TeknolojininKablo ve Uydu TV

Kendi elleriyle yapılan anten ayarlama üçlüsü

Bildiğiniz gibi, özel bir anten takılmadan hiçbir uydu ve basit televizyon da çalışmaz. Dahası, eğer bir uydu çanağı hakkında konuşursak , her insanın ayrı bir anteni olur . Anteni alacak sinyal ilk olarak alıcıya gelir ve yalnızca o zaman televizyonun oynadığı rolü alıcının kendisine gelir. Uydu çanağının şekli nedeniyle , neredeyse herkes çanağı çalar. Fakat bu form rasgele seçilmemiştir. Bunun nedeni, sinyalin gerekli yerde oluşturulmasıdır. Bu yazıda üç renk antenin ayarının ne olduğu hakkında konuşacağız.

Çatıda bir uydu çanağı monte etmenin en iyi yol olduğunu bir an önce söylemeye değer. Bu durumda, hiçbir şey sinyali engellemeyecektir. Tavan üstünde montaj imkânı yoksa, kurulum esnasında herhangi bir yapıyı veya ağacı hedeflemeyin - hiç müdahale edilmemelidir - dikkate almanız gerekir. Buna ek olarak, anten doğuya doğru yaklaşık 36 derece yöneltilmelidir ve daha sonra üç renkli uydu anten ayarlaması daha başarılı olacaktır.

Üç renkli bir uydu çanağı ve diğer benzer cihazlar arasındaki fark nedir? Yayıncılığın yalnızca durağan olan bir uydudan geldiği gerçeği. Ayrıca, tüm kanalların yönetiminin alıcı aracılığıyla gerçekleştiğini bilmek de önemlidir. TV uzaktan kumandası yalnızca açıp kapatmak için gereklidir ve ayrıca TV sesini ekleyebilir veya çıkarabilirsiniz. Alıcıyı alıcıya bağladığınızda, ihtiyaç duyduğunuz ayarları yapılandırmanız gerekir. Kanalları hemen bulmayı da deneyebilirsiniz, belki anten üç renkli daha fazla ayarlama gerekli değildir. Bulunan kanalları korurken, kalitelerine bakmalısın. Eğer uygun seviyedeyse, güvenle TV izleyebilirsiniz. Aksi takdirde, üç renkli TV anteninin ayarlanması devam etmelidir.

Kanalları ayarlarken, çoğunlukla iki gösterge ile yönlendirilmelisiniz - seviye göstergesi ve sinyal kalitesi göstergesi. Bu göstergeler daha düşük olduğundan, sinyal ve dolayısıyla kanal görüntüsünün kalitesi kötüleşir. Bunları artırmak için, faaliyet sonuçlarınız hakkında konuşacak bir asistanınız olması gerekir. Plakayı dikkatli bir şekilde yukarı ve aşağı, sola ve sağa çevirin. Kalite, istenilen seviyeye gelene kadar buna değer. En ufak sapmanın bir kenara bıraktığınızda, elde ettiğiniz tüm sonuçları önemli ölçüde değiştirebileceğini bilmek önemlidir.

Üç renkli anten ayarlamasının bu aşamada tamamlanmasından sonra, mümkün olduğunca ve daha doğru bir şekilde sabitlenmesi gerekir. Aksi takdirde, tüm ayarları geri getirebilir ve her şeyi tekrar yapmak zorunda kalacaksınız. Bundan sonra, kanalları tekrar arayabilirsiniz. Arama prosedürünün bitiminden sonra bunları kaydetmeyi unutma.

Kurulum işlemi sırasında bir PIN kodu girmeniz gerekiyorsa, 000 tuşunu ve "İleri" düğmesini tıklayın. Bu, üç renkli anten kurulumunu tamamlar. İzlemenin tadını çıkarın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.