ÇirkinlikInşaat

Bu nedir ve neden gereklidir: beton çözüm için yumuşatıcı

kimyasal yollarla elde edilen beton harcı özelliklerini geliştirmek katkı maddeleri, plastikleştiriciler olarak adlandırılan. Ve onlar hazır çözeltide, ancak bu bile çimento öğütme aşamasında sadece eklenebilir.

O için plastikleştirici düşünmek gerekmez Çimento eriyiği tek sürümünde mevcut. Aslında dünyada geliştirilmesi gerekmektedir her biri somut çeşitleri, büyük miktarda ve bazı özelliklerinin düzeltilmesi olmasıdır. Ancak, standart bir listesi performansını artırır dahil bazı ortak özellikleri vardır. Onları anlatayım:

  • Harç için iyi plastikleştirici Önemli ölçüde yapı malzemesi tüketimini azaltacaktır;
  • Betonun yapıştırıcı özellikleri geliştirilmiş olur ve çimento ve su oranı, bununla birlikte, aynı kalır;
  • Bu su çözeltisi, düşük sıcaklıkta dondurulur ve "kış" beton dayanımı artar, bundan başka, büyük ölçüde çözelti veya diğer kimyasal reaktifler kullanılmasını ısıtılması maliyeti azaltılmış;
  • su direnci ve bitmiş ürünler gaz sızdırmazlık büyük ölçüde artmış olur.

katkı maddelerinin sınıflandırılması

Daha iyi özelliklerini anlamak için, en azından kabaca Eğer çözüm için plastikleştirici seçmek için gerekli olabilir oldukça basit bir sınıflandırma hakkında bilmek gerekir. İlk olarak, çalışma prensibine bağlı olarak, onların ayrılık hakkında konuşalım:

  • katalizörler veya inhibitörleri beton sertleştirilmesi;
  • modifiye bitmiş beton özel özellikler katmak (erozyon, yüksek sıcaklık, tuz ve böyle devam eder. d direnç.).

biz eylem gücü hakkında konuşmak, için plastikleştirici duvar harcı , güçlü orta veya zayıf olabilir. tam sentetik ve mineral takviyeleri, mono-, bi- ve çok-değerli karışımıdır.

Kalite ve plastikleştiricilerin verimliliği

Bitmiş ürünün özellikleri ise tipi ve plastikleştirici özellikleri değil, aynı zamanda yoğurma çözeltisi kullanılmıştır çimento kendisi, kalite sadece etkilenir. Profesyonel inşaatçılar arasında çok popüler şirketi Rhein-Chemotechnik GmbH (Almanya) ürünlerini sahiptir.

Bu Alman plastikleştirici solüsyon, çok yönlülüğü için iyidir. Öncelikle herhangi kategorinin çözümlerinin üretimi için, sen değiştirici minimum miktarda gerekir. Buna ek olarak, katkı maddeleri, sadece birkaç tip çeşitli kombinasyonlarını kullanarak, beton hemen hemen her kalite optimum dizisini seçmek mümkündür. Kullanım kolaylığı da yüksek kaliteli ve detaylı talimatlar varlığından kaynaklanmaktadır.

Özetle, biz (üretici bağlıdır fiyat olan) çözümü için plastikleştirici sadece önemli ölçüde inşaat malzemelerinin maliyetini azaltmak değil, aynı zamanda önemli ölçüde emek verimliliği artırmak olamayacağını söyleyebiliriz. Buna ek olarak, değiştiricileri farklı türde varlığı kolayca basit sadece üretimini kurabilirsiniz harç, ama daha kaliteli köpük. Son yıllarda inşaat malzemelerinin maliyeti göz önüne alındığında, şirketler için değil, aynı zamanda bireyler için değil sadece özellikle önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.