Gıda ve içecekTatlılar

Nasıl Evde süt kalınlaştırmak için? Reçete ev yoğunlaşmış süt

Yoğunlaştırılmış süt - favori oldukça uygun yanı sıra, hepimizi tedavi olduğunu. Bu ürün pişirme için kullanılabilir, tatlılar, çay ya da kahve eklemek ya da sadece bir kaşıkla yemek. Ancak, mağazadan alınan yoğunlaştırılmış süt daima yenilebilir denilen edilemez. Bu pişirme işlemi hammadde tasarrufu ve hızlandırmak için çeşitli katkı maddeleri üreticileri kullanımını içerir. Bu nedenle, daha fazla ev kadınları ev yapımı buharlaştırılarak süt pişirmeye çalışıyoruz. Kendiniz olun, size misafirler ve ev memnun edecek doğallık ve zararlı katkı maddelerinin yokluğu ve tatlı tadı sağlanacaktır.

tatlılara hakkında bazı gerçekler

İnsanlar 13. yüzyılda süt geri yoğunlaşmaya başladı. Ancak, bunu şimdi yapıyor yolunu pişirin, bu 1810 yılında başladı. İlk süt Fransız N. Üst kalınlaştırmak başladı. Bugün, yoğunlaştırılmış süt üretimi standardize edilmiştir. Süt şeker şurubuyla, dezenfekte, pastörize karıştırılır. kütle daha sonra bu suyun buharlaştırılmasıyla kaynatılır ve soğutulur. Konserve gıdalar özelliklerini kaybetmeden yıllarca saklanabilir.

Yoğunlaştırılmış süt birçok besin oluşur - kalsiyum, fosfor, vitamin A, B, C tatlı tedavi olumlu etkileri vardır ve bu nedenle öğrencileri, tehlikeli sanayi, emziren annelerin çalışanları kullanılması önerilir. O, gücünü geri vücut ve beyin performansı geliştirmek için yardımcı, besleyicidir. Bu ürün, yüksek kalori içeriği (323 100 g kcal), ve çok şeker ihtiva ettiği, ancak, büyük miktarlarda yemek için tavsiye edilmez.

Herkes doğal malzemelerden evde pişirilmiş yoğunlaştırılmış süt ve hiçbir katma koruyucular, daha lezzetli ve daha sağlıklı mağazadan alınan biliyor. Nasıl pişirmek için evde yoğunlaştırılmış süt? birçok yolu vardır.

Klasik bir tarifi

ev yapımı için standart tarifi süt iki bileşeni içerir buharlaştırılmıştır:

 • şeker - 500g;
 • Süt% 3.5 yağ - 1 litre.

kalın duvarlar ve bir taban ile, tencere için gereklidir. Düşük ısı koymak ve sürekli karıştırarak, süt dökün suyun buharlaştırılması için 1-1,5 saat kaynatın. iki azalma, eklenen şeker sıvı hacmi, çözünmesi için karıştırıldı ve bir saat daha kaynatılmıştır zaman. yoğunlaşmış süt hazır - kilo alma ve krem kalınca olacaktır. kapasiteli soğuk su altında soğumaya.

bu ürün miktarın yoğunlaştırılmış süt 400-500 g elde edilmiştir. Bir kavanoza şekline getirin ve birkaç ay kaydedebilirsiniz.

toz haline getirilmiş süt Yoğunlaştırılmış süt

Nasıl yoğunlaştırılmış süt ve kuru bütün ürün karışımı yapmak için? Aşağıda sunulan Tarif harika bir muamele sağlar. Bunun için şu ürünleri gerekli olacaktır:

 • süt 300 mi,% 3-5 yağ;
 • şeker 350 g;
 • süt tozu, 300 g.

Yoğunlaştırılmış süt buhar banyosu üzerinde pişirilir, böylece farklı boyutlarda iki kap gerekir. daha az fırçalamak için tüm malzemeleri karıştırın ve geniş bir kaynama su koydu. sürekli karıştırarak gereken düşük ateşte karışımı kaynatılır. Pişirme süresi - yaklaşık bir saat. Ayrıca, kitle o zaman doğru kıvama gelinceye olacak ve 500 ml'lik lezzetli yoğunlaştırılmış süt almak, serin olmalıdır.

Tatlı kırbaç yukarı

Sen değil tereyağı ile süt kalınlaşır olabilir pişirmek için birkaç saat geçirmek için. Sen 15 dakika süre, yüksek taraf ve bu tür malzemelerle tavayı gerekir:

 • süt 200 mi;
 • toz haline getirilmiş şeker 200 g;
 • bir yağ 20 g.

