Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Chuchvara: bir fotoğraftan oluşan bir reçete

Chuchvara nedir? Bu olağandışı çanağın tarifi bu makalenin materyallerinde sunulacak. Ayrıca size böyle bir akşam yemeği ve hangi insanlara ait olduğunu dikkate alarak anlatacağız.

Temel Bilgiler

Chuchvara (tarif aşağıda ele alınacaktır) Orta Asya mutfağına ait bir yemektir. Sofra hamurundan kalıplanmış et dolgulu haşlanmış ürünler şeklinde sunulur. Rus mutfağındaki bu akşam yemeğinin benzerleri pelmeni, ancak aksine, chuchvara çok daha küçüktür.

Ana ürünler

Chuchvara'nın hazırlığı nedir? Bu çanağın tarifi, köfte ile aynı maddelerin kullanımını içerir. Bununla birlikte, bir et dolumunun hazırlanması için, Asyalılar domuz eti kullanmazlar. Bu bulaşık için ideal bir üründür, sığır eti hamurundan geçirilmez, ancak bıçakla çok iyi kesilir.

Etin yanı sıra ezilmiş soğan ve biraz kimyon da sıkça chuchvar'a eklenir.

Akşam yemeği ile Rus yemeği arasındaki bir diğer fark, hemen her zaman suyu ile masaya sunulması. Bu nedenle, tarifi az bilinen bir çorba chuchvara, ilk çanak olarak konuklara sık sık sunuluyor.

Bu akşam yemeği için baharat ince doğranmış yeşillikler, sofra sirke, çeşitli domates sosları, biber ve benzerleridir.

Chuchvara: adım adım fotoğraf ile tarifi

Belirgin karmaşıklığa rağmen, sözkonusu akşam yemeği oldukça kolay bir şekilde hazırlanmaktadır. Aynı zamanda en önemli şey - tarifi tüm gereksinimlere uymak ve yalnızca yüksek kaliteli ürünleri kullanmaktır.

Chuchvara nasıl yapılır? Bu çanağın tarifi, mayasız hamur için aşağıdaki ürünlerin kullanılmasını gerektirir:

 • Oda sıcaklığında su - yaklaşık 200 ml;
 • Buğday unu (kabaca kaba) - yaklaşık 4 bardak (kendi takdirine göre ekleyin);
 • Yumurtalar büyük tavuk - 2 adet;
 • Tuz hazırlanır - beğeninize göre uygulanır.

Yoğurma Temelleri

Chuchvara çorbasını nasıl hazırlamalısın? Fotoğrafdaki tarif, makaledeki okuyucunun dikkatine sunuluyor. Bu çanak hamurun dikkatle yoğrulmasını gerektirir. Bunu yapmak için, buğday unu elekten geçirilir ve düz bir yüzeye serilir. Üzerinde küçük bir depresyon oluşturduktan sonra büyük tavuk yumurtaları kırılır ve su ilave edilir.

Malzemeleri döktükten sonra hafifçe karıştırılır ve yavaş yavaş homojen bir dik hamur elde edilir. Bundan sonra bir polietilen torba içine konur ve oda sıcaklığında 30-35 dakika bekletilir.

Et kıyma ürünleri

Yukarıda belirtildiği gibi, chuchvara Özbek tarifi sadece sığır eti kullanımını öngörüyor. Bu yemek için domuz eti kullanılmaz.

Yani, bağımsız olarak leziz bir Asya yemeği hazırlamak için, ihtiyacımız olan şey:

 • Dana bonfile taze - yaklaşık 700 g;
 • Sarımsak - 2 orta dereceli diş;
 • Pulp yağlı koyun kahvesi - yaklaşık 500 g (eğer et yağsız ise ek olarak yaklaşık 100 gram kurdjuk kullanabilirsiniz);
 • Taze soğan - 2 orta boy;
 • Taze sıkılmış karabiber, kişniş ve tuz dahil çeşitli baharatlar kişisel zevkinize uygulanır.

Et dolgu hazırlama süreci

Chuchvara için pişirme dolması oldukça basittir. Geleneksel kıyma değirmeni kullanmayın. Dana bonfile ve yağlı kuzu hamuru, özel mutfak eksenleri ile daha iyi doğranır. Ancak, bu ürünler önce dikkatlice işlenmelidir. Bunun için, et sıcak su altında iyice yıkanır, ardından yenmeyen filmler ve venler kaldırılır.

Malzemeler hazırlandıktan sonra, kalın bir ahşap kesme tahtası üzerine serilir ve yoğun şekilde dövülmeye başlarlar. Etin çok fazla yağ içermediğini düşünüyorsanız ek olarak bir Kurdyuk ekleyebilirsiniz. Bu arada, birlikte soğan ve sarımsak karanfil benzer şekilde ezilir.

Ana bileşenler çok ince doğranıldıktan sonra, bir kapta birleştirilir, tadı alınmak üzere tuzlanırlar ve ayrıca kişniş ve taze öğütülmüş karabiber eklenir. Böyle bir kompozisyonda, tüm maddeler homojen ve çok hoş kıvırcık kıyılmış bir et oluşana kadar elle müdahale eder.

