Haber ve ToplumDoğa

Ne kışın kuşları beslemek için. Kışın sokakta kuşlara yem neler

Hatta aç kışın kuşların her tür belirli yiyecekleri yemeyi tercih. senin yemlik kim geliyor? Bu dökmek ne bağlı olacaktır.

benzersiz gıda

Ne kışın kuşları beslemek için? Bu soru Soğuk hava başlangıcı ile çoğumuz rahatsız eder. Kışın kuşlar kuş bilimcilerin tavsiye edilir beslemek için nasıl. Bir karışım, yetmiş beş yüzde olan ayçiçeği tohumları oluşacak yapmak için önerilir. yüksek kalori ile bağlantılı olarak bu ürünü küçük kuşlar için ana enerji kaynağı olacak. zevkle Ayçiçeği tohumları tanecil kuşlar ve ağaçkakan besliyorum. Bu besleme nuthatches, memeli ve t, sevin. D. soğuk kış koşullarında hayatta Bu tohum kültürünün içinde ihtiva edilen bitkisel yağlar arasında, bu çok sayıda olanak vermektedir.

Uzmanlar besleyiciler ve genellikle verilen kalsiyum gübre, yerleştirilecek tavsiye kümes hayvanlarına. Bu yumurta sıva veya kabuk parçaları olabilir.

bitki tohumları

Ne kış sokakta kuşlara yem? Bazı kuşlar yulaf, darı, darı, pirinç ve buğday tercih ederim. o, darı yulaf dökülür eğer tanecil kuşlar kesinlikle besleyicisi ziyaret edecek. Bu bayram günü saka, serçe ve diğer kuşları Greenfinch uçup. gaga tahıl ve güvercin tercih edin.

Hatta neyi kışın kuşları beslemek için? Ben karpuz tohumu, kabak, kavun, kenevir, devedikeni, ısırgan quinoa devedikenleriyle bayram edecek kuşlara memnunum. onlar ve mısır tahıl Sklyuyut. Bu karpuz tohumu ilk ayrıntılı olmalı akılda tutulmalıdır. Sonra onların mutlu gıda nuthatches ve Baştankaralar tüketirler.

Quinoa tohumlar çok isteyerek birçok kuş tarafından yenen. bitkiler Süpürge toplanır ve böylece kışın kadar muhafaza kesin. Soğuk quinoa karda besleyici buralarda. İstenilen ot tahıl thresh ve diğer yemlerle birlikte o kuşlar dökmek durumunda.

Memeler, mavi göğüsleri ve benzeri tahıl ile beslenen kuşların çoğu türler ısırgan tohumu. tohumları dulavratotu sakalarının bazal besleme vardır. Ama bullfinches diğer gıda tercih ederim. Bunlar tohum üzerinde bayram severim Kuzukulağı.

hayvansal ürünler

Nasıl kışın kuşların besleyebilir? Aç beslenme gibi menü sırasında kuşlar için et, pastırma ve sığır eti veya tavuk yağı dahil edilebilir. Bu ürünler göğüsleri, nuthatches beğenisine yanı sıra kuşların bazı diğer türlere olacaktır. Ancak, et ve yağ tuzsuz olmalı akılda tutulmalıdır. Nasıl kuşları beslemek için? Domuz yağı veya et küçük parçalar halinde kesilmiş ve sicim onları sinirli edilmelidir. Sonra ürünleri ağaç veya çalı dallarından asılır. Ama kargalar, jackdaws, saksağan, köpek veya kedi alamadım sosu için, uzak yerden olmak için parçaları yerleştirin. Asın dize ağır kuşları oturmak mümkün değildir ince dalları arasında yer olmalıdır.

Neden bu ürünlerle kışın kuşlar yem? Aslında aç dönemde kalorili yiyecek gerekli tüylü olmasıdır. yumuşak halde olan hayvansal kökenli yağ, bu tabakalı kek bir tür hazırlanması, diğer yem ile en iyi karıştırılır. sebze altından net içine yerleştirilen ve kuşlar için erişilebilir yerlerde asılı.

memeler ağaçkakan Pikas nuthatches ve lezzetli yemekler için at, kuzu, sığır ve domuz yağı (tuzsuz gerekli) olduğunu. dallar ve ağaç gövdelerinin Erimiş ürün dökün. Kuşlar donmuş damlamaları yemek.

