SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Erişkinde kızamık ana semptomu nedir?

Kızamıkçık Belirti aslında en sık çocuklarda görülen bir hastalıktır. Hastalık gezegenimizin yetişkin nüfusun doğrudur verdiği durumlar da vardır. Kızamıkçık oldukça zor gerçekleşir fazlalaştı ve bazen sıradan çok daha ciddi komplikasyonlara neden olmaktadır ciltte kızarıklık.

Ne kadar?

Bilindiği gibi, kızamık ana semptomu - kızamıkçık genellikle vücuda yayılır tahrişe ve döküntü vardır. Bu enfeksiyon kaynağı, özellikle kuluçka döneminin son günlerinde bir çocuk ve bir yetişkin haline ve kırmızı lekeler hemen görülmesine sonra 5 gün içinde olabilir.

Hastalığın bulaşma Rota - havayla taşınan. virüslü bir kişi hemen ev veya hastanede insanların geri kalanından izole edilmelidir nedeni budur.

Belirtileri erişkinlerde kızamık (aktif fazda fotoğraf hastalığı)

olan kuluçka dönemi hastalığı ile temsil yaklaşık on gün sürer. İlk kızamıkçık kendisi vermek ve sadece 5 gün olarak çoklu lezyonlar görünmüyor olabilir fazlalaştı. Ateşli hastada bir 48 saat sonra, düşük sıcaklık görünebilir. Bazı durumlarda, bir kişinin sadece döküntü (2 gün) önce kötü hissetmeye başlar.

kızamıkçık en tanınmış belirti - özellikle küçük çocuklarda daha yetişkinlerde telaffuz edilir bir döküntü. Bireysel elemanlar oldukça büyük eritemli yamalar oluşturan patlamalar bağlanabilir.

Uygulamada görüldüğü, kızamıkçık ilk ana semptomu veya burun ve kulakların arkasında oldukça döküntü göründüğünü gibi, daha sonra ön kol, el, gövde ve alt ekstremitelerde yayıldı. boşaltırken daha parlak ve daha belirgin hale gelir. Bu süre bir buçuk hafta sürebilir. Aynı zamanda, bir yetişkin eklemlerde ve kaslarda genel kırgınlık, baş ağrısı, ateş ve ağrı hisseder. Çoğu zaman, bu "bebek" hastalık şiddetli boğaz ağrısı ve burun akıntısı eşlik eder.

Enfeksiyon fetüsü etkilediği ve komplikasyonlar çok sayıda oluşumunu teşvik çünkü kızamıkçık hasta hamile bir kadın (birinci trimester), doktorlar, kürtaj tavsiye edin.

Nasıl ele alınmalı?

Her erkek kızamıkçık gibi bir hastalık karşılaşabilir. Yetişkinlerde Belirtileri her yaşta aynı at (hastalığın tedavisi hastanede veya evde ya gerçekleştirilir). patlama sırasında hasta her zaman yatakta çok ve temas edecek kimse içmeli. Hastalığın normal seyrinde özel muamele uygulanmaz. Ama ona rastlamak hiç bu kişilerin olası etkilerini önlemek amacıyla, doktorlar önleyici aşı yürütmek.

Genel olarak uygun bir hastalık sonucu. (Örneğin, artrit veya ensefalit, kızamıkçık) herhangi bir komplikasyon yoktu, ancak hasta hemen hastanede tedavi edilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.