BilgisayarlarYazılım

"Yumuşak", çeşitleri nedir

bilgisayar argo sık sık böyle bir kelime kullandım "yumuşak". konuşmada yakalandı asla gelen "sert" - Onunla birlikte diğer, onun tersini kullanmak. Ne yumuşak ve sert olduğunu ve birbirleri ile nasıl? İlk yazılım ifade etmek için kullanılır, ve ikinci bir - bilgisayarın malzeme bileşenlerinin başlık olarak, ancak daha fazla ve daha tanıdık "demir" duyulur. Bizim konuşma kullanımı Birliği'nin yalnızca bir bileşenidir nedeni budur - "yumuşak" Bu kavram, biz bugünün makalesinde bahsedeceğiz.

Ne "yumuşak" dir: kelimenin kullanımı için değeri ve seçenekler

Bu İngilizce sözcük yazılımı geliyor. matematikçi Pristanskaya Üniversitesi - "yazılım" o uygulamıştır Dzhon Tyuki anlamı ilk defa. 1958 yılında geri gerçekleşti. kelime sıkışmış ve yaygın olarak programcılar ve daha dilinde kullanılan bu yana Ayrıca, gün batımı yeniden yapılandırılmasını kullanmaya başlamışlardır. şimdi yazılım nedir? İlk olarak, bir bilgisayar ve bir dizüstü bilgisayar, cep telefonu ve PDA ile çalışmak için gerekli programların bir çeşittir. Bu transfer teknolojinin uygun kullanımı olanlar ve eğlence amaçlı olanlar olduğunu. Standart ofis, ileri - - Programlar çok farklı olabilir. vb multimedya, grafik, için bu İkinci olarak, yazılım farklı denir muhasebe, işletme, kişisel finans, spor güç kontrolü vs. için sayısız uygulamaları da içerebilir. veya bu şekilde oyunlar, filmler ve müzik türü. Üçüncüsü, bu terim düzgün çalışması araçları yapılandırmak için bilgisayar ve diğer cihazlara başvurmak için kullanılır. Bunlar çok çeşitli sürücüleri, yardımcı işletim sistemi ve vardır. D. nedenle bu terim oldukça geniş ve çok değerli olduğunu. Hadi bugün mevcut kelimenin kullanımı için başka hangi seçenekler bakalım.

Yumuşak dokunuşlu: tanımı ve kullanımı

Bu kelime "dokunma" için önceden sabitlenmiş konuşan başka bir anlamda kullanılır. Bir "yumuşak dokunuşlu" nedir ve ne işe yarar? İngilizce terim "yumuşak dokunuş" anlamına gelir ve esnek kauçuk benzeri plastik adı için kullanılır. Bu el kayarak tutmak için rahat etmez çizilmelere karşı dayanıklıdır. Bu malzeme özellikleri o cihazların popüler üreticileri yaptık. Bunlar cihazların vücut parçaları üretimi için yumuşak dokunuşlu kullanın.

Bu plastik Bu avantajlar cep telefonları, tablet, dizüstü bilgisayarlar için kaplamanın dayanıklı ve hoş bir dokunma özelliklerini oluşturabilir. Önemli bir avantaj sonbaharda cihaz yüzeyi yumuşak dokunuşlu cihaz için daha az "acı" yaparak çarpmayı yumuşatmak gerçektir. Telefon / dizüstü uzun ömürlü düzgün bir görüntü sağlamak anlamına gelir bu plastik neredeyse hiç parmak izi, - bir bonus olarak.

Ancak, yumuşak dokunuşlu bir farklı bir bilgisayara inisiyatifinde ve mobil ekipman. Başarıyla araçların üretiminde kullanılmaktadır - tornavidalar, matkap, tornavida; spor malzemeleri - toplar, kolları; araçlar ve hatta silahlar. malzemenin ötürü, özel kimyasal özellikleri ahşap ve metal kaplama arasında değişen çeşitli yüzeyler için uygulanabilir.

Seçenek tuşu: Kavram

Kelime "anahtar" bir önek şekliyle "yazılım" Başka bir anlam alır. yumuşak tuş ve neden gerekli olduğunu bakalım. iki toplam yüzden tanım genellikle çoğul olarak kullanılır. genellikle ekranda çoğaltılır Bu mobil cihaz düğmeleri. Onlar joystick sol ve sağ tarafında yer almaktadır. Başka şekilde bu tuşlar işlev denir ve randevu uygulaması şu anda kullanımda olan bağlı değiştirilebilir. "Temas" (sağ düğme) ve "Takvim" (sol) - Varsayılan olarak onlar standart uygulamaları çalıştırmak için vardır.

yazılım türleri

sınıflandırma kriterlerine bağlı olarak, pek çok yazılım versiyonlarını ayırın. Bildiğiniz gibi, bu terim çokanlamlılık ile karakterize, ancak ortak kullanımdaki programlara başvurmak için mesafesindedir. Ama farklı.

