Sanat ve EğlenceLiteratür

Edebi cihazlar, ya da yazarları ne yapamaz olmadan

Edebi yaygın her zaman kullanılan cihazlar ve sadece klasikleri veya yazarlar sanat eserlerinin, için değil, aynı zamanda pazarlama, şairlerin içinde ve hatta sıradan insanlar daha parlak bir hikaye söylenmişti yeniden oluşturun. Bunlar olmadan, onlar süslemeleri düzyazı, şiir ya da standart teklifte canlılığını eklemek aç ve doğru o bize anlatıcı iletmek istediğini hissetmek izin vermez.

Herhangi bir ürün boyutu göz önüne alınmadan veya sanatsal, sadece dilin özelliklerine dayalı değildir, aynı zamanda doğrudan şiirsel ses. Bu kesin bir bilgi tekerlemeler iletilir gerektiği anlamına gelmez. Onun şiir gibi akmaya, yumuşak ve güzel olduğunu gereklidir.

Tabii ki, edebi , sanatsal teknikleri insanların günlük yaşamda kullandıkları olanlardan oldukça farklıdır. Sıradan bir kişi, bir kural olarak, kelimeleri cevap vermem, o, örneğin, bir şey anlatmaya hızla ona yardım edecek bir sıfat, mecaz böyle bir karşılaştırmayı vermek veya olacaktır. Yazarların ile ilgili olarak, onlar, daha güzel, hatta bazen çok iddialı, ama sadece bir bütün ya da özellikle bireysel karakter olarak ürünün gerektirdiğinde olun.

Edebi teknikleri, örnek ve açıklama
resepsiyonlar açıklama örnekler
sıfat karakteristik özelliği vurgularken, nesne ya da bir işlem tanımlar kelimesi. "Inandırıcı-sahte hikaye" (AK Tolstoy)
karşılaştırma herhangi bir ortak özelliklere iki farklı konuyu bağlamak Figüratif ifadeler. "Yere Değil çim virajlı - Ölü oğlu için anne uzun"
mecaz benzerliğe bir nesneden aktarılır bir ifade. Bu ikinci nesne bir eylem veya bir sıfat için alışılmadık zaman. "Ay ışığı döküyor" "kar, yalan"
bürünme onlar eklemek değil belirli insanın duygu, duygular ya da konunun eylemlerin ilişkilendirme. "Sky Ağlayan", "yağmur yağıyor"
alay tipik gerçek bir anlamı aykırı açar Alay,. Mükemmel bir örnek - "Ölü Canlar" (Gogol)
kinaye Diğer metin, eylem ya da tarihsel gerçeklere işaret üründe öğeleri kullanın. Çoğu zaman yabancı literatürde kullandı. Rus yazar en başarılı kullanımları Akunin allusion. Örneğin, romanında "bütün dünya - tiyatro" teatral üretim "Zavallı Liza" (Karamzin) bir referans olması
tekrarlama Aynı cümlede birkaç kez tekrarlanır bir kelime veya kelime. (Lawrence) "oğlumu Fight mücadele ve erkek olun"
cinas seste benzer aynı cümlede birkaç kelime. "O - Havari ve ben - Mutt" (Vysotsky)
vecize felsefi akıl yürütme bir genelleme içeren kısa bir cümle. Şu anda, çelik klasik edebiyatın birçok eserlerden ifadeler özdeyişlerinin. (Shakespeare) "Gül gül rağmen hayır, bunun adı, bir gül kokuyor"
paralel yapılar okuyucuların oluşturmasına olanak sağladığına inanılmaktadır hantal bir öneri, bir ilişki. En yaygın reklam sloganları hazırlanmasında kullandı. "Mars. Çikolata olacak"
aerodinamik ifadesi denemeler yazmak için okul tarafından kullanılan Evrensel kitabeler ve. En yaygın reklam sloganları hazırlanmasında kullandı. "Biz daha iyi hayatlarını değiştirecek"
bulaşma Farklı ikisinden tek bir kelime hazırlanması. En yaygın reklam sloganları hazırlanmasında kullandı. "Fantastik şişesi"

özetlemek gerekirse

Böylece, edebi yazarlar kendi kullanımı için geniş kapsamı görünmesini sağlayacak şekilde çeşitlidir. Öğelere overreliance güzel ürünü yapmayacağını belirtmek gerekir. Okuma pürüzsüz ve yumuşak hale getirmek için bunları kullanırken dikkatli olması gerekmektedir.

Bu edebi cihazları var başka işlevi, hakkında söylemek gerek. Sadece görsel efektler olmadan oldukça zor olan bir atmosfer yaratmak için çoğu zaman gerekli karakteri canlandırmak mümkün onları kullanmaktır. Ancak bu durumda, mesele büyüyor çünkü ne zaman, tutun, ama izolasyon ve kapatmak değil, okuyucu kesinlikle kendinizi sakinleştirmeye ileri de gözleri yayınlanmaya başlayacak yapmak gerekmez. ustalıkla edebi kullanmayı öğrenmek için, zaten nasıl yapılacağını bilen yazarlar eserlerini tanıma gerekiyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.