çilek

Ne kışın kuşları beslemek için? ziyaretçi besleyiciler en güzel - waxwings, Schurov ve bullfinches - alıç ve üvez meyveleri çekmek. Meyve hasat kurutarak önceden hazırlamak gerekir.

ağaç tohumları

Sıradan kentsel alanlarda arasında genellikle kül ve akçaağaç bulundu. Bu ağaçların tohumları Samara denir. çoğu sonbaharında yeryüzünü yıkanarak ve kuşlara artık mevcut değil. Soğuk hava başlangıcı ile, kışın ne kuş beslemek için bilmiyorsanız lionfish toplamak ve besleyici asıyor. Bu gıda kuş tablosu ziyaret waxwings, bullfinches ve diğer bazı kuşlar gibi yemek.

Fındık, koni ve meşe palamudu

Bu besleme sonbaharda hasat için gereklidir. kış menüsü Klestov ve ağaçkakan temeli diken vardır. Meşe palamudu jays yemeyi tercih. , Onun bir çukur ve proteine getirmek mümkün olacak feed kuşlar için hazırlayın.

Diners için Kuş menüsü

Eğer ziyaretçilerin kuşlar için bir besleme yalak konur diyet, çeşitlendirmek istiyorsanız, küçük misafirlerine özel karışımları hazırlayabilirsiniz. Kuşlar için menü yüzde ellisini eklemeniz tavsiye edilir ayçiçeği tohumu, beyaz darı, onbeş - - mısır tanelerini otuz beş. Eğer yüksek kalorili yiyecek kuşları beslemek için karar verirseniz, onlara "pie" için bir şeyler yapmak. Grubun üyeleri yumuşatılmış margarin veya yağ, mısır veya darı aynı miktarda üç fincan yanı sıra ayçiçeği yağı bir fincan girmelisiniz. 'Kuş kek' el altında olan yulaf ezmesi, hem de her şeyi eklenebilir. Temiz ve herhangi elma tohumu, yumurta ve fındık badem, bal ve şeker ve tatlı şurup olabilir. Karışım, iyi bir karıştırma olabilir ve soğuk sertleşmeye maruz gerekir. Hamur derhal kuşlara verilebilir. Bu amaçla, bir plastik bardak ve bir karton kutu içinde yerleştirilir. Tanklar ağaçlara asılır.

Ne kış sokakta kuşlara yem? Bu hayvanlar için tasarlanmıştır konserve, yanı sıra, domuz pastırması derileri besleyici küçük parçalar yerleştirilebilir. Ben haşlanmış yumurta ve patates öpücük olacak kuşlara memnunum. kendileri için uygun fakat sadece pullar şeklinde Hercules ve lapa bitmedi. Memnuniyetle kuş kurutulmuş pupa, larva ve böcekler yiyecek.

Güç corvids

Eğer bu kuşları beslemek için karar verirseniz, besleyici, peynir ve yumurta, tahıl, çeşitli meyve ve sebze, konserve veya buğulama mısır parçalarını çiğ kıyılmış et ve balık koymak veya pişirebilirsiniz. Onlar isteyerek fındık yiyeceklerdir. Kuş bütün çiğ yumurta bırakılabilir. İçeriği içti dikkatle edilir ve mineral gübre olarak kabukları, yemek. menüde corvids içeremez Ne kalpleri vb baş, boyun, .. - Böyle kuşlar için bir yemlik olarak bir tavuk sakatat çeşitli olabilir? Bu liste süt ve sosis, konserve ve patates, narenciye ve domates, yağ süzme peynir ve kızarmış besinler içerir.

Kuşlar için bir yem teknesindeki değil ne koymak

Kuş menüsünü çizerken bazı sınırlamalar dikkate alınmalıdır. Bunu yapmak için, kışın kuş beslemek imkansız olduğunu bilmek gerekir.

Kuşlar için menü kesinlikle herhangi keskin tuzlu, kızarmış ve ekşi gıdalar girmek yasaktır. onlar için büyük tehlikedir siyah ekmek. Bu ürün, belirli ölüme kuşları neden kuşlarda ishal neden olur. Siyah ekmek tuz yüksek miktarda olması.

Bu bileşen karaciğer ve böbrek sağlığına zararlıdır. Yeme kuşlar genelde onun craw yiyecek bir parça bırakın. ekmek varsa, o şişer ve hızlı bir şekilde mayalanmaya başlar. Bu süreç kuşların ölümüne yol açabilir. Belirli bir tehlike çavdar ekmeği. Bu üründe karıştırma hamur mayası buğday fazla eklendiğinde. Kuşlar kışın çok zor ve bu nedenle, herhangi bir hastalık sadece onlar için ölümcül olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.