Tüm bileşenler bir kapta karıştırılır ve kaynayan kadar düşük bir ısıya getirilir. Böylece karışım, sürekli karıştırarak olmalıdır. Sonra müdahale etmeye devam ederken tam olarak 10 dakika aşağı kaynatın ısı ve yoğunlaştırılmış süt açmak gerekir. Kitle köpük başlarsa şaşırmayın. Ürün hazır olduğunda, koyulaştırma için bir kavanoz ve buzdolabına içine döküldü gerekmektedir.

Çikolata kondanse süt

Fanlar Çikolata şüphesiz kakao eklenmesiyle pişmiş konsantre süt, gibidir. yüksek yağlı süt kalınlaşır gerektiğini daha krem tadı için oldu. Bu lezzetli tatlı için ihtiyacınız:

 • 1 litre süt;
 • şeker, 500 g;
 • 50 ml su;
 • 1 çorba kaşığı. l. kakao.

Bu kalın tabanlı bir tavada gereklidir bunu çözmek üzere karıştırılır, su ekleyin ve kaynamaya şurubu getirmek, şeker dökün. 2 dakika sonra, ince bir akış içinde süt dökün gerekir. Kalın kadar aşağı kaynatın gerektiğini karışımı kaynar sonra, sürekli karıştırın unutmayın. Bundan sonra, homojen bir kitle kadar yoğrulur ve 1-2 dakika kaynatılır, elek kakao tozu ile dökülür. yoğunlaştırılmış süt hazır olduğunda, o serin olmalıdır.

Tarif krem

Eğer krema ile bir ev tarifi yoğunlaştırılmış süt kullanırsanız, sadece inanılmaz, lezzetli bir tedavi alabilirsiniz. Böyle bileşenler bunun için gerekli olacak:

 • % 25-30 krem - 1 L;
 • süt tozu, 600 g;
 • şeker 1200 g;
 • vanilya tat.

Şeker hafifçe karıştırılarak, homojen bir kütle oluşturmak (ancak çözünmeyecek) ısıtıldı, su ile seyreltildi ve edilmelidir. Bu bir su banyosunda iki farklı tencere hazırlamak için takip eder. Daha küçük o, krema dökün sonra şeker ve süt tozu ilave edilmesi gereklidir. Elde edilen kütle alınır buhar banyosu ve yaklaşık bir saat hazırlanıyor. Özet ilk 15 dakika sonra her 10 dakikada bir takım topakları uzaklaştırmak üzere elle veya bir mikserle karıştırıldı, ve. Karıştırınız. pişirme sonundan önce süredir vanilya ekleyin. Karışım kalınca bir kıvama kadar kaynatıldı.

multivarka içinde Yoğunlaştırılmış süt

multivarka içinde yoğunlaştırılmış süt yapmak için daha kolay bir şey yoktur - her şey ve en önemlisi, otomatik, insan müdahalesi olmadan doğru, doğru ele alınır. tatlı hediyeler hazırlanması için ihtiyacınız:

 • süt yağının 200 mi;
 • şeker 200 g;
 • süt tozu, 200 g.

Tüm ürünleri karıştırmak gerekir ardından "lapası" modunu ayarlamak ve Multivarki için bir kap içinde pişirme bitmesini beklerler. Hiçbir zaman otomatik olarak program ayarlanırsa, 40 dakika zamanlayıcı koymak gerekir. multivarka içinde yoğunlaştırılmış süt hazırlanırken, kapağı açık kalmalıdır. zaman geçtikten sonra, konsantre süt, bir cam kapta geçirilen, oda sıcaklığına kadar soğutuldu ve daha fazla kalınlaştırılmış bir buzdolabına yerleştirilmiştir.

yoğunlaştırılmış süt hazırlanması için ipuçları

Yoğunlaştırılmış süt hazırlanışı Yüksek yağ içerikli taze tam yağlı süt kullanmak için gereklidir, kalın ve lezzetli hale getirmek için. Bu, herhangi bir katkı maddesi gerekir. Yüksek kaliteli ya da doğal krem da uygun bir kuru ürün.

süt kalınlaşma alüminyum ya da paslanmaz çelikten yapılmış bir tencerede daha iyidir. Kaynar Eğer kaçmaz ve aşırı ısınmasına kalmamak karışımı karıştırmak için gereklidir. ½ saat ekleyebilir pişirme işleminde homojen bir kütle elde etmek için. L. Soda. Eğer yine de, oluşturulan yumuşak topaklar, yavaşça bir elekten yoğunlaştırılmış süt ovmak olabilir.

o pişirildikten hemen sonra dökmek zorunda olduğu üzerinde sterilize kavanozlar, olmalıdır yoğunlaştırılmış süt tutun. Kaplar sıkıca serin bir yerde bir kapak ve mağaza ile kapattı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.