Haber ve ToplumDoğa

Rusya büyüyen böğürtlen yerleştirir

Ülkemizin Şaşırtıcı geniş geniş. kozalaklar, otlar, mantarlar: Bunlar yabani bitkilerin açısından zengindir. Ve orman alanlarında çok çilek her zaman büyük bir çeşitlilik olmuştur: ahududu, çilek, yaban mersini, böğürtlen. Daha önce, böğürtlen aitti yabani bitkiler, ve insanlar sadece bahçelerin etrafında bazen köylerin eteklerinde büyümüş harika çilek memnun. Herhangi ailenin diyet dahil Siyah meyveler, kış için hazırlıklar yaptık.

böğürtlen yerler

Nerede Rusya'da böğürtlen yetişir? Hemen her yerde, ülke genelinde, özellikle iklim onun için uygundur merkez bölgesi, içinde.

Sulu alanlar bulunabilir yakın nehirler çayırları ve delinemez çalılıkları oluşturur nerede, yarıklarda ve açıklık içinde, diğer çalılar arasında, akarsu. Bulunan orman kenarları, ve güneşli Glades. Herhangi canavar veya adamı değil, üzerinden bir çit olarak kullanılabilir. Bu Rubus Caesius - yabani formlar.

Orada böğürtlen bahçesi ateşli karşıtları olan bir orman karşılaştırılamaz düşünüyoruz. Ve tat "kimyasallar" olmadan tek ve orman temizleyici değildir. Yazın son ay içinde toplayın. Bir mumsu ile tat ve siyah görünümünü, ahududu gibi meyveler çiçek, ama onlar kadar tatlı ve hafif ekşi vermek değildir. böğürtlen büyüyen nerede çilek Fanlar, ormanda onu toplayarak söylemezler. Bu onların gizli yerler olduğunu.

Bitkilerin Biyolojik özellikleri

Blackberry ait olduğu için aile Rosaceae, o ahududu karşılaştırılabilir. dik veya sürünen sürgünler ile bu çalı. Uzun yıllar kök ve toprağın derinlerine nüfuz eder. Bununla da kuraklık direnci ile bağlantılıdır.

zemin kısmı - bienal. İlk yıl çekimleri, ikincisi bırakır ise - çiçekleri ve meyve vardır. eski kollarının kış ile kapalı ölür ve ilkbaharda yeni vardır. Blackberry birinci ve ikinci yılın yapılmış çekimler, bu nedenle ekin her yıl alacaktır. Nerede böğürtlen sitede büyüyen? Güneşte ve verimli bir toprağa kısmen gölgede bölgesi.

Çiçeklenme Mayıs ayında başlar ve uygun hava koşullarında, uzun süre sürebilir. İlk meyveler olgunlaşır ve Temmuz ve son - Ekim ayında. çilek yavaş yavaş olgunlaşır. Yani taze geç sonbahara kadar yiyebilirsiniz. meyvenin şekli değişik renklerde, yuvarlak ve konik olabilir. Biz siyah renge alışık, ama mor ve hatta ışık tonları olduğunu. onun nitelikleri için ilginçtir, her biri bitkilerin 300 bilinen çeşitleri,. Blackberry güzel yaprakları ve meyveleri ile süs çalı olarak kaydedilmiştir. 15 yıla kadar tek bir yerde Meyveler. zayıf yan böğürtlen: çeşitleri dona karşı dayanıklı değildir.

Rusya'da bahçe formlarının Düşük popülerlik

30'dan fazla çeşidi için kültüründe ABD'de. Endüstriyel ölçekli ekimi lezzetli ve sağlıklı ürünlerin büyük miktarlarda toplamak için izin verir. Özellikle popüler çeşitli Tornfri - besshipny ve zengin bir hasat, ama aynı zamanda çok dekoratif sadece verir. Amerika ve eşsiz çeşitleri, sitelerinde ya da dergilerde büyüyen böğürtlen bahçecilik adanmış nerede görebiliriz.

Ülkemizde endüstriyel bitki ekimi yapan edilmez. Bu ve çiftliklerde ilgilenmez. Sadece özel girişimciler arka bahçelerinde büyümeye çalışıyoruz. nedeni - dikenler var bahçe bitkileri hakkında herhangi bir bilgi yoktur. Ve çilek daha büyük ve daha yüksek verimleri bulunmaktadır. Biz küçük meyveler ile mayınları dikenler klişe devreye ve hatta uzak yerlerde yer var. Sürece oraya ve giysilerini yırtıp, ve el yaralanmaya neden olabileceğinden. Büyüdükçe böğürtlen, fotoğraf, Dereceli, modern çeşitleri, ilgili literatürde bulunabilir.

Leningrad bölgesi için Çeşitleri

Büyüdükçe Leningrad bölgesinde, içinde böğürtlen, çilek, tüm listesi değildir çok iyi hissediyor.

İklim denizin yakınlığını üretir. Bu, yumuşak ıslak. Kış sıcak, yaz orta derecede sıcak veya soğuk. Bu nedenle, uygun çeşitleri seçmek gerekir:

Arapahoe - silnorosly, besshipny sınıfta. çilek, siyah, konik tatlı tadı vardır. Kış tahammül - -24 dereceye kadar. Çeşit hasta değildir ve zararlılar tarafından etkilenmez. Bu kök enayiler çok sayıda verir.

Brzeziny - erkenci, Polonya ıslahının yenilik. Sürgünler besshipnye, güçlü dik. Berry, geniş uzatılmış ve iyi tat. Uzun süreli depolama ve taşıma için uygundur. Önemli bir olumlu özelliği - Yüksek don direnci.

