SağlıkKadın sağlığı

Mensturasyon sırasında ultrason yapmak mümkün mü? tavsiyeler

mensturasyon sırasında ultrason yapmak mümkün mü? Yani soru pek çok kadın tarafından yükseltilir. Prosedürün tamamlanması için uygun bir zaman seçmek her zaman mümkün değildir. Biz geri gönderilmeleri halinde, almak ve tecrübe etmek şeye rağmen gitmek zorunda. Bu makalede çalışacağız Bu soruyu cevaplamak için.

sorun

Zaten bu çalışmanın tamamlanması için belli bir tarihte kaydolduğunuz, işten izin alıp istediğiniz tüm Sağlıkla var her şeyi bilmek. Ama sonra bir sürpriz geldi: spontane adet görme başlatılıyor. Bu tüm iptal için bir neden var mı? Menstruasyon sırasında ultrasona olsun: Artık bir ikilem ile karşı karşıya. Bu dönemde ABD genellikle yapmak zararlı mıdır? Biz üzerinde cevap vermeye çalışacağız. Ve şimdi bize bu prosedürü gerekli olduğunu belirtmenizi sağlar.

çalışma

Buluş ultrason gerçekten harikalar ve ilaç çok ilerisinde ilerlemiştir. Bununla beraber, daha önce yapamadık bebek, cinsiyetini görebilirsiniz. Ebeveynler sadece onun doğumdan sonra, onlar kim olacak öğrendik. Ayrıca, onun erken aşamalarında hastalığın çeşitli görmenizi sağlar.

jinekoloji vazgeçilmez ultrasonografi nedir! Kadınlar yumurtlamayı takip hamile alamayan. mensturasyon sırasında ultrason yapmak mümkün mü? Bu soru çok düzensiz döngüsüne sahip olanlar tarafından yükseltilir. ultrason yardımıyla izlenebilir ile onlar güne kadar geldiklerinde.

Genel olarak gebeliğin başlangıcından sayesinde vazgeçilmezdir. Ekstrauterin döllenme ilk aşamaları yalnızca onun tarafından teşhis.

Ve pozitif hamilelik bu cihazı araştırmak da en az üç kez ilerler. O anlarda, bebek, onun organlarının gelişimi yüksekliği ve ağırlığı bakmak. Oğlunuz veya kızınız elinizi veya bir gülümseme sallayarak nasıl Ve 3D ve 5D icadıyla, canlı görebilirsiniz.

Böylece, ultrason tıbbın çeşitli alanlarda kesinlikle vazgeçilmezdir.

doktorların ne

buna değer adet sırasında ultrason yapıyor, doktora söyler. Pratik birçok doktor bu dönemde ultrason önermiyoruz göstermektedir. Nedeniyle serviks uzmanı kan pıhtıları varlığına ne endometrium kalınlığını görmek ya da mukoza durumunu değerlendirmek mümkün olacaktır. Buna ek olarak, çoğu kez acele etmeye gerek basitçe yoktur. Bir kaç gün beklemek değer ve hiçbir şey bu önemli işlerinizde size engel olacaktır.

Genellikle vajinal prob ultrason jinekoloji gerçekleştirilir. O zamanlar aylık kutu yapmak rahim ultrasonu? Yanlış dönemde bir doktora görmeye geldi her hastayı sorar.

Ve durumun etik tarafında dokunun. o bu prosedür vajinal probu yapabilecekken kıza keyifli ve rahat olacak mı? Sonuçta, bir kural olarak, böyle bir durumda, rahim rahat ve biraz şişmiş. O, alt sırt alt karın rahatsızlık hissetti. Ve sonra yapılacak ABD var. Gerçekten âdet eğer Yine de, daha ziyade rahim kanaması yerine, daha uygun bir anı çalışma tercih edilmelidir.

istisna

Kuşkusuz, zaman imkansızdır diye bir şey ertelenmesi durumlar vardır. o zaman ciddi kramplar midenizde, adet sırasında ultrason yapmak mümkün mü? Tabii ki, evet. olası tek, ancak gerekli değildir. Eğer bir durumunun ciddi hastaneye kabul edildiğinde, sen, incelenen halde olan "kadın günlerde."

Eğer rahim myom varsa ek olarak, bu daha da bu dönemde incelemek edilir. Ne zaman fonksiyonel yumurtalık kistleri de menstruasyon sırasında muayene için davet ettim. Bunu azalır veya eski boyutları kalır izlemek gerekir.

Hamileliğin bir tehdit olduğunda Eh, tabii, ABD kontrendike değildir. Biz akılda olmayan, normal adet görme ve kanama olduğunu. Bu durumda, dikkatli ultrason makinesinde incelemek ve fetusun canlılığı hakkında sonuçlar çıkarırlar. Gerekli ise, tedavi için sevk edilecektir.

alternatif

Sorun hastaneye kaldırılırken yolda size bekçi hakkını yakaladı zaman ne yaparsınız? mensturasyon sırasında mümkün olup olmadığı yapmak ultrason pelvik organların? vajinal ve abdominal probu kullanmamaya doktorlar soran: Neyse ki, hepsi çok üzgün değildi ve başka bir seçenek var. Bununla beraber, soyunmasını zorunda ve sadece mide alanı açmayın. Ama burada bile incelikler vardır. İlk olarak, tam bir mesane üzerinde genellikle bunu yapmak. o kadar olduğu için yoğun organları görünür. Eh ve ikinci olarak, bu durum olmasa bile tüm görebilirsiniz. Tabii ki, doktor size büyük resmi anlatacağız. Örneğin, büyük kist oluşumunun, kolayca bu çalışmada tespit edilmiştir. Ama polipler, küçük boyutu ile karakterizedir, doktor pek dışarı yapacaktır.

Bu nedenle, sabit devirde hemen adetin sona ermesinden sonra bir uzman ile bir toplantı atama daha iyidir. Optimum terimi - altıncı on gün. Bu dönemde en iyi kadın sağlığını değerlendirir. Yumurtlama henüz herhangi bir değişiklik meydana gelmeyecektir olmamıştır.

Sonuç

makalemizi okuduktan sonra, şimdi adet sırasında ultrason yapmak mümkün olduğunu tam olmadığını biliyoruz. orada kendisine, sıkı kontrendikasyonlar çıktı, ama bütün resim gibi basitçe doktora değil.

Sadece acil durumlarda, bu prosedüre başvurmak gerekir. Ama muhtemelen, sizi çözmek ve tedavi doktor olmaz. O bir çalışmanın fizibilite değerlendirecektir.

Umarım, hayatının bu plansız anları olmayacaktır. Doktor ofisinde iyi orta döngüsü yaklaşımı ve randevu isteyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.