PazarlamaPazarlama İpuçları

Satılmasına Yardımcı Olacak 7 Strateji. Şirket Stratejisinin Seçimi

Her zaman şirketin stratejisi, ana hedefe giden yolda bir vektör vektörüdür. Mevcut tüm görevler ve diğer işlemler, şirketiniz için doğru olan stratejinin özelliklerine uygun olarak kilit bir soru ile kontrol edilmelidir. Şirketin stratejisini seçme ve 7 en popüler ve etkili strateji ve avantajları hakkında konuşacağım.

sorunlar

  • Her satıcının farklı bir stratejisi vardır.

Müşterilerle iletişim kuran her satıcı firmayı tamamen farklı şekillerde temsil ederse, şirketin yüzü yoktur. İlişkide bulunabileceğiniz bir şey olması ve hatırlamanıza yardımcı olacak niteliklere sahip olması gerekir.

  • Kaybınız durumunda riskler.

Müşteri kaybıyla birlikte, müşteri satıcıya bağlı olsa da, hizmetin kendisine değil, müşterileri sıklıkla kaybederiz. Stratejiniz, tek bir ürüne sahip olduğunuzdan ve tek bir fiyatlandırma politikası belirlediyseniz bunu önleyebilirsiniz.

  • Kararsız istemci iş parçacığı.

Her bir satıcının kendi stratejisi varsa, her şeyi kaybeden müşterilerimizi tanımamız ve satıcıyı kaybedebiliriz. Bu nedenle, tüm şirket için birleşik bir stratejinin geliştirilmesi son derece önemlidir.

avantajları

  • Strateji - Bu, satışın araçları, etkinliğin temeli ve ürünün temelidir, size ilgisinin birçok sorusunun cevabını verebilir.
  • Strateji herkes için bir hareket vektörüdür. Şirket bütün olarak ve her çalışan, bireysel olarak, stratejilerinin özünün ne olduğunu anlamalı ve herkes için tek bir yönde çalışmalıdır.
  • Müşteri sadakati. Onlara ne olduğunuzu net bir şekilde anlatın, çekecek görüntülerinizi yaratın; müşteriler tekrar sizi görmeye gelirler.

Şirketin piyasada niş bir yere sahip olması gerekir. Hatırladığınız ve başkaları arasından seçim yaptığınız müşteriye özel ya da dar profil yapmanız gerekir. Gerçek bir profesyonel olduğunuz ayırıcı özellikler, profiliniz ve alanınız olmalıdır.

Strateji # 1: yenilik

Ana stratejinin kuralı: Önce olmak her zaman en iyiden daha kolaydır. Öncelikle, karşılaştırılacak kimseniz yok, çünkü bu henüz gerçekleşmedi. İkincisi, yeni her zaman dikkat çekiyor; Üçüncüsü sizden önceki hiç kimse olmadı ve hiç kimse üzücü bir deneyime sahip değil.

Yenilik stratejisi, bir miktar değer düşündükten sonra, hizmet veya ürünün kalitesini unutmadan bu avantajı, iletişimi temel alarak her şeyi kendisine uyarladığınız anlamına gelir.

Bu tür bir stratejiye sahip bir şirket, ilgili müşterileri - her zaman yeni bir şey arayanları - cezbetmesi özelliğine sahiptir. Bu nedenle, onları korumak için, her zaman yeni ve yeni biçimler sunmalısınız.

Strateji 2: muhafazakarlar için

Muhafazakarlar istikrara ihtiyaç duyuyorlar, alıştıkları şeyleri vermeye ihtiyaç duyuyorlar. Esas noktalar değişmeden kalmalıdır.

Fiyat istikrarlı olmalıdır. Enflasyon ve diğer hoş olmayan süreçlere rağmen, şirketin fiyatlama politikası değişmemelidir. Hatırlanması kolay standart maddelerin fiyatlarını değiştirmemeniz önerilir.

Muhafazakarlarla çalışan personeli değiştirmeyin. Satıcı ayrılırsa, böyle bir müşterinin hizmet süresince işbirliğinden onunla pazarlık yapmaya çalışın. Müşterilerle çalışmanın temel görevi-muhafazakârlar, eski ortamı, sabit bir satıcıyı ve aynı formatta bir hizmeti sunmaktır.

Strateji # 3 - dar profil

Bir strateji seçmek, bir yere odaklanacağınız, belirli bir yere oturduğunuz anlamına gelir. Dar yere özgü bir şey yapıyorsanız, bunu kesinlikle herkesten daha iyi yapın ve bu nedenle bu alanda gerçek bir profesyonel olun.

Bir niş seçmek için yeterlidir. Belki de daha az rekabeti olan bir alan seçmeye değer, asıl önemli şey fırsatlarınızı gerçekten değerlendirmek ve neyin üstesinden geleceğinizi seçmektir.

Dar bir niş seçerseniz, daha az para harcarsınız. Şu anda mali kapasiteniz sınırlıysa, bu harika bir seçenektir.

Strateji # 4 - geniş bir profil

Müşterileriniz geniş kapsamlıysa bu strateji idealdir. Seçtiğinizde, her şeyi yapabileceğinizi ve çeşitli görevlerle baş edebileceğinizi beyan ettiniz.

Her şeyi bildiğinizi söylüyorsanız, aksan vurgularını desteklemeniz gerekir, her seçenek için 1-2 vurgu için yeterli olacaktır. Bu durumda müşterileri yanıltmayın: Birkaç argüman verin, ancak bunları gerçekten sağlayabildiğinizden emin olunuz.

Strateji # 5 - eşsiz benzersiz bir teklif

Stratejinin özelliği, şirketin benzeri olmayan benzersiz bir ürüne sahip olması ve sadece benzerliği bulunmaması ve değeri o kadar yüksek ki müşteri hemen arkasında geliyor ve elbette varsayılan olarak satın aldığı her şey var.

Böyle bir stratejide benzersiz bir teklif gelir kaynağı değildir. Onun asıl amacı sizi anlatmaktır. Müşteri satın almıyor olsa bile, parlak görüntü hatırlanacak ve sizi seçecek argümanlar görünecektir.

Strateji # 6: liderin zulümü

Bir lider seçin, stratejisini analiz edin ve olduğu gibi yapın. Liderin zulüm görmesinin avantajı: strateji iyi işler ve başarısızlık riskleri minimuma indirilir.

Lideri kopyalıyorsan, tam olarak aynı olmayacaksın; Ölçeğini veya görünümünü kopyalayamazsınız - yalnızca davranış modelini kullanabilirsiniz. Her şeyi tekrarlamak, ana adımları vurgulamak, başkalarının hatalarından öğrenmek, kendi araçlarınızı bulmak gerekli değildir.

Strateji # 7 - yerel pazar kapsamı

Şirket stratejisinin bu şekilde seçilmesi, biraz para kazanmamızı sağlayacaktır. Bireysel mahalleleri, iş merkezlerini vb. Seçerek noktadan noktaya hareket ettiğiniz anlamına gelir.

En düşük maliyetle yerel kapsama alanını uygulamak için kaynakları akıllıca kullanın. Gerçekten fırsatlarınızı değerlendirin ve yalnızca gerçekten önemli olana yatırım yapın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.