FormasyonÖykü

Turizmin Tarihçesi: eski çağlardan günümüze

Yolculuk antik adam anlamıyla herhangi gezi oldu. Dünyada bilgisi için tabii, merak, susuzluktan, yeni toprakları keşfetmek arzusu, yerleşime daha elverişli ve: Atalarımız birkaç nedeni dolaşmaya teşvik etti.

para ve çeşitli siparişler içine insanların bölünmesi, kategori kurdu zaman sonra, onlar sürekli seyahat etmek zorunda kalırlar. Tarihçesi turizm gelişimi onun oluşumunun başlangıç aşamasında aşağıdaki benzersiz özelliklere sahiptir:

- ticaretinin geliştirilmesi. Onun insanlar sayesinde dünyayı anlamak için arzularını tatmin etmektir. tüccarlar bir lokali inşa için, han, sen ilk otel diyebilirsiniz. hizmet par kadar değildi. Buna ek olarak, bu kurumlar genelev üne sahipti.

- Çeşitli dinlerin Gelişimi ama özellikle Ortaçağ'da, farklı zamanlarda seyahat etmek katkıda bulunmuştur. Binlerce hacı türbeyi görmek için diğer ülkelere koştu. Onlar için otel tarafından oluşturulan, onlar beslendi onlar söylendi ve kutsal yerlere gösterilen. Genel olarak, bütün bu şimdi turistik hizmetler için kullanılır yoktur.

- Sanat ve kültür gelişimi. Turizmin Tarihi, seyahat çeşitli kategoriler o olsun, orada Bo yurtdışında eğitim alma, başka bir ülkenin manzaraları ve adetlerini görmek veya başka bir dil öğrenmek istiyordum.

onlar için daha elverişli bir iklime sahip bir ülke bulmak, onların sağlığını geliştirmek amacıyla gitti kişi vardı.

Turizmin bütün tarihi 4 ana adımdan oluşur:

  • İlk aşamada - 1841 için medeniyet şafak ile.
  • 1841 - 1914 yıl. - organize turizm doğum sahne.
  • 1914 - 1945 yıl. - Turizm sektöründe oluşumu.
  • Zamanımızın 1945 - Turizmin küreselleşme.

araçlar

En popüler su taşıma oldu. Ama çoğu zaman onlar hayvanlar üzerinde veya yürüyerek geçti.

Popülarite su taşıma antik dönemde zirveye ulaştı. Hatta o günlerde gemileri uzun mesafeler kat etmek idi. Böylece, denizlerin kıyılarında yeni bir devlet inşa etmeye başladı.

18-19 yüzyıllarda popüler çalıştırıcı oldu. Ancak, bu aracın birçok sakıncaları vardı. Insanların çok sayıda karşılamak olamazdı dar, sıkışık oldu.

In Aydınlanma Çağında turizm tarihinin bir kural olarak, bir eğitim almak için yurtdışına seyahat ettim, tercih edilen bir sınıfı, dahil etmeye başladılar. Onsuz kariyerini başlatmak için bilemezdi.

serbest zaman miktarını artırmak da turizmin gelişmesine katkıda bulunmuştur.

Modern sahne

Günümüzde insanlar, çoğu, sahne bir değişiklik dinlenme, seyahat. turizm sektörü şu anda çarçabuk önde gidiyor. Yeni konumlar oluşturma, oteller inşa ediliyor. Geçmişte olduğu gibi, herkes yolculuk yapabiliyor.

Turizmin Tarihçesi yeni bir safhaya girmiştir. Günümüzde bazı ülkelerin seyahat pahasına yaşıyor. Bu neredeyse kendi ana gelir kaynağıdır. Örneğin, Kıbrıs, Bulgaristan, Mısır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.