SağlıkMüstahzarlar

Nasıl doğru müshil seçin.

eczane müshil onlar çoktur, reçetesiz satılan ve herhangi bir eczacı çeşitli seçenekler arasından seçim sunacak. Onlar sadece bir kez kullanılması halinde, genel olarak Bunda yanlış bir şey, hayır, yoktur. Daha da kötüsü, eğer kabızlık düzenli olarak olur. İşte, anlaşılması neden aramak ve tedavi yok çünkü geçici, müshil durumunu hafifletmek tedavi, sadece belirtileri kaldırmak için gereklidir. Uzun süreli kullanımı da ciddi sağlık hasara neden olabilir.

Sandalye iki gün değilse, o zaman kabızlık olduğuna inanılan ve müshil almak gerekir edilir. Temel olarak, kabızlık - oldukça yaygın bir olgudur. abartmak, bağırsak hareketlerinin olağan süresini atlamak için yeterli olacaktır ve kabızlık sağladı. Bu genellikle örneğin, yolculuklarda olur. Rus istatistiklerine göre, ve kabızlık insanların% 40'ında görülür. Daha sık kadınları ve hareketsiz bir yaşam tarzı yönetenlerin etkiler. bağımsız nedenlerden (açma işlemi, vs.), hastalıktan kaynaklanan kabızlık değildir ve genellikle kendilerini genişletmek ya da yeteri kadar tek doz ilaçlar, bitki kökenli olabilir.

Düzenli kabızlık hareketsiz yaşam tarzı, kötü beslenme alışkanlıkları, mide ve kolon ve anüs hastalıkları neden olabilir. kabızlık nörolojik (felç, Parkinson hastalığı, multipl skleroz, omurilik zedelenmesi) vardır. Bir sandalye gecikme günü diyabet, hemen hemen her etkileyebilir endokrin hastalıklar. Hatta uzun süreli depresyon kabızlık yol açabilir. İlk adım bulup nedenini ortadan kaldırmaktır nedeni budur.

Kabızlık nedenine bağlı olarak, müshil onlar barsak üzerindeki etkilerinin mekanizması tarafından ayrılabilir hangi üç grup birini uygulayabilirsiniz.

Kimyasal tahriş eder. Bunlar gibi bazı bitkisel ilaçlar dahil sinameki yaprağı, vb akdiken kabuğu, ravent kökü, yanı sıra sentetik uyuşturucu: fenolftalein, izafenin, burada da hint yağı içerebilir.

Mekanik uyaranlar. Bunlar tuzlu laksatifler, bağırsağın içeriğini seyreltilmesi ve artırırken mekanik olarak bağırsak duvarının astarı etkiler.

Yumuşatıcılar. Bağırsak kitle yumuşatmak ve bağırsak yoluyla geçişini kolaylaştırmak Bu genellikle badem, zeytin yağları.

Ayrıca gücü laksatifler ayrılabilir.

Laksatif (zayıf grubu). Bu magnezyum, kükürt, laminarid, sıvı parafin ve diğerleri. Bu ilaçlar ishale neden ama sadece düzgün bağırsakların boşaltılması yardımcı olmamaktadır.

Müshiller. Bu sebze saman, ilaçlardan ravent, akdiken, - izafenin, hint yağı, bizakodil. Bu grup, ortak müshil çaylar (ve kilo kaybı için çay) içerebilir.

Pronosnye. Bu grup, bağırsak ve artan peristaltik içinde dönen neden gevşek dışkı yol tuz formülasyonları da içerebilir.

çabuk (cerrahi veya belirli anketler önce, zehirlenme durumunda) bağırsakların boşaltılması ihtiyaç vardır Genellikle, ikinci gruba başvurmak. Laksatifler kabızlık (akut ve kronik doğası) -, bir kural olarak, ilk iki grubun hazırlıkları.

Biz bir devlet olduğunu unutmamak gerekir laksatifler kesinlikle kontrendike, öncelikle bir olan bağırsak tıkanması, (örneğin ekte) periton herhangi iltihabı. Bir ateş, hamile kadınlar ve emziren anneler olarak almayın.

Bu durumda, her bir durumda, tercih edilen bir başka ilaç olabilir, çünkü daha iyi bir isim laksatif olasılığı yoktur. Daha iyi eczacı tavsiyesi ile sınırlı ve kabızlık belirli bir sıklıkta meydana gelirse bir doktora danışın değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.