FormasyonÖykü

İkinci Dünya Savaşı sırasında SSCB Uçak

teknik potansiyeli için ünlü özellikle sırasında ve İkinci Dünya Savaşı sonrasında hep SSCB Askeri uçaklar,. Yerli uçaklarda uçan pilotlarımız, hava muharebesinde faşist düşmana kapsamlı hasara yol açtı.

İlk Sovyet askeri uçak

ilk ilginç modeller arasında B-2 ayırt edilebilir. uçan teknelerin ilk testler 1929 yılında başladı. Tabii ki, bu uçak kelimenin tam anlamıyla bir savaşçı ya da bombardıman değildi, ama savaş sırasında yaralı asker taşımak için kullanılan ve bağlı gerillalara yüzünden pratik kullanımı harikaydı.

MBR-2 uçağı 1931 yılında geliştirilmiştir. askere uçağın Toplu kaynağı 1934 yılında başladı. Ele teknik sorunlar nelerdir? Bunlar Sovyet uçakları 450 beygir gücü, gücüne sahipti en yüksek hız 215 km / s - uçuşun. ortalama uçuş mesafesi 960 kilometre idi. MBR-2 yakalanan maksimum mesafe - 5100 kilometredir. Temelde Donanma (Pasifik, Baltık, Amur Filosu) kullanılan. filosuna Massive silah parçaları 1937 yılında başladı. İkinci Dünya Savaşı sırasında Baltık ön, dayanıyordu Uçak, işgal altındaki topraklarında idi Alman havaalanı 700 sorti yaptı. bombalama Almanlar yapamadı şey karşı, bu nedenle, kendi ana özelliği bir sürpriz oldu, özellikle geceleri gerçekleşti.

1940 yılında Sovyet savaşçıları

Önce savaşın patlak Kızıl Ordu kalite savaşçıların ekipman yoktu. Tarihçiler Sovyet yönetiminin tehdidinin anlayış eksikliği inanıyoruz başlıca nedenleri, bir savunma savaşı ve toplu baskı geç 30'lu yürütmek. ilk uçak aslında Alman otomobil karşı mücadele verebilir SSCB (savaşçıları) arasında, 1940'ların başında ortaya çıktı. MiG-3, LaGG-3, JAK 1: Savunma Halk Komiserliği üç model serbest bırakılması için bir sipariş doğruladı. Yeni uçaklar Sovyet Dünya Savaşı (özellikle MIG-3) mükemmel teknik özelliklere sahip, ancak pilota çok rahat. onlar en silahlı kuvvetlere ihtiyaç edildiğinde uçan makinelerin yeni nesil seri üretim geliştirilmesi ve başlatılması bir anda gerçekleşti - SSCB karşı Hitler'in saldırganlık başlangıcından önce. 12 km - MiG-3 elde edilmiştir maksimum yükseklik. 5 km'lik irtifa uçağı 5.3 dakika boyunca uçtu çünkü yükselmeye yeterince hızlı oldu. uçuşta ortalama optimum hız yaklaşık 620 km idi.

Uçaklar SSCB (bombacıları) ve faşizme karşı zaferin veya onların rolü

o uçak ve yer tabanlı ordunun işbirliği kurmak gerekliydi düşman ile etkili bir şekilde başa çıkabilmek için. Muhtemelen ordunun en zarar getirdi Sovyet bombardıman arasında Wehrmacht, Su-4 ve Yak-2 sağlamaktır. Bunların her biri hakkında ayrı ayrı konuşun.

Yani, Su-4 hava savaşta etkisiz hale getirmede etkili iki büyük puletami ile donatılmıştı. Bu sınıfın uçağın azami menzili - 1000 kilometre ve ortalama hıza uçuş sırasında Pilot gerekirse düşman saldırılarından uçağı kurtarmak için manevra için izin 486 km, ulaştı.

Uçak Sovyet Dünya Savaşı serisi "Jacob" da ordu kullanılan bombardıman, listesinde önemli bir yer işgal eder. Yak-2 ilk çift motorlu askeri uçağın biriydi. 750 hp motorlarının her biri gücü İki motorları ile uçağın uçuş aralığı kesinlikle çok daha fazla tek motorlu muadilleri (1,300 km) idi. Yak Sovyetler Birliği modeli aralığı Dünya Savaşı Uçak hızı ve zamanı ayarlamak belirli yüksekliklerde üzerinde mükemmel performans vardı. gövdenin burun bulunan statsionanym Bunlardan biri iki makinalı tüfek, ile donatılmıştır. İkinci silah Yandan ve arkadan gelen uçağın güvenliğini sağlamak için, bu yüzden ikinci gezgin elinde idi.

İkinci Dünya Savaşı sırasında Pilotlar ve SSCB düzlemleri

faşistler ile hava muharebe Sovyet uçaklarının tamamı başarıları iyi mühendislik çözümlerinin sonuçlarını değil, aynı zamanda bizim pilotların profesyonellik sadece sağlar. Bilindiği gibi, Sovyetler Birliği'nin Heroes sayısı - tankın veya piyade daha az pilotlar. Bazı as (Ivan Kozhedub, örneğin), başlık üç kez verildi.

Haraç ve test pilotları ödemeye değer. ordusu tarafından eylem öncesinde SSCB Askeri uçak, hep depolama alanlarına test edilir. Bu kendi hayatını riske biz yeni oluşturulan teknoloji güvenilirliğini kontrol test malzemeleri.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.