SağlıkAlternatif tıp

Zayıf ya da düzeltmeleri budayın? Erik: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonlar. Hamilelik ve zayıflama sırasında kuru erik faydaları

erik nedir? O kadar iyileştirici mı? zayıf ya da düzeltmeleri budayın? Hamile kadınlara ondan bir yararı var mı? Ya çocuklar? Böyle sorular çok sayıda tesadüf değildir. erik efsaneler insanlar. O mucizevi iyileştirici özellikleri ile yatırılmaktadır: gençlik, güzellik ve uyumu yeniden edebiliyor. Ve onlar bakmadan ona güvenmek eğer o, kurnaz olduğunu söylüyorlar.

kuru erik nasıl Cook

elde edilen en iyi erik erik çeşitleri Macar İtalyan. Sınıf Macaristan'ın ev sahipliği kuru erik için çok iyidir. Diğer çeşitlerin kullanılması. Erik meyve işleme çeşitli aşamalardan geçmesi gerekir.

  • Seçilen olgun meyveler iyi (en az% 10 şeker, en fazla% 1.2 asit).
  • plak çıkarmak için kaynar su ile tedavi edilir - bu kuruma işlemini kolaylaştıracaktır.
  • Soğutulmuş su (tercihen çalışan).
  • Daha sonra 80 ila 60 derece arasında sıcaklığını ayarlama, 36 saat boyunca özel cihazlar içinde kurutulmuştur.
  • Daha sonra soğutuldu.
  • Bu tür sonra.
  • 1.5-2 dakika kaynar su içinde yerleştirilir.
  • gliserol ile muamele edildi (gliserol oranı ve meyve oranını geçmemelidir).

Bu muameleden sonra, kuru erik, birinci, ikinci ya da üçüncü sınıf elde edilmiştir. Siyah, yumuşak, tatlı ve ekşi tadı. karakteristiklerinin en az bir tanım uyuşmuyorsa, o zaman işleme teknolojisi kırıldı tahliye ve elde edilen ürün, imkansız eriği denir. Garip ama gerçek! Bu erik eşsiz bir tadı vardır. Başka bir ürün tadı ile karıştırmayın basitçe mümkün değildir.

Kompozisyon erik

Böyle zor bir yol işleme sahip, kuru erik, aynı besinleri Bileşiminde koruyan ağaç dalı üzerinde asılı drenaj neler, şaşırtıcıdır. Organik asitler, şekerler, bitkisel lifler kuru erik oluşan temel kimyasal maddelerdir. Ve vitaminler, sodyum, potasyum, kalsiyum, fosfor ve demir yoksun değildir.

kuru erik faydaları

Organizma açıkça görülüyor nedeniyle mineraller ve vitaminler kuru erik yüksek içeriğe faydalanırlar. kurutulmuş meyve bileşim düzenli kullanım için tercih edilir hastalıkların aralığını tanımlar. Kuru erik kan basıncı, metabolizma, diş eti hastalığının sorunun giderilmesi normalleşmesi için, ilk aşamalarda kardiyovasküler hastalıklar için tavsiye edilir. Böylece bakterisidal özellikleri vardır. Kuru erik tonları, geri yükler ve birçok organların işleyişini geliştirir, çeşitli hastalıklara direnmek için vücudun yeteneğini arttırır. Bu ürün, güçlü bir antioksidan olduğu cesur bir deyim vardır, hatta kanserle başa çıkmak için yardımcı olur. Bu nedenle, diyette erik düzenli kullanımının ekolojik elverişsiz bölgelerde yaşayan insanlar için tavsiye edilir.

her gün kurutulmuş meyve 5-6 meyveleri yemek için yeterli vücutta mineral ve vitamin içeriği doldurmak için. Vitaminlerin eksikliği dönemlerde kuru erik Yeme özellikle tavsiye edilir.

