SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Ekleri iltihabı

ekleri iltihabı bütün Rus kadınların% 60'a kadar etkileyen çok yaygın bir hastalıktır. Ne yazık ki, tüm kalıcı kısırlık gibi çeşitli komplikasyonlara yol açar, hangi sorumlu ona bakın. Böyle sorunları önleyebilmek için, bazı basit önleyici tavsiye uymak zorundadır ve tedavi gecikme değil.

uzantılar (adneksit) bir iltihaplı süreci adet döngüsü bozuklukları, hoş olmayan pürülan sekresyon yol açabilir. hastalığın kronik sırasında, patolojik değişiklikler vücutta meydana belirtileri baş ağrısı, uykusuzluk, ağrı, ateş bulunmaktadır.

Bir kadın uzun bir süre sonra mümkün olan, hastalığın görmezden olabilir
Hastalığın belirtilerinin alevlenmesi kaybolur. Adneksit belirtileri şunlardır
alt karında ve genellikle sakral ve bel ağrısı
Omurganın parçası. efor, adet ağırlaştırılmış ağrı,
cinsel ilişki. Enflamatuar süreç, pürülan eşlik eder ya da
dış genital kaşıntı ve tahrişe neden seröz salgıları
yetkililer.

alt soğutma ana nedeni özellikle kış aylarında, iltihabıdır. Hastalık, bağışıklık sisteminin zayıfladığı, özellikle bulaşıcı hastalıkların bir komplikasyonu olarak ortaya çıkabilir. apendiksinde iltihabı yaygın nedenleri stres, yorgunluk, bozulmuş vsledstvii dengeli beslenme diyetleri gibidir. uzantıların iltihabı adet sırasında düşük veya doğum, hem de normal büyük kan kaybı esnasında üreme sistemi hasarı neden olabilir.

uzantıların en yaygın iltihabı kadınlarda oluşur , üreme çağındaki çok daha az menopoz ortaya çıkar. ekleri Akut inflamasyon sistiti neden olabilir. Mesane uzantıları bitişik olduğu için, enfeksiyon yakın organlara hareket edebilir. akut bir şekilde adneksita ateş olarak, titreme ve halsizlik midenin alt üçte birlik ciddi ağrıya neden görüntülenir. Eğer hastalığı tedavi etmezseniz, iki hafta içinde akut inflamatuar süreç kronik hale gelir.

Adneksita patojenler streptokok, E. coli, gonokok vardır.
Çok tehlikeli komplikasyonu inflamatuar süreçlerde bir kayma olabilir
Karın boşluğu (peritonit). Semptomlar keskin bir artış olarak ifade edilmiştir
Sıcaklık, keskin karın ağrısı, hastanın genel durumunun bozulması. muhtemelen ölümcül - Eğer hastalığı tedavi etmek hemen başlatmak yoksa. Hiçbir az korkunç sonucu uzantılarının iltihaba neden kısırlık vardır. sonuçları ektopik gebelik oluşabilir.

ekleri iltihabı kapsamlı ele alınmalıdır. Kronik aşama adneksit antibakteriyel tedavi, fizik tedavi ve semptomatik tedavi ve termal banyo gösterir. Genellikle hastalığın akut fazında cerrahi müdahale istemi için gereklidir. Adneksit Tedavisi hastalığın tipine ve tabii şekline bağlıdır. Akut formda anket sırasında uzantılarının iltihabı neden bakteri ya da virüs tespit, yürütülür. antibiyotik reçete, fizyoterapi
işlemler ve bağışıklık sistemi ilaçları güçlendirilmesi. Ameliyat apse oluşumu ve peritonit gelişmesi durumunda atanır.

Adneksita önleme kürtajın önlenmesi, hem de doğum sonrası zamanında tedavidir. Hipotermi, stres, aşırı fiziksel efor ve yorgunluktan kaçınmak için tavsiye edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.