SağlıkKadın sağlığı

Gecikme 5 gün, testi negatif: bunun sebebi ne olabilir?

Bir kadın 5 günlük bir gecikme varsa, o endişe başlar. Ve tabii ki, akla gelen ilk şey gebelik olduğunu. kadın hemen bunu kontrol etmek için bir test satın alır. Ama her zaman değil gecikme nedeni hamilelik - menstruasyon. Bazen testi negatif sonuç gösteriyor ki olur. "O, gecikmenin sebebi nedir?" - kadını sorar. Bir nedeni birçok olabilir. Ama hemen hasta olduğunu panik yok. Belki şeyler çok kötü değildir. Her kadın vücutlarını ve nasıl çalıştığını biliyoruz. Başlamak ne adet döngüsünü öğrenmek için.

adet döngüsü

Her ay bütün kadınlar aylık gelir. Vücut tamamen sağlıklı olursa, bunlar düzenli olarak gidin. Regl döngüsü - üreme işlevinden sorumlu olan bir süreç. Genellikle beyin tarafından başlatılır. Ama araştırmacılar arazi tür bu süreçlerin sorumlu olduğunu öğrenmek mümkün olmamıştır. Bilinen tek şey - hipofiz bezi ve hipotalamus serebral korteks bilgi almak. Bu nedenle onlar rahim ve yumurtalıkların çalışması sorumludur hormonlar, belirli bir miktarda üretir. Ayrıca, iki beyin yarım küreleri diğer bezlerin salgısını düzenler. Onlar da adetin doğru bir başlangıç için önemlidir.

Tipik olarak, çevrim adetin ilk günü olarak kabul edilir ve ortalama olarak bu 28 gün sürer. Ama hepsi o kadar az değil. Sonuçta, her beden farklıdır. norm gecikmesi regl alarm zili olması gerektiğini yaklaşık 21-35 gün ve 5 günlük döngüsü düşünülebilir. Eğer düzenli döngüsü odaklanmak gerekir. İlk yarısı yumurta olgunlaştıkça olarak, vücut gebe hazırdır. sol corpus luteum için Folikül patlamaları. Bu bir hormon oluşturur - progesteron. Gebe için rahim hazırlar kim odur. döngüsünün ikinci yarısında iki seçenek olabilir. anlayışı oluştuysa, o zaman doğal bir gecikme âdet vardır. Gebelik cereyan etmediği takdirde, o zaman aylık gelir.

Ağırlık ve gecikme

Gecikme 5 gün (negatif testi) aşırı kilolu kadınlarda olduğunu. Eğer kilo problemi olduğunu düşünüyorsanız, çok kolay kontrol edebilirsiniz. vücut kitle indeksi oluşturuldu hesaplar bu özel formülü için. kg / metre kare yüksekliği: O şöyle görünüyor. Birden fazla 25 var, o zaman var aşırı kilo, ve 18'den daha düşük olursa, o zaman kilo da iyi değil, çok düşüktür. Eğer 18 ile 25 arasında bir ağırlık elde ederse, döngü geri yüklenir. Eğer 5 gün süreyle ertelenmesi var ise, negatif test, sonra ağırlık ve yaşam tarzı dikkat edin.

gebelik

Gebelik - her kadın için büyük bir mutluluk. onun başlangıcı Çünkü hayatımız iyiye değişir. Birçok kadın testinden değerli ikinci şerit bekleyen bir çocuğun hayal ediyorum. Bazen planlanmamış gebelik gelir ki olur. 5 gün gecikme anlayışı oluştu anlamına gelebilir. Bu durumda, biraz daha belirtilere dikkat edilmelidir.

Bazen bir kadın gebeliği ve gebe sonra birkaç saat yaşar olur. Ama ne yazık ki, bu nadir olduğunu. Her durumda, sen, şişkinlik gibi belirtilere sen önlemek için bir şeyler yapmak hissi, vücut sıcaklığındaki hafif bir artış, bazal vücut sıcaklığındaki artış, kahverengi küçük bir deşarj dikkat etmelidir. Bir hafta gebe sonra, tüm bu diğer semptomlar eşlik: zayıflık ve yorgunluk, ayda olduğu gibi, karın görünen sivilcelerin Acıdan açık değildir. Biraz sonra kan zehirlenmesi ve göğüs ağrısı katılabilir. Tüm bu belirtiler tehlikeli değildir. Onlar vücudunuzun yeniden anlamına. Hamileliğin Çok nadir ay. Kendinizi tahmin işkence etmek değil, sen bir test yapmak veya hCG analizi geçebilir özellikle size ayrı tüm semptomlar ve 5 günlük gecikmeden gelen. Ama deney hep bazen bir hamilelik göstermez, doğru sonucu vermez.

