FormasyonDiller

Rusça isim ile tamlamalar: örnekler

Rus dili gramerini kavramak için özel bir güçtür vardır. Söz dizimi, bölümlerden biri olarak dilbilgisi tüm Rusça konuşan ve öğrenme Rusça büyütemem bir dökme malzeme içerir. itaat, deyimler, terimler Türleri teklif, cümle kalıplarının ve deyimlerin - bu tamamen sözdizimi anlamaya öğrenmeye ihtiyacı olanlara tam listesi değildir. Yani makalede ele alınacak bir isim, bir isim tamlaması, bu "ifade" olarak söz dizimi böyle büyük bölümünün sadece küçük bir parçasıdır.

sözdizimsel kavramlar

teklifi, ifade üyeleri okuyan sözdizimi önerileri fiili bölünme, karmaşık sözdizimsel birlik. İfadeler ve cümleler büyük sözdizimsel birimlerdir. Onlara de mantıklı ve dilbilgisi hizalanmış fonetik, sözcük oluşumu, dilin sözcük, morfolojik birimleri olduğu için bu, iletişimsel işlevin temelini oluşturur. Rus dilinde ifade nedir sorusu, açıklama gerektirir.

eşdizimlilik

Önemli (sorar itibaren) ve başka - - bağımlı (soru ona sorulur) bir kelime birkaç kelimeden alt bağlantısı, ikiden fazla denilen Öbek. Örneğin, ne vadisi? Güneş - Bu cümle bir sıfat ile isim (vadi - en önemlisi güneş - bağımlı); nasıl atlamak için? Yüksek bir zarf (atlama - en önemlisi, yüksek - bağlıdır) ile fiil kalıbı; Neyden besleyici? Ahşap bir isim ile isim tamlaması (besleyici - bağımlı - en önemlisi, tahtadan yapılmış).

ifadesinde anahtar kelime

Konuşmanın parçalara bağlı sözel ayırt edici adı ve zarf cümleleri ana kelimelerdir. (Ana kelimenin isim haliyle onlarda) Yani, sırayla, asli olan, sıfat (anahtar sözcük - sıfat) zamir veya rakamı ile. zarf - fiil olarak anahtar kelime zarf içinde bir fiil ile temsil edilir öbekleri.

i ifade bağımlı kelime isim, sıfat, rakamları, zamir, sıfat başlangıç şeklinde fiil, edat tarafından ifade edilebilir. Örneğin, bir isim ile isim tamlaması: bir sundurma ile bir ev, yağmursuz bir gün bir şapka kız, Masanın üzerinde bir kitap, gölet yakınında huş. Ya sayılarla bir isim tamlaması: ikinci sayı, üçüncü cadde, ilk kez.

ifade sözdizimi bağlantı

sorusuna cevap ise deyişin ne olduğunu Rus dilinde birkaç kelimeden alt bağlantısını olan bir ifadedir, bilmeniz gereken ve ifadesinde sözdizimsel bağlamda türleri. Bunlar aşağıdaki tabloda verilmiştir.

ifade sözdizimi bağlantı
İletişimin tür açıklama örnek
anlaşma Ana kelime ve bağımlı çakışabilir İşaretler. Singing Starling (kocası. Genus u sayılar onları. Case), okumak öğrenciler için (kocası. Genus, pl. Sayı, cinsiyet. Olgu).
yönetim Bağımlı ifade i kelime, zamir, bir sayı ya da başka bir deyişle, isim ve eğik durumda bakan dönüştürür. Çoğu zaman bu bir isim veya bir fiil ve bir isim ile isim tamlamasıdır. usta için geçerli sekiz ile çarpılır, söyle ona, oyuncakla oynar.
kavşak Bağımlı kelime - değiştirilemez. Yüksek sesle, saat bir iç geçiriyorum söyle, çok yakın, oturup sunuyoruz.

isimlerle İfadeler

Oldukça sık orada Rus dili, bir egzersiz isimlerle cümlelerin - iş geliyor. Bu görevin yerine getirilmesi (konuşma parçası, vaka) ve sözdizimi morfolojisi (nasıl kelimeler bağlantı) bilgisini gerektirmektedir. isim tamlaması (bir paraşüt ile uçan arkadaş aileleri yapmak, ormanda yürüyüş) ana (uçuşta yaralı parlak lale, öğrenme arzusu) kelimesini ve bağımlı olabilir. Her durumda isim her durumda olmalıdır. kendisine verilen bir konuda olabilir ifadesinde isim durumunda belirleyin. Örneğin, bir ev Denizde (ki nerede?) - hâli, sit (üzerinde nerede ne?) bir sandalyede - edat.

edatla oluşan ifadeler de ifade sözdizimi ilişkilerin temel araçlar. Onun kelime ifadesiyle dilbilgisi açısından doğru hat yukarı yardımıyla, ölüm değerini açıklık getirmektedir. Yani isimler kale, kaya, deniz - sadece kelimelerin listesi. Ama uygun Edatların seçmek gereklidir ve bu deyim veya cümle çıkıyor: deniz yoluyla taş kale. İsmin çok formu da gramer ilişkileri ifade eden önemli bir araçtır. Örnekte, yukarıda verilen edatlar eklenmesi ve değiştirilen kelime şekil.

Başka bir araç ifade kelimelerin geleneksel sabit sırasıdır. Örneğin, i ifadeler, başlıca kelime olarak, sıfat (lezzetli meyve, meyve sulu) sonra yer alır; bağımlı olmak, fiilden sonra yerleştirilir ya da (kelime, adadaki ev bağlılık) ana ismin önüne (bir program, ayar noktaları izlemek için).

isim ile tamlamalar

Rus dili üzerindeki egzersizleri metinleri ifade iş türü tanımı itaat bağlantılı olarak bulunabilir. Onlar Rus dili üç olduklarını unutulmamalıdır. Uyum (çoğu durumda) - Bu ifade "isim + prilagatelnoe" Yönetim - "fiil + isim", "isim + isim", bitişiklik - "fiil + zarf".

Eğer davalarda bütün ifadeyi değiştirmek sadece ana kelimeyi değişecek çünkü isim ile oluşan ifadeler olan ilgi, özeldir. Örneğin, kentte parkın, şehirde, kentte parka, kentte parkına yakın şehirde bir parka park edin. Çoğu zaman iletişimin meydana ifade "isim + isimden" in yönetimidir. Bank kahve, Soçi anıtlar, bebek kanguru, yahnisindeki patates ile: Ancak, değiştirmek ve sunulması düşünülen contiguity ile görmek gerekmez öbeklerinize değişmez isimlerin özel bir grup var.

Böylece, özellikle gramer bakımından isimler ve ilginç olan ifadeler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.