SağlıkTıp

Aşındırıcı gastrit

Erozif gastrit, oldukça yaygın bugün mide mukozası lezyonları meydana bir hastalık, ne zaman bireyin birikimi ve bazen birden yüzey kusurları. Ve sığ bir yara olan dış katman üzerinde, sade bir dille konuşmak.

aşındırıcı gastrit, ana mekanizması saldırgan gıda etkisi yüzünden daha da ağırlaşmaktadır mukoza, koruyucu seviyesinin azalmasıdır.

hastalık kışkırtmak diğer faktörler sigara, alkollü düzensiz içecek, yanı sıra yetersiz beslenme, özellikle aktif baba tarafında iletilen uzamış stres yanı sıra genetik yatkınlık, düzenli tüketimi vardır. Ve bazı ilaçların sürekli veya kontrolsüz kullanımı daha az tehlikeli olmayan koşullar - aspirin, indometasin vs.

Bu hastalığın diğer bir nedeni gastrik mukozayı tahriş çok sıcak veya çok soğuk yiyecek, hem de akut veya yüksek tuzlu yiyecek, içme, gıda alımı ve zayıf çiğneme sırasında acele olduğunu.

Erozyon gastrit, bir akut, iyileşme farklı aşamalarında çok sayıda yaralar ile karakterize edilen yüzeysel bir mukoza lezyonları, ya da kronik, gösterdi.

Nelerdir eroziv gastrit belirtileri?

Hastalığın ve akut atak arka planı bir alevlenme sırasında, hasta genellikle bölgesinde yemek ile açık bir bağlantı vardır akut ve yoğun ağrı, his epigastrik bölgede. Çoğu zaman bunun ekşi veya keskin gıdalar oluşuyordu, özellikle yemekten hemen sonra yükseltilir. Bazen de mide ekşimesi farklı güçlü varken.

Hastalığın kronik sürümü - aşındırıcı gastrit - özellikle şiddetle ilkbahar veya sonbaharda yoğunlaştı.

Bu semptomların daha ilk belirtilerinde derhal tıbbi yardım almalısınız. Nihai tan bir doktor koymak, ama sadece endoskopi de sonra, özellikle de, doğru bir şekilde aşındırıcı gastrit, yerelleştirme ve deri yüzeyi varlığını tespit edecek prob, yutma yoluyla olacak.

erozyon, genellikle ilk aşama olarak kabul edilir beri mide ülseri, tedavi bunda gastrit şeklinde bir peptik ülser bir doktor tarafından tayin edilir önlemlerin, tüm seti çok benzer.

Nasıl eroziv gastrit tedavisi nedir?

ana vurgu eroziv gastrit tedavisinde diyet sipariş tedarik normalleştirmek etmektir. Diyet çok nazik olmalı bu hastalık için reçete edilir. Gastrit şiddetlenmesi, doktorlar herhangi rahatsız edici maddelerin minimum içeriği ile sadece haşlanmış ve haşlanmış yemekler kullanmak tavsiye zaman. Tamamen alkol, hem de güçlü çay, kahve, meşrubat içeren herhangi içki hariç. Biz et suyu, sebze ve böyle taze sıkılmış narenciye, çiğ meyve ve sebze gibi bazı meyve suları, kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.

asidite düzeyi midede bu noktada tanımlanmış olup olmamasına bağlı olarak atanan aşındırıcı gastrit ilaç tedavisi bakteri Helicobacter pylori vb hastalığı, hangi aşamada mevcut olduğu takdirde

Tipik olarak, erosif gastrit kullanılan antibiyotik olarak adlandırılan hastalıkların tedavisi, hızla mukoza geri mümkün olacağı gibi, hem de asit düzenlenmesi için bakteri Helicobacter pylori, preparatlar etki edebilir.

Hasta bütün ilaçlar onun oldukça zaman alınmalıdır bir doktor tarafından reçete olduğunu bilmesi gerekir. Kabul doktor olacak özel bireysel düzeni, yer almalıdır.

İyileşme süreci birkaç gün sadece sürer gerçeğine rağmen, mukoza tüm koruyucu faktörleri geri, uzun süre azalır.

tüm kırık fonksiyonlar eski haline sonra bile Ve hemen onun istediği şey kesinlikle yeme, ücretsiz yemek geçemezsiniz. o dönmedi eroziv gastrit için gerekli nazik tedavi belirli zamanlarda vazgeçme.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.