zayıf ya da düzeltmeleri budayın: öğrenmek

halk hekimliği kuru erik en popüler bir olarak elde müshil. Bu amaçlar için, doğal haliyle tüketilmesi veya kaynatma yapmak edilebilir. bunu hazırlamak çok basit: kuru erik kaynar su dökün, bu 10-12 saat demlemek verir. Ayrıca yiyecek için kullanılan meyveler gerektiği gibi bu suyu tüketilmektedir. "Şeker artırma" - kabızlık kurtulmak için başka bir yoludur. bunların hazırlanması 4 kuru erik çilek, incir 4 ve kişniş bir çay kaşığı gerekir için. Meyve buzdolabına yerleştirildi eşit parça (çay kaşığı) bölünmüş, kişniş ile karıştırın, öğütülmesi. Bu tür bir tatlı rahatlatmak hatta en şiddetli kabızlık. Rölyef iki saat içinde gelir.

Bilim, 2011 yılında da klinik çalışmalarda bir ürün olan kuru erik müshil özelliklerini kanıtlamıştır. Meyveler hafif bir şekilde hareket ederek, tabure yumuşatmak mümkün olduğu kanıtlanmıştır müshil ilacı. Bu nedenle, resmen hastalar kuru erik reçete bazı ülkelerin doktorlar bu hassas sorunu çözmek için.

insanlar ürünün diyet eklenmesi için tavsiye tek parça var. O kullanımının çıkıyor haşlanmış kuru erik vücut üzerinde bir müshil ve kan durdurucu etkiyi yapabiliyor.

Yani zayıf ya da düzeltmeleri erik? genellikle şaka, bu ürün hakkında konuşmak: "O zayıf başkanıdır, ve vücudu güçlendirir."

Ayıklama ve şekil Döşeme

vücut ağırlığına ürünün olumlu etkileri hakkında uzman görüşleri çok çelişkilidir. O erik dikkati çekiyor - yüksek kalorili gıdalar. Bunun Yüz gram vücut 231 kcal verilir. Susuz (kurutulmuş) ürün size 339 kalori verir. 105 kcal - haşlanmış kuru erik ise 113 kalori ve konserve içerir. Bu veriler bize faydaları sonucuna izin kuru erik zayıflama küçük. şekillerin uyumu Doğrudan etkisi bu ürün değil, ancak dolaylı olarak kilo kaybı programına katılmak oldukça kabul edilebilir. Örneğin, kuru erik, böylece bir süredir açlık kurtulmak bir aperatif için bir ürün olarak (bazen yoğurt kullanın) kullanılabilir. yemeklerden önce beş meyve kuru erik Yeme iştahı azaltır ve bu yemek sırasında gıda alımı miktarını etkiler. Yanılgısı kuru erik müshil özellikleri kilo yardımcı olabilir, ancak düzensiz dışkı sonucunda ortaya çıkabilecek mide, azaltmak için bu gerçektir, oldukça mümkündür.

Bir ürün olarak kuru erik özel ilgi alanı, ince rakam özel çalışmalar sonrasında seksenlerde göründü üzerinde etkiler. Günde büyük bir anti-depresan, böylece diyet oturmak için karar kişi (herhangi bir) 1-2 çilek kurutulmuş erik ruh iyileştirilmesi, sinir sisteminin işleyişini geliştirmek için çok yararlı olacaktır - kurutulmuş meyve olduğu kanıtlanmıştır. Buna ek olarak, ürün - tatlılar için de iyi bir alternatiftir. Birçok popüler zayıflama tarifleri kuru erik içerir. Orada ağırlığını azaltmak kabiliyeti hakkında farklı görüşler vardır, ama tüm uzmanlar bir konuda hemfikir: erik kolayca sağlıklı gıdalar listesine ekleyebilir.

