ÇirkinlikAğaçlandırma

Rozebudnye Pelargonium: tanımı ve Bakım

rozebudnymi denilen bölgeli sardunyadan şaşırtıcı zarif güzelliği seçkin grup,. Zarif kültür çiçekler, yarı açık küçük öylesine anımsatan gür çiçekleri toplanan , çalı gülleri bu benzerlik böyle alışılmadık bir isim temeli olduğunu. Rozebudnye Pelargonium, ya da sadece rozebudy (Rosaceae) - gustomahrovye gösterişli melezleri, geniş inflorescences, lüks narin ve zorlu dikkat birleşmiş çiçeklerin bolluğu etkiler. bitkiler, çeşitleri ve gerekli bakımın özellikleri Açık bu makalede ele alınacak.

Tanışma sardunya rozebudnaya

sardunya, aile Geraniaceae kadar çok tür, dengeler olduğunu inanılmaktadır ailede psikolojik iklimi ve en evcilleştirilmiş bitkileri biridir. Onun zarif güzelliği saygıdeğer toplayıcıları ve acemi bahçıvanlar dikkatini çekti. Büyük üreme araştırmaları bu kültürün çeşitleri ve melez bir sürü yarattı. Hepsi de yaprakları genellikle tam olarak açıklanmamış böylece çoktur çift çiçekler, bir çok etkileyici çiçeklenme paylaşır.

Ama sadece çiçekler takdire değer. Bölgesel Itır , tekrar anahatları kenar geçişleri, kontrast figürlü kenarları kesip yeşil alan farklı ve parlak dekoratif yaprak bulunmaktadır.

Rozebudnye Pelargonium - 0,6-0,8 m parçalı renkli, yoğun, tüylü yaprakların yüksekliği ve dekoratif sıkıca pedinküller inflorescences üzerine oturmuş semishrubs. Yeterince yüksek sağlamlık kültürü, saksı bitkisi olarak evde büyümek balkonda durmak, ya da yaz aylarında bir çiçek yatakta dikilmiş sağlar. Yaz sezonu boyunca sahası ve 14 ... kesip +12 lik bir sıcaklık ile serin bir odada düzenlemek, kazılan sonbahar başlangıcı ile? C.

Sardunya rozebudnye: Bakım

Biraz daha Kaprisli tür ve karşıtları geri kalanından daha bakımın zorlu unutulmamalıdır. Yetkili bakımı yapmak için bahçıvanlar tarım özelikleri hakkında bilmemiz gerekir.

Aydınlatma ve sulama

Rozebudki oda dekoratif yaprak yanıkları kaybetme ve kazanma, direkt güneş ışığı tahammül edemez, ancak bahçe çeşitleri güneşe sadık ve açık yataklarda güzelce çiçek. Tüm rozebudnye Itır uzun süreli soğuk enstantane çok hassas ve daha önce 10 ° C'nin altına rahatsız sıcaklıklar kabul edilir? C Bitkilerin doğduğu Afrika savana tanıdı ve başlangıçta termofilik olduğu gibi bu şaşırtıcı değildir.

çiçekçi rozebudka dikte başka koşul - ılık su ile Makul orta sulama. Bu köklerinde hygrophilous fakat kalıcı su basması nedeni kokuşma belirtileri, bu nedenle bitki su önce, toprak bir çalı altında incelenmelidir ihtiyacı düzenli sulama yapmak.

Saksı çeşitleri gerekli hijyenik prosedürler ve haftada bir kez bitki püskürtülür veya ona yapraklar ıslak bez almak hangi sonra duş, düzenlemek edilir.

Sardunya rozebudnye kış dinlenme, büyüyen durdurmak yapraklarını kaybeder ve çıplak kaynaklanıyor. Şu anda, bitki bazen sulanan, besleme durdurmak ve bunu bozmamaya çalışıyorum.

besleme

Aktif bahar ve yaz yeterli beslenmeyi gerektirir hızla büyümeye rozebudku teşvik eder. Fed kültür kompleks mineral gübre her 2-3 haftada. Özellikle vurgulanması - göz ve çiçeklenme esnasında güç bitkiler elde fosfor, potasyum kullanımına ilişkindir.

