Kendini yetiştirmePsikoloji

Nasıl tembel olmayı bırak, ya da tembellik tümüne

en az bir kez hayatlarında her kişi (ve büyük olasılıkla birden fazla) bu durumu yaşamış: yalan kanepede, gerekli olacağını çöp, dağ etrafında tablo bitmemiş rapor ve e-postaya bir düzine mektup, üzerine çıkarmak için hangi gerekir cevaplanması ve yalan ve her şeyi sonradan yapılır düşünüyorum. İşlerin bunu yapma o, biliyorum, ama daha sonra onları geri koymak istiyorum ve benzeri Oblomov gibi, etkinlik uzak, ama sevimli golü görünüyor.

Ancak, bir kişinin erteleme ve kendisini küfür aynı anda ertelemek ama hiçbir şey yapmaz olur; O acı çekiyor, ama bu konuda hiçbir şey yapamaz. üşenmeden durdurmak için ne ve nasıl yapacağını anlamaya önce meydana neyi tembellik tür anlamamız gerekir. Orada gerçekten bir şey yapmıyoruz ve sadece yatarken tavana bakarken veya diğer zaman farklı örneğin türleri, tembellik tür vardır - Eğer bir şey yapıyorsun zaman, ancak sonrası için önemli şeyler koyarak, gerek gibi değil.

Yani, tembellik nedir? tembelliğe - bu isteksizliği veya hareket yetersizliğidir: Psikoloji çok basit ve kesin bir cevap sağlamaktadır. o mizaç özelliklerine bağlı olup olmadığını Bazen tembellik eğilim ve doğuştan karakterini giyebilir, bu tür durumlarda, bir kişinin değiştirmek zordur. Ancak, çoğunlukla tembellik belirli bir neden yoktur. Bunun birkaç nedeni vardır ve tam olarak bir şey yapmak değil bir kişi kılan bağlı, üşenmeden durdurmak için nasıl bir yol seçmek zorunda.

Sıklıkla bir kişinin sadece ne yaptığını ilginç değil nedeniyle tembellik ... sıkıntı olur. tercih incelemek için, ama onların çalışmaları ile memnun insanlar için, onlar için daha ilginç istihdam üzerindeki vakit geçirmek için, başka bir şey değiştirmeye hazır olmayan öğrenciler için çok tipik fenomen. Nasıl bu durumda tembel olmak durdurmak için? Cevap açıktır, sen işgali değiştirmek veya ne yaptığınızı ilginç bir şey yeniden bulmak zorunda, mevcut yüksek kaliteli eğitimin devamı için ciddi bir motivasyon bulmak mümkündür. Örneğin, çalışma adam için motivasyon - statü ve mali refahını arttırmaktır. Her nasılsa rutin çeşitlendirmek deneyebilirsiniz, ama şu anda bir şey değiştirmek imkansız ise, düzensizlik ile ilişkili tembelliğe mücadele etmenin tek yolu budur öz disiplin, desteğine sahip.

Bir karakter özelliği olarak Düzensizlik - Bu insanlar tembeldir neden başka yaygın nedendir. organizasyon eksikliği durumunda bunun yardımı için vücudunu tutarlı çalışmayı gerektirir günlük, listesi boyalı programa günlüğü tutmak, kısa fakat düzenli aralıklarla. Koşma işleriyle uğraşmak gerekir ve şeyleri birikmesine izin verilmeyecektir. Buna ek olarak, açıkça hedef ve bu hedeflere ulaşmak için gerekli, daha küçük görevleri tanımlamak önemlidir. Sen zaman yönetimi ilkelerini öğrenmek ve tembellik kurtulmak ve çalışma eğlenceli olacak olabilir.

Tembellik stres veya duyguların neden olduğu ciddi fiziksel veya duygusal yorgunluk neden olabilir. Bu durumda, tembellik kurtulmak - bu gerisi. duygusal yorgunluk itibaren yapıcı bir tatil olur - değil kanepede boş Yalan ve sahne herhangi bir değişiklik, doğa gezisi, yeni bir hobi. Fiziksel olarak yorgun iseniz, kendilerini suçlarlar ve önemli şeyleri ertelemek ne, sadece bir dinlenme gerekir gerçeğini kabul muzdarip ve kendinize iyileşmek için zaman vermek gerektiğini, egzersiz de genel durum üzerinde olumlu bir etkisi olabilir. Bu arada, spor tembellik her türlü yardımcı olur.

ilgisizlik, psikolojik en zor Orada tembellik plan görüntüsü tembellik. Bir erkek hiçbir şey, o onun önünde hayatın anlamını görmez hoşnut ve hayatıma ne yapacağını anlamıyor olur. Bu durumda, ana soru tembel olma durdurmak için değil nasıl olur, ama yaşam için bir tat yeniden kazanmak için nasıl soru. Sen rüya, önceliklerini değiştirmek hedef ve planlarının bir listesini yapmak için, kendilerini anlamaya çalışmaktır. Ancak, bazen profesyonel yardım almak en iyisidir.

Orada durumlar olduğu arızalarına karşı korumak için bir tembel yolu olarak görür. Eğer yeni bir proje üzerinde çalışmaya başlamak istiyorum ve tüm belki sizin gibi, ya da iş yanlış gittiğini korkuyorlar gibi her şey iyi değildi olacağını korkuyorsun, kenara varsayalım. Bu durumda, bir çıkış yolu - korkularını itiraf ve hala gerekecektir işi yapmak için, çünkü risk almak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.