TeknolojininKablo ve Uydu TV

Açık Anten TV: tipleri, en iyi açıklaması

Ülkemizde nüfusun yaygın bağlılık rağmen vatandaşlarımız iyi bir yarısı mavi TV ekranında boş vakitlerini tercih ederler. TV yayıncılığı açısından kentsel ve kırsal sakininin arasındaki fark çok önemlidir. İlk genellikle kiralık hatlar (kablo TV) üzerinden TV servisleri tarafından kullanılması durumunda, ikinci bir açık anten olmadan da zordur.

ne tür cihazlarda satışa ne bulunabilir yazlık veya ülke evinde TV, açık anten seçmek anlamaya çalışın ve aynı zamanda en popüler küçük listesini göstermek ve modellerin sahiplerinin saygısını kazandı.

anten tipleri

Başlamak için, biz işlevsellik, görünüm ve diğer önemli özellikler açısından birbirinden farklı olan bu cihazların, ana türlerini belirtir. Satın alma uygunluğu konusunda nihai sonuçlar, kişisel ihtiyaç ve evinizin coğrafi konum dayalı yapmaya değer olduğunu.

uydu anteni

Yayın, çünkü uydu üzerinden, bugünlerde "plaka" TV kulesi yakınlığı bağlı değildir, son derece popüler. Buna ek olarak, açık uydu anten TV için güç sinyal ve arazi etkilemez.

Hatta bu tür ofset veya doğrudan odak olarak "plakaların", en basit versiyonu güvenle yüksek kalitede görüntü almasına izin veriyor. Burada servis sağlayıcıların çok sayıda ekleyin ve kanalların aynı anda bir çok olabilir.

bariz diğer cihazlara açık anten uydu TV avantajları ve rağmen bazı kritik dezavantajları için, kendi yer almaktadır. İlk - maliyetidir. kendisi "plate" konulu alanına (ağır iklim, yakınlık endüstriyel karıştırıcı sinyali ve t. D.), daha büyük çaplı ve daha üretilebilir cihazla daha azıyla, Orada harcanacak gerek pahalı, hem de gereklidir. İkincisi, bir amplifikatör ile TV'ye dış anteni almak için, konvektör yayın işlenmesi için ve şiddetli vakalarda bir alıcı satın almak gerekecektir. Eh, ve, üçüncüsü, açıkça sunma yeteneğine normal akıllı TV yayını için gereksiz olmayacak ve kaliteli resmi "sindirmek".

"Polonya" anten

Bu en sade, gösterişsiz ve ucuz cihaz, olduğu elektronik piyasada deniz. O bıyıklı bir kafes yapısı vardır ve normal evler için idealdir. Bu anten sayesinde, ORT ve NTV dahil bir düzine yerel kanalları, yakalayabilirsiniz. Üstelik alüminyum teller, kablolar ve araçları mevcut olan, kolayca kendi elleriyle özgün bir görünüş yapabilirsiniz.

Böyle bir planın TV için Açık anten kulesinin yönünde merkezi rol veren bina çatısı, direkler ve diğer araziler üzerine yerleştirilir. İkincisi en fazla 30 km uzaklıktadır senden olmalıdır. Yerel arazi ağaçlar, höyükleri, yığınlar veya diğer engelleri, sinyal vurmaya seyreltilmiş ederse, TV için açık anten mümkün olduğunca yüksek yapılmalıdır yükleyin. Karmaşık durumlarda, müdahale çoğunluğunun yayını ve dışlanma stabilize etmek için açıklayıcı güce yardımcı olur.

"Polonya" anten kazancı blok

Bu tür cihazlar, yerleşik bir amplifikatör ile montaj hattından zaten vardır ve "aktif" olarak adlandırılır. planın TV için Açık anten belirgin mevcut TV kanallarının listesini genişletir ve yayın kalitesini artırır.

Bu ürünün tasarımı sinyalinin algılama en üst düzeye çıkarmak için belirli bir şekilde düzenlenmiş birkaç ayrı bloktan oluşmaktadır. İç amplifikatör (genellikle kalite kaybıyla) daha zayıf yayın tanıyan, 80 km resepsiyon alanı genişler. Sadece önceki durumda olduğu gibi, kendi elleri olabilen bir amplifikatör ile TV'ye dış anteni yapmak. Yukarıdaki malzemelere ek olarak gereken tek şey - bu yüksek kaliteli bir dönüştürücü. çatı veya ev yapımı sütun / kutup mümkün olan en yüksek noktasında, diğer bir deyişle bu tür cihazları takın.

gezici dalga cihazları (Yagi-Uda)

Bu sınıfın Antenler yeterince yüksek bakıcı performansa sahip ve kompakt. aparatın tüm önemli bileşenleri ortak bir kol sabitlenir. Buna ek olarak, anten bu türü sadece eski kule yakın, standart dışı frekanslarda yayın uzak ve ulaşılmaz köylerde için çok önemlidir birkaç bantları, çalışmak yapabiliyor.