Hamilelik sırasında kuru erik Yeme

Gebeliğin başlangıcı ile, bebek bekleyen anneler için diyet yeniden gözden geçirmek zorunda. Bu ürünler için olağan bir kısmı yasaklanmış kategorisine girer, ancak bazı yemekler çok kullanılması tavsiye edilir. Sonuçta, gıda ile bir kadını alır ve çocuğu alır şey. hangi kategoriye olarak bizim meyve kurutulur? erik gebelik sırasında açıktır kullandıkça Onun kesinlikle tüm uzmanlar tarafından önerilen ürünlerin kategorisine bağlıyor.

ağız boşluğu koruyucu fonksiyonları bir zayıflama pozisyonunda ortak sorunlar kadın. diş etleri, gelecekteki annenin vücuttaki hormonal değişikliklere nedeniyle diş çürümesi, kanama olasılığını işaretlenmiş. erik sık tüketimi Eğer dişeti ve dişleri ile ilgili sorunları gidermek.

organizmada, bu meyveler ile sürekli böbrek fonksiyonu sağlar potasyum yeterli bir miktarda, girer. Ve anne ve bebek için önemlidir.

erik, siyah çay demlenmiş ve bu içkiyi içmek, o da hamile kadınların sağlık sorunlarından birini oluşturmaktadır tansiyon, sorunlarını önlemek mümkündür.

Birçok gelecek anneler kabızlık muzdarip. Bu sorun ortadan kaldırılması için en iyi vasıta hamile istenmeyen için ilaç kullanımına beri, kuru erik olduğunu.

Belki Ürünümüzün tek dezavantajı vysokokalorien bunun olmasıdır. meyveler aşırı tüketimi hamile kadınlar için kontrendikedir gereksiz kilo artışı, yol açacaktır.

Kuru erik ve görünüm

kuru erik kozmetik özellikleri hakkında da olumlu yorumlar vardır. kuru erik kullanırken O belirgin cilt görünümünü iyileştirmek yapabiliyor, gençleştirme oluşur.

aşçılık

salata, meze, içecek, ikinci ve birinci yemekler: kuru erik (kurutulmuş) ve eşsiz tat yararlı özellikleri göz önüne alındığında, bu ürünün içecekler çok sayıda hazırlanması için kullanılmıştır. tatlılar kuru erik hazırlanmasında da önemli bir yere sahiptir. Birlikte bu ürünle sıklıkla krema, fındık, yoğurt kullanılır. Ama özellikle kuru erik etli arkadaş. Et kuru erik özü eklerseniz, taze tutmak mümkündür ve kurutulmuş meyve ana ürünün tadı değişmez.

Bu kuru meyveler kullanarak, bu tür tahıllar, salatalar gibi tanıdık yemeklerin tadı artırabilir.

Kuru erik ve geleneksel tıbbın tarifleri

Yüzyıllar boyunca bazı tarifler şifa aracı olarak kuru erik kullanımı insanlar arasında gerçek tanıma aldı. Onlar sağlığını iyileştirmek için kuru erik yiyin konusunda tavsiye verir. Örneğin, ağır bulaşıcı hastalıklar sonrasında kullanılması önerilir kurutulmuş meyvelerin kompostosu kokteyl kuru erik zengin. Çok yaygın tarifi biyolojik tonik. hazırlamak için, eşit parçaya doğranmış kuru erik (uzun çalışılmıştır kullanışlı özellikleri ve kontrendikasyonlar), kuru üzüm, kuru kayısı, ceviz almak zorundadır. Hepsi bir çay kaşığı için her sabah ve akşam bal ile karıştırın ve yemek.

erik kontrendikasyonlar

ürünün tüm olumlu özellikleri hala kuru erik aşırı kullanımı sonucunda ortaya çıkabilecek bazı olumsuz yönlerine dikkat etmelidir ile.

kurutulmuş meyveler ve difenilisatina sorbitol yüksek içerik ishale neden olabilir.

Ürünün bireysel hoşgörüsüzlük vakaları, bu nedenle gıda kullanımı için gerekli önlemler olabilir.

Erik - yüksek kalorili bir ürün, yani aşın kullanımı obezite kontrendikedir.

Çocuklarda barsak alışkanlıklarında bir rahatsızlığı neden olabilir, çünkü bu kurutulmuş meyve, emziren annelere önerilmez.

Bu yüzden soruyu anlama: "Zayıf kuru erik, varsa veya ve diyet bunu içermez olabilir ürünü, güvence altına ne faydası"

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.