seçim

Her kadın bir deşarj vardır. Ama onlar tehlikeli olup olmadığını anlamak önemlidir, yoksa bizim vücudun bir özelliktir. Eğer 5 gün süreyle ertelenmesi olduğunda, ayrılık sana neler olduğunu söyleyebilir. Bu nedenle, onlara dikkat etmelidir. Kahverengi akıntı genellikle bir gecikme döngüsü gerçekleşmesi. Bu mukoza üzerinde kumaşın üst katman yaşlandı ve böylece renk seçimleri çok karanlık demektir. Eğer bir mide ağrısı, 5 gün süreyle ertelenmesi varsa ve hasta duygu haline Ancak, bu bir doktoru görmek için bir şanstır. Bazen bu tür seçimi enflamasyon, menopoz, rahim ağzı kanseri, papilloma virüsü, klamidya veya gonore gibi hastalığa işaret edebilir. Ama bu hastalıkların tüm diğer belirtiler eşlik edebilir. Ayrıca, kadınlarda da beyaz akıntı vardır. Bunun nedenleri çok farklı olabilir: stres, diyabet, oral kontraseptif veya antibiyotikler, alerjiler, hormonal yetmezliği, iltihap ve enfeksiyon. Bu nedenle, doktora gezi erteleme ve buna değer değil.

Karın ağrısı

Hamilelik sırasında kadınların genellikle 5 günlük gecikme mide çekerek şikayetçi. Bu ağrılar adet sırasında bizi rahatsız olanlara benzeyen ve kadınlar başlamak üzere olduğunu düşünüyorum. Ama tıbbi müdahale için gereken ağrı vardır. Onlar güçlü ve kesim vardır. Eğer 5 gün süreyle ertelenmesi varsa ve ağrı hissederseniz, o hamilelik, inflamasyon veya tehdit düşük yapma işaretidir. Ayrıca stres, fiziksel aktivite, miyom, yumurtalık iltihabı, Adneksit veya salpingo verebilir. Eğer çok şiddetli ağrı ya da kanama varsa, ambulans çağırmanız gerekir.

Yumurtalık fonksiyon bozukluğu ve gecikme

Gecikmeli adet görme 5 gün sizi uyarmak gerekir. Özellikle bu ilk kez ise. Günümüzde birçok kadın yumurtalık fonksiyon bozukluğu tanısı konmaktadır vardır. Bu tanı çok ürkütücü. Eğer menstruasyon geciktirmek neden O sadece açıklıyor. Disfonksiyon nedeni oluştu bulmak çok önemlidir. Bunun dayanarak, hormonal ilaçların bir ders atayabilir ve döngü kurtarmak için bunları kullanarak yapabilirsiniz. tedavi reçete için, nedenini anlamak için bazı testler yapmak gerekecektir. Genellikle, bir resim hCG, ultrason dahil kan testi, atandığında. Bu Hamile iseniz belirlemektir. Çok sık yumurtalık fonksiyon bozukluğu, stres nedeniyle oluşur olur.

Ama bu en yaygın nedeni - iltihabıdır. candida, çünkü diğer enfeksiyonlar, cinsel yolla bulaşan hastalıkların kötü hijyen, klamidya,: Bu etkenden dolayı başlayabilir. Gerekli tüm testleri geçmek ve bir jinekolog danışmak nedenle çok önemlidir.

gecikme ve sonuçları nedenleri

Gecikmeli adet görme 5 gün sert ve aşırı çalışan çalışmak bu kadınlar için olabilir. Günümüzde bunu önlemek çok zordur. Sinir sistemi iş yerinde sınavlar, sorunlar, aile ile bir argüman veya hayatta zor durumda etkileyebilir. Bu faktörleri önlemek için, bir psikoloğa açmak ve sakin ol en iyisidir. o da vücuda büyük stres, çünkü döngüsü üzerinde etkileyebilir ve uyku eksikliği. Aşırı voltaj da gecikme adetin nedenlerinden biridir. Çoğu zaman sporcularda döngüsü ile ilgili sorunlar var. İklim değişikliği nedeniyle gecikir. Eğer vücudunuzun yeniden toplamak için zaman olmayabilir tamamen farklı iklim başka bir ülkeye, tatile giderse Örneğin, daha sonra bir gecikme söz konusu olabilir.

Polikistik Over Sendromu

Şimdi birçok kadın tanısı konmaktadır "polikistik yumurtalık sendromu". Bu hastalık, hormonal aksamalar ve yumurtalık işin ihlali içerir. Ne zaman böyle bir hastalık kesintiye böbreküstü ve pankreas. Bu tanı ve kadına baktı edilebilir. Hastalar genellikle vücut kıllarının çok şey var, aşırı kilolu. Ama bu faktörler mevcut olduğu grupları da vardır. Bu hastalık kısırlığa yol açabilir. Zor Bu hastalığı olan kadınlar gebe kalmak. Bu resimle o hormon tedavisinin bir ders almak gereklidir. Eğer bir hastalık çalıştırırsanız, ameliyat gerekebilir, bu yüzden jinekolog gerekli değildir kampanyayı geciktirebilir. Özellikle 5 gün gecikmeyle. Tedavi döngüsü hızla restore edildikten sonra ve çok hızlı bir şekilde hamile kalabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.