ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Regülatör motor devri

Motor devri kontrolünün düzgün çalışması için atlamaları olmaksızın kullanılmaktadır. 12, 24 ve hazır Modelleri 220 V. ekipmanın çalışma prensibi motorun saat frekansında değişim dayanmaktadır. Tip-izole tristör, transformatör, anahtarlama triyak ve modifikasyonlar.

Sabit ve mobil aygıtları ayırt montajı için kullanılan bir yönteme göre. Ayrıca piyasada gömülü modifikasyon bulunabilir. daha tam modellerini anlamak için, standart bir kontrol şeması düşünün.

devre modeli

Normal sabit bir motor hızı kontrol bir düşürme transformatörü ve bir döner tip kontrolör içerir. Redresörler yoğuşturma birimi ile birlikte kullanılır. Bant genişliği yaklaşık 5.5 mikrondur. Biz 12'ye değişiklikler hakkında konuşmak, bunlar vana tüpü kullandık. Bu durumda, ekipman monte izolatörleri güvenli çalışması için.

Ellerinizle cihazı yapma

ellerinizle hız kontrolü yapın oldukça basit. Birinci kontrol ünitesi bunun için seçilir. en kolay yolu , bir DC motoru bir ışın değişiklikler yapılarak uygulandı. mağazalarda onlar modülatörlere doğrudan satılmaktadır. transformatör yüksek bant genişliği ile birlikte yüklenir. Bundan sonra, izolatörleri meşgul etmek önemlidir. AC motorun ayarı için dynistor kullanılır.

tristör

Tristör motor hızı genelde yüksek verimlilik ile üretilmektedir. Bu durumda, doğrultucular operasyonel türü kullanılmaktadır. Bazı modellerde modülatörleri yüklü. duyarlılık endeksi onları motorun çıkış voltajına bağlıdır. koruma sistemi ile birçok cihazlarda regülatörler.

izin verilen maksimum regülatör sıcaklığı 45 derecedir. yalnız Genişleticiler AC motorlar için kullanılır. Pazar dirençler değişiklikler takdim dikkat etmek de önemlidir. Ayıran özellikleri, uzun ömürlü olduğunu. Ancak, bu modeller oldukça pahalı olduğunu belirtmek gerekir.

Değişken frekanslı sürücüler

Frekans kontrolörü sadece bir alternatif akım bir devrede ameliyat olma yeteneğine sahip döner. Bu durumda bize ulaşın modülatör görüntülenir. 3,5 mikrona eşit parametre aktarım cihazları kapasitesi. Doğrultucu operasyonel türünü ayarlayın. Birçok üretici koruma sistemi ile cihazlar üretmek. Yük göstergesi Bu durumda yaklaşık 3 A, kontrol düzeni dönel bir türü geçerlidir olup. Hala piyasada ekranlı dijital versiyonunu satmak. Bazı cihazlar koruma için çift izolatör ile donatılmıştır.

Droseller

Trafo denetleyici genellikle güçlü motorları için üretilen döner. Röle modelleri yüksek gerilim tipi kullandık. Doğrudan ünitelerinden kullanılabilir doğrultucular. Birçok modifikasyon vericilerini var. Onlar saat frekansını azaltmak için gereklidir.

Genişleticiler modelleri kodu ve çevirmeli türüdür. Dirençler plaka için kullanılır. kendiliğinden birleşen modeli için bir kalite kontrolörü olmadan yapamaz. Bu durumda elektronik modifikasyon kendi sorunlu toplamak. Kontrolörler nadiren kullanıldığını fark itme düğmesine dikkat etmek de önemlidir. Ancak, onlar trehtaktnyh motorları için iyi bir uyum vardır.

darbe modifikasyon

Hız kontrol darbesi türünün farklı güç AC motorlar ile çalıştırılır. Redresörler Böyle bir operasyon gibi cihazlarda kullanılmaktadır. 4 mikron düzeyinde modellerinin aktarım kapasitesi. Bu durumda, çıkış voltajı motor gücü modifikasyonu bağlıdır. Modülatörler ortogonal ve beskondensatornogo türü olarak kullanılır.

Birçok model Genişleticiler mevcut. Çıkış terminalleri cihazlarını bağlamak için kullanılır dikkat etmek de önemlidir. Dengeleyiciler sadece tekrarlanan kontrolörleri ile cihazlarda yüklenir. Piyasada bu tip elektronik versiyonları nadirdir. Kendinden monte modeli zordur.