Kullanım hedeflerine göre sınıflandırılması

Yazılım amaçlarına göre ayrılabilir:

  • sistem;
  • uygulama;
  • aracı.

yöneten bir bilgisayar sisteminin bileşenleri için sistem (benzeri RAM, CPU, ağ cihazları ve.). Yazılımın Bu tür bir ayırt edici özelliği, diğer programları izin vermesidir ama kullanıcı işlevsellik herhangi bir sorun çözmez. Bu kategori işletim sistemini içerebilir veritabanı yönetim sistemleri, yardımcı program.

Uygulama yazılımı - çeşitli kullanıcı görevleri gerçekleştirmek için tasarlanmış bir programdır. Bunlar evrensel ve uzman, eğlence, bilim ve medya olabilir. Bu web tarayıcıları, grafik ve metin editörleri, böylece medya oynatıcılar ve bilgisayar oyunları ve. D.

Aracı yazılım ayrı bir alt-sınıf uygulaması olarak kabul edilebilir. Bu gelişme ve tasarım programlarının yanı sıra onların sürekli destek olarak kullanılır. Bu tercümanlar, yanlışlık, jeneratörler ve diğer araçlar derleyicileri ve.

paylaşım yöntemine göre sınıflandırma

ücretli, ücretsiz ve shareware ücreti - Yazılım üç çeşit olduğunu. İlk iki şey açık olarak: bir para için sağlanan bir lisans, garanti, telif hakkı vardır ve diğer serbestçe kullanılabilir, ödemeye gerek kalmadan,, kopyalama çalıştırmak dağıtmak, değiştirmek mümkündür.

Üçüncü ilgili bir açıklama yapmak gereklidir. Shareware ancak bazı kısıtlamalar altında, siz (indir) alabilirsiniz yazılım ücretsiz çağırdı. Bunlar olabilir ya da programı ve iş olanakları (örneğin, herhangi bir fonksiyonların yokluğu) kullanabilir.

Diğer sınıflandırma yöntemleri

Yumuşak bileşen ve kompleksler halinde türüne göre ayrılır. Birinci tip, - belirli bir işlevi tam yerine getiren tek bir programı. bağımsız bir şekilde, ya da kompleksin ayrılmaz bir parçası olarak uygulanır. İkinci - ilgili işlevleri yerine getirmek ve belirli bir görevi hizmet kısımları çok bileşenli bir programı.

Ayrıca böylece, çapraz platform ve platforma özel bir yazılım (yazılım tolerans derecesine bağlı olarak) ayrılmıştır derlenmiş ve yorumlanan (işlemi yürütme programlarına göre), ve. D.

Yazılım ve bilgisayar oyunları

Bu durumda, bu iki kavram ya aynı ya da farklı anlamlar olabilir. oyun yazılım nedir? Eğlence amaçlı kullanılan bilgisayar programlarının bir çeşittir. strateji, uyarıcılar, macera, bulmaca, ve diğerleri - Farklı türlerin Yazılım adlı oyunlar. Hepsi uygulama yazılımlarının kategoriye ait ve son yıllarda "geymofikatsii" non-eğlence yazılımı yolunda sabit bir trend var.

oyunlar kendileri için aynı zamanda, aynı zamanda özel bir yazılım vardır. popüler bilgisayar oyunu Conter Strike (CS) almak, Hız, kalite, vb Örneğin -. O oyunun koşullarını iyileştirmek çeşitli araçlar olduğunu. Farklı bir yazılım yok COP. Nedir bu ne işe yarar? Bu örneğin, oyuncu çeşitli görevleri gerçekleştirmek için kullanılır, yumuşak Premium Proxy Switcher Taşınabilir - oyunda sesli iletişim için kullanılan - onarım kırık CS menü veya TeamSpeak Client bir program.

Güncellemeler: nasıl ve neden

Bilgisayarınıza düzgün çalışması için ve alakalı olmasına yüklü yazılımlar için amacıyla, düzenli olarak güncelleyin gereklidir. Bu manuel veya otomatik olarak yapılabilir. Buna ek olarak, bu amaçla, özel programlar vardır. ne "Update Software" biliyor musunuz? Bu yardımcı program elle internette aramak zorunda kalmadan bilgisayarınızdaki yazılım kapsamlı bir güncelleme için izin verir. Bu tarar ve eski yazılım kullanıcı verileri analiz eder ve yükseltme tavsiye edilir uygulamaların bir listesini sağlar. Çok kullanışlı bir şey. Bilgisayarınızda zamansız, iyi işleyen bir yazılım için izin diğer benzer programlar vardır.

Sonuç

Bu yazıda, bu ve davanın ne tür ne, ne yazılım baktı. Buna ek olarak, bu tür yumuşak dokunma ve yumuşak tuşları olarak farklı sürümleri kullanmak kelime, öğrendik. Ve bilgisayar oyunları dünyasında yazılım hakkında konuştuk. Bu bilgiler sizin için ilgi olmuştur ve bu popüler terim ile ilgili fazla soruya yanıt umuyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.