üreme

kesimler tarafından sadece yeniden Rozebudki. Sardunya tohumları anne kültürünün yüksek kaliteli özellikleri devralamaz rozebudnoy, bu yüzden yeni çeşitlerin sonuca üzerine yaptığı araştırma yetiştiricilerin kullanılmaktadır.

Çelikler yılın herhangi bir zamanında rozebudki ama bitkiler maksimize etmek dönemde bunu yapmak için tercih edilir - Mart ile Temmuz aralığı. ebeveyn bitkileri (yeşil değil!) Çelikler, semilignified kesilmiştir ile her biri 3-5 internodlardan içermelidir. Yapraklar tabakanın küçük bir bölümü ile, sadece yaprak sapı bırakarak yaklaşık 9/10 ile çıkarılır, kesitler hava 30-50 dakika kurutulur.

patojenler karşı savunmasız Çelikler, bu nedenle 1 oranında vermikülit ile edinilen özel toprak indi karışımdaki koltuklarını tavsiye deneyimli yetiştiriciler: 1. ekim kapları önce Fideler hazırlanan toprak ve dikilmiş kesimler ile doldurulur, dezenfekte edilir. Bu ılımlı ve düzenli sulama, özel önem vermektedir. 3-4 hafta sonra kök çelikleri.

nakli

Saksı Pelargonium hızla büyümeye ve organ nakline gerektirir. Bitki yoğun geliştirmeye başlamadan önce, ilkbaharda bunu taşıyın. besin ve nefes - Konteyner bitkileri 2-3 cm önceki çapından daha geniş ve taze toprak olmalıdır. şu bileşenlerden oluşmaktadır İyi topraklı karışımı: çim zemin, humus, turba, perlit ve nehir kum (4: 2: 2: 1: 1) - veya nötr pH ile toprak satın.

sulanan ve birkaç gün içinde nakli bitkiler sonra orta toprak nemini destekler. yeni sürgünlerin çıkması - açık toprağa başarılı bir kuruluş bir işareti. Daha kesmek kültür, çalı şekillendirme ve çiçekli uyarırlar. Bu yordam, genç sürgün varsa, yapraklar ya da (çalı şeklinde konusunda kendi fikirlerini rehberliğinde) 5-15 cm sapları, tabanında kesilmiş, dikkatle yürütülür. Çünkü yaprak buharlaşma yokluğunda, yüksek kaliteli aydınlatma (değil güneş!) Ve dikkatli sulama olmalıdır kültürünü kestikten sonra minimal ve daha az nem gerektirir. kültür zaman aşırı su kaynağı "boğmak" olabilir.

Sardunya çeşitleri rozebudnyh

Birçok en güzel seçmek zor rozebudok. Biz en bazılarını listelemek çeşitleri, popüler ve hoş lüks dokunmadan rağbet:

Mor-pembe sınır ve yeşil bir kalp ile parlak beyaz çiçekler içeren Rosaceae Pelargonium büyük bir çeşitlilik sıkı büyük çiçeklenme toplandı - • Eplblossom rozebud.

• Denise - Birçok sergiler mutlak favori ve bahçıvanlar bir favori. Çeşitli muazzam gustomahrovye renkler yaprakları kenarında pembe kenarlı şeftali rengi, solgun olduğunu.

• Albina - Büyük kar beyazı biraz yeşilimsi beyaz yaprakları çift çiçekler ile birlikte kompakt kültürü.

• Beverly Park rozebudnaya Sardunya çeşitleri - çift somon pembesi çiçeklerin bulunduğu güzel rengârenk çalı.

• Natalie - Yarı çift ile enfes çeşitli somon çiçekler yaprakları üzerinde geniş beyaz kenarlıklı renk.

Sardunya rozebudnaya gibi bir kültürün zerafetini iletmek mümkün değildir. rozebudki gösteren Fotoğraflar tamamen bitkilerin güzelliği iletmek, ev veya bahçe, dekorasyon Ancak doğal çiçek - gerçekten harika bir gösteri.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.