva etmektedir. Bu ekstreler aktif derinin farklı sınıflarda üretimi için kullanılmaktadır. Daha önce, bitki kökünden meyve suyu birkaç kat daha uzun ömürlü olan balık ağları ve branda batırılmış. Ama sadece endüstriyel amaçlar için değil, aynı zamanda gıda, taş kıran çiçeği kullanılmıştır.

Rus, Buryat ve Moğollar bilmek söylenen yoktu bergenia iyileştirici özellikleri. yapraklardan denir tıbbi içecekler hazırlamak "kara çaylar." Eski insanlar bergenia kök yedi. Bu besler ve açlık rahatlatmak nişastalı maddelerin bir çok içerir.

Badan: Özellikleri ve bileşimin

Şifa özellikleri yaprakları ve bir kök vardır. bitkinin tüm parçaları uçucu yağlar, reçineler ve tanenler çok. İnfüzyonları, iksirler ve kışlaktan yaprakların süspansiyonlar, damar duvarlarını, kalp kası üzerinde olumlu bir etki güçlendirmek, kan basıncını düşürmek güç vermek, yorgunluğu gidermek ve performansını artırmak yardımcı olur.

Bilim adamları, anti-radyasyon ve saxifrage antitümör özelliklerine sahip olduğunu bulduk. Deneysel çalışmalarda yaprak ve% 50 rizomlannın alkol özleri, kötü huylu tümörlerin gelişimini önlediğini bulmuşlardır. onlar enfekte ilk ve daha sonra tedavi edici infüzyon sulanan: Deneyler hayvanlar üzerinde gerçekleştirdi. , Özü aldı O hayvanlar kurtuldu.

bitkilerden izole alan araştırmacılar bitkisel ilaç, kanser etkinliğinin tahrip katkıda bulunur. 'Siyah' overwintered yaprak farmasötik endüstrisinde bir kuru toz, bir immüno-uyarıcı, antibakteriyel, adaptojenik ve anti-stres bir etkiye sahip olmak. Bergenia tıbbi özellikleri benzersiz ve çok çeşitli alanlarda uygulanan.

Bağlayıcı etkisine, ishal, dizanteri ve enterokolit şiddetini değişen içerde şifalı çaylar imal saplardan, gelen teşekkürler. Ayrıca periodontal hastalık için çok iyi demektir, dişeti iltihabı et suyu günde çeneni birkaç kez çalkalayın. Yaygın bu kanama durur, jinekoloji kullanılan uzantıların iltihap davranır ve fibroid ve adet döngüsü normalleştirir.

ev bu değerli hammaddenin sıvı özütü hazırlamak ve bir ilaç olarak kullanılabilir. 30 gram alın. sıvı buharlaşana kadar sıcak su (200 gr.) ile doldurulmuştur doğranmış otlar, karışım kaynatılmış olması gerekir. Hazır infüzyon filtresi ve günde iki kez 30 damla alın.

Bergenia tıbbi özellikleri kadınlar ağır ve ağrılı adet muzdarip yardımcı olur. douching bitki ekstraktı kaşığı (infüzyon sıvısı) ve sıcak su ihtiva eden bir çözelti hazırlamak için gerekli olan (10 gr.). Bir ay boyunca her gün günde birkaç kez douche.

Tibet olarak böbrek, akciğer ve sindirim sistemi için kullanılan kök gövdelerden ayıklar. Moğol alternatif tıp bir toksikozunun ve kusma adresten önerir. Buna ek olarak, et suyu, bir ateş düşürücü ve dezenfektan olarak da kullanılabilir. Kurutulmuş kök gövde çorbalar, salatalar ve un eklenir. Kurutulan karışımdan toz ülserleri ve yaraların iyileşmesini hızlandırır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.