Ürünlerin oluşumu

Chuchvara nasıl doğru şekillendirilir? Bu çanağın tarifi, hamur parçalarının ayrı bir şekilde yuvarlanması gerektirmez. Taze taban, 2-3 mm kalınlığında büyük bir tabaka haline getirilir ve daha sonra 3-4 cm'lik bir kenarı olan karelere kesilir.

Hamur hazırlandıktan sonra, her bir parçaya küçük bir parça et dolması yayılır. Dahası, temel eğilmiş ve bir tür üçgen biçiminde kalıplanmış. Gelecekte, kenarları pişmiş köfteler ilkesine göre sıkı bir şekilde bağlı.

Yarı mamullerin oluşturulması birbirine yapışmaz, dönüşümlü olarak buğday unuyla serpilmiş bir kesme tahtasına yerleştirilir.

Et suyu için gerekli malzemeler

Chuchvara gibi bir Özbek çanağı yapmak için hangi bileşenlere ihtiyaç duyacağız? Makalemizde açıklanan fotoğraftaki tarif, aşağıdaki ürünlerin kullanımını içermektedir:

 • Kemikte sığır eti - yaklaşık 600 g;
 • Kemikte kuzu (daha iyidir) - yaklaşık 500 g;
 • Taze kırmızı domatesler - yaklaşık 3 adet;
 • Taze soğan - yaklaşık 5 baş;
 • Taze sarımsak - 5-7 küçük denticles;
 • Yeşillin dereotu, maydanoz ve fesleğen - arzu edildiği gibi;
 • Kişniş, tuz ve karabiber gibi baharatlar lezzet ve zevk arzusundadır.

Lezzetli bir suyu nasıl pişirirsiniz?

Özbek mutfağına çeşitli yollarla çorba hazırlayabilirsiniz. Birisi yalnızca sebze kullanarak yağsız yapar ve birisi et ektir. İkinci seçeneği uygulamaya karar verdik. Sonuçta, kemik üzerindeki et suyu her zaman daha doymuş ve besleyici olur.

Bu nedenle, lezzetli ve doyurucu bir Asya tabakının temelini oluşturmak için, içme suyu dolu büyük bir pot, daha sonra ateşin üzerine koyun ve kemik üzerine sığır eti ve kuzu ekleyin. Sıvı kaynar ve yüzeyinde köpük oluştuğu anda, yangın minimum değere getirilir.

Malzemeleri döktükten ve köpüğü çıkardıktan sonra bulaşıkların üzerini örtün ve yaklaşık iki saat pişirin (et yumuşayana kadar). Aynı zamanda kalan tüm ürünler işlenir.

Önce kabuklar temizlenir ve mahallelere kesilir. Kafa küçükse, yarısı kesilir.

Et kemik üzerinde piştikten sonra temizlenir. Çorba gelince, dönüşümlü olarak soğan, sarımsak karanfiller, domatesler ve daha önce yıkanmış yeşillikler pawned. Bu kompozisyonda, Özbek cemaati için temel yaklaşık 40-45 dakika pişirilir. Bu süre zarfında et suyu mümkün olduğunca zengin ve kokulu olmalıdır.

Asya yemekleri hazırlamanın son aşaması

Şimdi, Özbek chuchvara'nın nasıl hazırlandığını biliyorsun. Soğan, taze otlar ve yeşil domatesler et sütünün tüm zevk ve renklerini verdikten sonra dikkatli bir şekilde orta boy bir elekten geçirin. Ardından tekrar kaynatılır ve birkaç düzineden fazla önceden pişirilmiş yarı mamul et doldurma ile yayılır. Bu formda, Asya yemeği yaklaşık ¼ saat pişirilir. Bu süre zarfında, tuhaf pelmenki tamamen hazırlanmalıdır. İsteğe bağlı olarak, et suyu içinde, ayrıca kemiklerin kesilmiş önceden pişirilmiş eti koyabilirsiniz.

Özbek yemeklerinin masaya doğru şekilde sunulması

Chuchvara'yı bir aile yemeğine sunmak yalnızca sıcak bir ortamda olmalıdır. Bunu çorba tabaklarında yapmak caziptir. Ve bunlardan sadece hamurdan ve et dolumundan değil aynı zamanda lezzetli ve zengin et suyu da yedirmek gerekiyor.

Özbek yemeği çanak içtikten sonra, kişniş ve karabiber ile hazırlanmalıdır. Ayrıca suyu daha önce keskin bir bıçakla parçalanmış taze ve güzel kokulu yeşillikler ekleyin. Buna ek olarak, sıcak bir çanakta birkaç küçük kaşık yağlı ekşi krema yayıldı. Ayrıca konuklara domates sosu, biber ve diğer ilave malzemeler sunulabilir.

Özbek cemaatine bu şekilde aile üyelerine hizmet ettiyseniz, onları acıkmaya bırakmayacaksınız. Sonuçta, bu yemek sadece çok hoş kokulu ve lezzetli değil, aynı zamanda yetişkin bir erkeği de barındırıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.