Haber ve ToplumPolitika

Zimbabwe Devlet Başkanı Mugabe Robert: aile fotoğrafları

Mugabe Robert - dünyanın en eski Başkan. O 91'de şimdi. 35 yıldır o Zimbabwe yol açmıştır. Geçtiğimiz on yılda kendi kontrolü altında ülke önemli ölçüde ekonomik büyüme ve gelişme hızını azalttı. Başarısız reform ve muhaliflerin vatandaşlarının haklarının ihlali kez büyüyen bölge en geri ve kararsız biri haline gelmiştir gerçeğine yol açtı.

biyografi

(Yukarıdaki resim) Robert Mugabe Kutama bir marangozun ailesinde Şubat 21, 1924 doğdu. O zaman, Zimbabwe bir İngiliz kolonisi oldu ve Güney Rodezya çağrıldı. etnik Shona - Mugabe ülkedeki etnik çoğunluk aittir.

Cizvit okulunda Robert İlköğretim. iman Katolik tarafından. O Koleji okudu (1942-1954 gg.), Eğitim öğretmeni. 1951 yılında yaptığı BA. Sonra uzaktan Londra Üniversitesi'nde okudu, ben daha birkaç derece aldık. O 1956 1960, sonra Güney Rodezya öğretilen. - Gana'da.

36 yaşında eve döndükten sonra Ulusal Demokratik Parti yasaklanmış beyaz sömürgecilerin rejimini katıldı. O bir üyesiydi Afrika Birliği Zimbabve halkı. Aktif ülkenin sömürgeleştirme karşı harekete katılmış. O yeni partinin kurucularından biriydi - Zimbabve Afrika Ulusal Birliği ve 1963 yılında genel sekreter oldu. Onların proaktif duruşu için zaman ve 10 yıllık kınandı (1964-1974 gg.) hapsedildi.

kurtuluş hareketi sırasında partinin lideriydi. 1980 seçimlerinde gerillalar silahlarını ekledikten sonra Mugabe ezici bir zafer kazandı ve Zimbabwe bağımsız bir devlet başbakan olmuştu. 1987 yılından bu yana, anayasal düzenin değişiklikten sonra, o başkan olarak devraldı. sonraki seçimlerde o seçmen çoğunluğunu hak ve hala devletin başıdır.

Mugabe Robert: Aile

Zimbabve gelecekteki başkanı altı çocuklu bir ailenin üçüncü çocuğuydu. Onun iki ağabeyi öldü. Robert sonra hala bir çocuk oldu. İki kız kardeş ve bir kardeşi kalmıştır.

Gana'da öğretirken İlk eşi Sally Hayfron Mugabe 1958 yılında bir araya geldi. Bunlar 1961 yılında evlendi ve 1963 yılında bir oğulları Nhamodzeniyka vardı. Üç yıl sonra, o sıtma sözleşmeli ve öldü. Robert hapis o zaman oldu ve o bile cenazeye katılmak izin verilmedi.

Sally oğlunun ölümünden sonra o Afrika Merkezi'nin sekreter olarak çalıştı İngiltere'de, gitti. Bu Güney Rodezya'daki hapishanelerden kocası ve diğer siyasi tutukluların serbest bırakılması için proaktif bir duruş ve savunucusu sürer. Sally 1992 yılında böbrek hastalıktan öldü.

Mugabe'nin ikinci eşi - Grace Maruf - onun sekreteriydi. Bunlar 1996 yılında evlendi. 40 yılı aşkın için Robert altında Grace. evlenmeden önce zaten iki çocuğu vardı. 1997 yılında başka bir çocuk doğdu vardı.

Greys Mugabe onun savurganlık için bilinen ve lüks için arzu edilir. yaptırımlar uygulamasının başlamasından önce, o pahalı dükkanları uğrak. Bu Avrupa Topluluğu eleştirilerine hedef.

siyaset

Mugabe Robert iktidara gelmeden önce kendi ülkelerinde demokrasinin kurulması konusunda etkin bir konumda düzenledi. Ancak, o kullanılan yöntemler, bazen bu ilkelere sayacı çalıştırın. Onunla rekabet etmek idi Siyasi rakipler, fiziksel yıkım dahil olmak üzere çeşitli yöntemler ile ortadan kaldırıldı.

1981 yılında patladığında sivil ayaklanma vahşice silahlı kuvvetleri bastırıldı. Bazı raporlara göre, etnik temizlik sonra 20 milyon istenmeyen rejimlerin sakinleri kadar öldürdü. Mugabe 1991 yılında, Etiyopya diktatörü desteklenen ve ona ve ailesine siyasi sığınma verdi. 1998 yılında Kongo'da iç savaşta karıştı. "Kaos" arsa Zimbabve'de anayasal reform başarısızlığı sonra başladı. sömürgecilerin arazi, çiftlikler almak ve onlara Başkanı sadık takipçileri rejimini transfer etmeye başladı.