Triyak kontrol türleri

Triyak kontrolörleri oldukça yaygındır. Bunlar frekans faz değişiminin ilkesine göre çalışır. Bugüne kadar birçok self-made cihazlar vardır. Onlar beskondensatornogo modülatör rölesi temelinde oluşturulur. Dirençler düzeltme ve darbe türü olarak kullanılır.

Telsizler Bu tarzda kontrolörleri genellikle. Dengeleyiciler üst seviye modelleri için farklı hassasiyet ayarlanır dikkat etmek de önemlidir. Ortalama akım iletim parametresi en az 5 mikron eşittir.

hayranları için Modeller

fan için aygıtlar, sabit ve değişken akım ile ağda çalıştırılabilir. gösterge devresi çalışma frekansı 55 Hz aşmayan. Bu durumda triyak modifikasyonu düzeltici röle donatılmıştır. Genişleticiler sıklıkla kod türünü kullanılmaktadır. Ayrıca fanlar için transformatör modifikasyonu kullanılabilir. bu durumda parametre devre çalışma frekansı 50 Hz aşmaz. hız regülatörü bağlamak için, çıkış kontakları olarak ayarlayın.

Cihazlar 12

12 yaşında Kontrolörler genellikle frekans tipini yapılır. Döner kontrolörleri sahip cihazlar postroechnyh dirençler olarak yapılmaktadır. Ortalama akım iletim indeksi 5 mikrondan fazla değildir. Bu durumda, röle duyarlılık motor kapasitesine bağlıdır. Redresörler genellikle işletme türü kullanılmaktadır. Bazı değişiklikler dirençler açık tip ile donatılmıştır.

Biz düğmeli kontrolörleri ile bir model düşünün, bunlar hep frekans vana tüpü uyguladık. Bu cihazlar çok üretici bağlıdır, bu durumda, Ancak en fazla 4 A'da aşırı dayanabilir.

24 tadilatlar

toplayıcı ve asenkron motorların uygun 24V hız kontrol için. Sürüş cihazı modüler denetleyicileri içerir. Biz trafo değişikliği ele alırsak, o zaman bir röle ve yoğunlaşma birimi var. Transistörler geniş bant gibi, kural olarak kullanılmaktadır. Bazı modellerde, frekans dynistors azaltmak için kullanılabilir.

çıkış kontakları yoluyla denetleyicileri bağlama. Pazar elektronik değişiklikler sunar dikkat etmek de önemlidir. Yine onların kompakt ile karakterizedir dahili aygıtlar vardır. Çoğu model hiçbir dengeleyiciler.

Cihazlar 220

modifikasyonlar 220 genellikle darbe tipi yapılır. bahsedilen eşzamanlı modifikasyon için uygun aparat. Bu modeller, sabit bir akım ile bir devrede çalışabilir. 60 Hz'den daha az bir gösterge sistemi çalışma frekansı. Bu durumda, akımın iletim rölesi duyarlılığına bağlıdır. Redresör en sık operasyonel türü kullanılır. Kontrolörler döner ve buton türü olarak kullanılmaktadır. Mobil pazarın sayısız değişiklikler olduğuna dikkat etmek de önemlidir. Tristörler yarı iletken türü kullandık. iletkenlik ortalama hızı 6 mikrondur. Bu durumda izolatör ile kullanılabilir dynistors.

Regülatörler HL-FS 1.6

Bahsedilen hız kontrol komütatör motorun indirici transformatörün göre yapılır. Modelin büyüklüğü 5.7 mikron eşittir. Bu durumda röle yoktur. Doğrudan faaliyete türü kullanmak redresörleri. Telsizler hiçbir kontrole sahip. Valf tüpün çalışma frekansını azaltmak için kullanılır.

Bu durumda, değişiklik motor gücü duyarlılığına bağlıdır. Ayrıca önemli olan IP 35 için sağladığı koruma derecesi komütatör motor hız kontrol cihazı HL-FS 1.6 yüksek aşırı yük akımlarını dayanabilecek olduğuna dikkat etmek. izin verilen minimum sıcaklık -10 dereceye eşittir.

Regülatör Bahcivan BSC / 2

Fan hızı kontrolü Bahçıvan BSC / 2 muz alıcı-verici ile sattı. Bu modelin bir özelliği kaliteli bir genişletici çağrılabilir. Doğrudan çalışma frekansını düşürmek bağlı kenotron oluşur. Motor devri çok düzgün tarafından yönetilir.

Biz parametreleri hakkında konuşursak, aşırı akım sistemi bu durumda 3.5 A. fan hızı kontrolörü 5.3 mikronluk bir bant genişliğine sahiptir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.