Dijital anten

dijital sinyal işleme için bir tüner ve dış yüklü bir anten çerçeve - Bu tür cihazlar, iki bölümden oluşmaktadır. Sinyal alımı için ana sorumluluğu sadece tunerdaki çünkü sonuncusunun tasarımı, çok basittir. Dijital açık anten TV kimin evi kenti yakınlarında yer alır menüde birçok seçenek / varyasyonları korkmayan modern teknoloji ile "arkadaş", ve olanlar için idealdir. Bu tür cihazlar, sadece ana sinyal kabul ve iyi yansıtılan parazit yok saymak üzere yapılandırılmıştır.

anten tipleri

Pasif ve aktif - antenler sadece iki tür tanımlanabilir. Birinci düzenleme, ayrı / dış dönüştürücü, ikinci kabul - Dahili amplifikatörle. Sinyal alımı kalitesine pek farklı ama dayanıklılık içindir - anlamlı.

Etkin cihazlar herhangi bir ek koruma olmadan, yani "olduğu gibi" yüklü, çünkü yerleşik dönüştürücü başarısız başlar kötü hava ve korozyon, bir yıldan biraz sürecek. Pasif modelleri evde ya da bir yere tavan arasında yer alabilir harici amplifikatöre, bu yüzden çok daha uzun süre Antenlerin ömrü ile geliyor.

TV için çoğu açık antenler

Yerli elektronik pazarında, her seri veya model sinyal alımı belirli koşullara adapte farklı türde ve türlerinin alıcıları her türlü çok sayıda bulabilirsiniz. Bu nedenle, en iyisi çok zor olarak herhangi bir modelini belirlemeye tek hesaba birçok bireysel faktörler (coğrafi konum evin yakınında TV kulesi, sinyal kalitesi arazi vb. N.) alması gerekir. Eh, hırslı alışveriş yapanların gözünde kendilerini kanıtlamış antenleri en iyi üreticilerinden, bir listesini yapmak oldukça gerçek.

Antenler "Delta"

Bu şirketin Antenler şirketin aralığı çok çeşitlidir, özellikle de yerli tüketiciler arasında kıskanılacak bir popülerlik kazandı. Raflarda Eğer VHF ve UHF ve genel amaçlı cihazlar için özel olarak tasarlanmış hem dar bir kitleye odaklanmış modeller bulabilirsiniz.

Dahası, "delta" antenlerin büyük bir çoğunluğu, bir dijital sinyal ile çalışabilir. cihazların Bağlantı ve montaj nispeten F-amplifikatör konnektörüne kabloyu takıp evin mümkün olan en yüksek noktaya cihazı sabitlemek kadar hafiftir. Antenler bile ev televizyon kulesinden oldukça uzakta bir resepsiyon ve sinyal işleme ile iyi yapmak.

antenler Lokus

Şirketin yelpazesine ve (harici bir amplifikatör ile), pasif modeli (entegre çevirici ile) olarak aktif vardır. Yurtiçi alıcılar özellikle fiyat politikası ve marka çok iyi kaliteli ürünler çekiyor.

Anten tasarımı çok basit ve bazı özel araçları veya eğitim yüklenmesini gerektirmez. cihazlar çok büyük villalar için bile uygun, iki veya üç TV'lerin eşzamanlı operasyon için tasarlanmıştır.

Antenler "Harpoon"

İç pazarda yüksek kaliteli antenleri üretiminde başka tanınmış bir liderdir. Fiyatlar değişebilir, demokratik olsa da, ancak şirketin cihazlar için bilinen "omnivordur." Hemen hemen her modeli "Harpoon" belirsiz alım sinyali ile alanlar için idealdir.

Ayrıca, bu markanın iyi seçicilik anten sinyali büyük ölçüde televizyon ekranına parazitleri ortadan kaldırır. Kritik dezavantajları "Harpoon" ürünlerden biri - bu sayaç dalga boylarına titizlik, yani eski TV kulesi ile çalışırken sorunlar olabilir.

antenler GoldMaster

ürünlerin daha uygun fiyatlarla rağmen bu şirketin cihazlar sinyal korkunç kalitesi ile heyecan alanlarda çok iyi bir resepsiyon neden oldu. kullanıcı görüşleri doğrultusunda, anten marka GoldMaster, tamamen eşit kırsal uzak bölgelerinde, görev ile başa: "kar" olmadan ekranda görüntüyü, resim yavaşlatmak ya da komşu sinyaller tarafından kesintiye gelmez.

Buna ek olarak, cihazlar de kar veya büyük rüzgar fırtına, yağmur olması, hemen hemen her türlü hava koşulunda tolere edilir. ürünler için düşük fiyatlarla atmak ve çok iyi tatil seçeneği anteni elde ederiz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.