Bu farkedilmeden gidemedim. Sonraki seçimler Mugabe seçmen haklarının bariz ihlalleri ile düzenledi. iktidarda kalmak için, derste oy pusulaları ve sindirme ile hileli bulundu. 2002 yılında, Avrupa ülkelerinde bir dizi ve ABD Mugabe rejimine karşı yaptırımlar uyguladı ve IMF ülke ekonomisini desteklemeyi durdurdu.

Zimbabwe ve Mugabe

Buna rağmen, nüfusun Başkanı çok destek var. Bu esas olarak kara ve mod ayrıcalıkları aldık bağımsızlık özgürlük hareketi ve onların aile üyelerinin gazileri olduğunu. Başka kısmı ABD ve Avrupa'ya doğru Mugabe'nin politikasını onayladı. Birçok Zimbabwe tüm sorunların "beyaz" sömürgecilerin kurtulmak istediği inanıyoruz.

Baskan seçimlerden programı özel yenilikleri farklı değildi. Ana mesaj - Batı izin vermemeye, Zimbabve sömürge yönetiminden döndü ülkenin bağımsızlığını sorgulandığı ve rezervasyon siyah nüfusu sürdü. Daha sonra, değilse Robert Mugabe: onlar için bir sonuç biridir?

ülke geriye listesinde onun kılavuzunda olduğu, nüfus açlıktan ölüyor. Nüfusun% 95'inden fazlası yoksulluk sınırının altında bulunmaktadır. Ülkede beklenen yaşam süresi 15 yıl ortalama azalmıştır. Bu şiddet dalgası, salgın ve açlık salgınları yol açtı.

sıkılan ekonomi için destek Yoksun. Şiddetli kriz ve aceleci reformlar ulusal para tam devalüasyon yol açmıştır. Nüfus BM insani yardım alır. Geçerli rejim altında seçimlere inanmak artık, daha iyisi için değişim bekliyorlardı muhalefet, komple ilgisizlik içine düştü. Onlara Verim sadece göç olabilir.

reform

Mugabe dönemine kadar Güney Rodezya ekonomisinin temelini madencilik sanayi ve sömürge çiftliklerde üretilen tarım ürünleri oldu. Arazinin yeniden dağılımı krizine yol açtı. yöneterek çiftlikleri uzak bu insanlardan geldi. yetiştirme azalma altında kalan alan, üretim endüstrisi karlı olmaktan çıkmıştır, keskin bir düşüş yaşadı.

özgürlük hareketinin gazilere Reckless parasal ödemeler enflasyona başlangıcına yol açtı. Küresel krizin ortasında, Zimbabwe ekonomisi çöktü. yüzde yüz milyonlarca içinde Hiperinflasyon. ABD dolar değerinde Z $ 25000000 oldu. İşsizlik% 80 idi.

Konut reform ailelerin yüzbinlerce başının üzerine çatı kaybına yol açmıştır. gecekondu ile mücadele açıklandı programı, aslında muhalefet adayı için oy bölgesel vatandaşlarına karşı bir savaş. Zimbabve "konut reform" durdurmak için Mugabe'yi zorla Sadece Birleşmiş Milletler ve tehditlerin gereksinimi insani yardım kesmeye.

Bu gibi durumlarda, AB yaptırım ve IMF finansman sonlandırma bir diktatörlük rejimini geliştirmek için bir fırsat vermez. Bu tüm nüfusunu uğrar.

İlginç Roberta Mugabe

Zimbabve Devlet Başkanı yaptığı olağanüstü eylem ve onun liderlerinin düşmanca ülkeler sert sözlü taciz ile tanınır. Ben 2008 ve suçlayıcı konuşmasında BM olaya yönelik beklenmeyen ve davetsiz ziyaretini hatırlıyorum.

ABD'de eşcinsel evliliği yasallaştıran kararından sonra Obama ateşli homofobik Mugabe bir evlilik teklifi aldı. İngiliz Başbakanı ve Alman Şansölye ele ağzından sürekli saldırgan ifadeleri sesi vardır. Mugabe Zimbabve'de tüm sorunları için onları suçluyor.

İleri yaş da bir etkisi var. yaklaşık yarım saat Parlamentosu açılışında 91 yaşındaki Mugabe Robert önceki toplantının aynı dili konuştu. sanık Cumhurbaşkanlığı basın hizmetinde. Uçağı çıktığınızda, aniden tökezledi ve neredeyse gazeteciler de düştü. Muhafız olayın tüm fotoğrafları kaldırmak istedi.

Defalarca olası bir hastalık Roberta Mugabe hakkında medyada yer aldı. O kanser tedavisi için klinik ve merkezlerde zaman fark etmedi. Her şeye rağmen, eski başkan ülkeyi yönetmek devam eder ve Zimbabwe iktidar partisi adayı olarak, 2018 yılında yapılacak bir sonraki seçimlere onu itti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.