Marion veya marionberri - ahududu böğürtlen melez. Katı çilek, sulu, parlak, geniş. Bir meyveli aroması var. Ahududu çalıdan verimi daha fazla 10 kat bir çalı hasat. Hibrid iyi yetiştirilir. Ama kış için barınak gereklidir vurur.

Çeşit zevkinize, site konumu, bitkilerin kışa üzerine merkezli seçebilirsiniz.

Samara Bölgesi sınıflar

Nerede Samara bölgesinde böğürtlen yetişir? Vahşi büyüyen - bu açıktır, ormanda. Ama daha detaylı olarak konuşma kültürel formlara. İklim yeterince sıcak, sıcaklık farkları küçük. ve bu biz çeşitleri seçiminde rehberlik edilir.

Karak siyah - büyük meyveli bir yeniliktir bahçe böğürtlen. Sınıf Yeni Zelandalı bize geldi. Bir çalı yüksek, ama kompakt. Çilek - 10 g, lezzetli ve lezzetli. Onlar iyi saklanabilir ve taşınabilir vardır. Bu güneşte ve kısmi gölge, don yetişir. Ama toprak talep ediyor.

Apache - yetiştirilen başka yenilik, Arkansas eyaletinde. dik çeşitlerinin Besshipnyh en yüksek verimi verir. Berry büyük ve tatlı, konik şekli. Güneşi sever ve toprağa talep etti. Çeşitli kış cesur olduğunu.

Himalaya - sarkmış sürgünler ile bir çalı. Ahududu meyve gibi Meyveler - kırmızı ve siyah. çeşitli erken büyük meyveli olduğunu. Uzun bir süre için geç ilkbaharda çiçek açar ve çiçek açar. Toprağın ve güneşin konusunda seçici. Bu hastalık, aşırı nem izin vermez. Kış cesur.

Besiciler istekli ve mümkün olacaktır, bu iklim bölgesi için çeşitlerinin büyük bir seçim sunuyoruz. Samara böğürtlen yetişen yerlerde, meyve ve meyve bitkileri fidan sunan bir kreş "Ilinka" bitkiler vardır.

Novosibirsk Bölgesi sınıflar

Novosibirsk bölgesi Western Sibirya, iklim, soğuk kış, yaz sıcak, ani sıcaklık değişimlerine olan kıta ifade eder.

Bu bölge için böğürtlen çeşitlerinin kış için özellikle bakım ve barınak ile seçilmelidir. Ayrıca, aktif sıcaklıkların büyük bir meblağ ile daha uzun bir büyüme mevsimi gerekir. Nerede Novosibirsk'deki böğürtlen büyüyor? Yabani - her yerde, kültürel - bahçe parsellerde. Sen çeşit sunabilir:

Tornfri - Büyük, yoğun, siyah meyveleri ile çeşitliliği. Bu, son ortalama verim olgunlaşır. iz çeker ve daha büyük bir uzunluğa sahiptir. Vestvistye, dikensiz. Çeşitli neredeyse hasta. Yeşil kesimler tarafından yayılan olabilir. İyi bir kışa.

Agawam - Ünlü kış-dayanıklı çeşitlerin biri. Meyve önceki olgunlaşma. çilek, siyah küçük kütleler vardır. Verim ortalamasını alırız. Güçlü sivri, kemerli güçlü dikenli çeker. Çeker de dallı olabilir. enayiler ile yayılır.

Tornless Logan - dereceli, büyük ve aydınlık çilek vardır. Onlar geç olgunlaşma dönemi dengesiz olgunlaşır. çalı geniş olmakla birlikte, dikenler olmadan sürgünler. Verim ve tahammül ortalama. tepelerini köklendirdiği yayılabilir.

Novosibirsk bölgesinde Popüler Şu anda Malino-böğürtlen melezleri kış tahammül edemez ve verimleri düşüktür, bu yüzden onlar tarafından kapılmak yok.

bakımın en önemli kısmı - kış için bir sığınak

Eski kaldırmak için gerekli Sonbaharda çekimleri otplodonosivshie. demet İlk yıl kravat sapları ve kış gizleme, yere sarkar.

kış sıcaklıkları düşük, onlar donmuş, çünkü mutlaka hatta dona dayanıklı çeşitlerin barınak. talaş, üstleri, yapraklar, humus: barınak olarak, herhangi bir malzemeyi kullanabilirsiniz. kemirgenler püskürtmek İyi ve ladin dalları, zararlı sürgünler.

Böğürtlen çilek - yararlı özellikleri bir kiler

böğürtlen yetişir nerede, sen vitamin tükendi asla. bitkinin tüm parçaları tıbbi özellikleri vardır. Meyve ve meyve suyu ısı susuzluk azaltır ve hastalığın zamanında sıcaklığını azaltır. Olgun meyveler - hafif müshil, ancak ishal olgunlaşmamış bir yardım. dut iyi yatıştırıcı ve takviye ajanı - çay şeklinde. suyu asitler, mineraller ve vitaminler çok. Yapraklar - İyi bir antiseptik, ek olarak, bağırsak peristalsis geliştirmek. Çeşitli çay karışımlarının parçasıdır.

Bu bizim için nadir kültürünün yararlı özelliklerinin tamamı saymak zordur. Ama onlar hakkında bilmek, sen böğürtlen jöle veya reçel çay keyfini kışın lezzetli yaz meyveleri olması sitesinde birkaç çeşit bitki isteyeceksiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.