MaliVergileri

Vergi Şirket: dört sistemler ve özellikleri

Bir limited şirket mülkiyet popüler bir formudur. Kurulduğu için Kurucular çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bunlardan biri - Tüzel kişi vergi türünü seçmek için sağa sağlanması. Toplamda dört vardır. bize ayrıntılı olarak vergilendirme LLC sistemini ele alalım.

1. Basitleştirilmiş. Bu sistem sadece Çalışmaya başlamadan şirketler için tavsiye edilir. şirket doğru bir şekilde gelir tahmin edemez. Nasıl basitleştirilmiş vergi LLC geçmek için? Yine kurucuların tescil belgeleri sürecinde uygulama yardımıyla bu arzunun tescil kuruluşuna bildirmekle gerekir. 100 kişiye kadar çalışan sayısı ile şirketler için izin basitleştirilmiş sistem. Bu durumda, şirketin gelirleri 20 milyon aşmayın. ovuşturun. Yılda. emlak vergisi, gelir,: vergilendirme basitleştirilmiş sistem kapsamında aşağıdaki katkıları ödenmemesi tek sosyal vergi, KDV. Ancak örgüt kişisel gelir vergisi, sabit vergi ve sigorta prim ödemem gerekmektedir.

Basitleştirilmiş vergi Ltd iki üsleri birinin tercih içerir. Bunlardan en iyi kullanılmasıdır net hasılatı. Bu değer vergisini hesaplarken katılır. İkinci seçenek üsleri - "Gelir eksi giderler". Zor , vergi hesaplama değil tüm masraflar düşüldükten kullanılabilir olarak. Örneğin, organizasyon pahasına kişisel araç müdürü onarım maliyeti gelirini azaltmak için dikkate alınması mümkün değildir.

faiz vergisi de seçili veritabanı bağlıdır belirlemek için. "Net gelir" örgüt kullanırken vergiye tabi miktarın% 6'sını ödemeyi gereklidir. İkinci durumda ise, vergi oranı ise% 15. Organizasyon yüksek maliyetler varsa hangi veritabanı kullanmak daha iyidir? Bu durumda, daha karlı "gelir eksi giderler" vergi almak. şirket küçük masraflar için "net gelir" daha iyi kullanmak.

2. Geleneksel veya vergi ortak sistem LLC. Bu baz tanımlamak için en zor biridir. organizasyonun mükemmel uzman bir kadroya sahip olmalıdır böylece bile muhasebe süreci, zordur. kayıt tutmak için Şirket ciddi yazılım (1C, vs.) gerekmektedir. işletmeler tarafından kullanılan OCHO, nerede nispeten sabit gelirler ve giderler, hem de büyük bir nakit akışı. Organizasyon, geleneksel sistemin seçilmesi, emlak vergisi (% 2.2), gelir (% 20), KDV (% 18), UST (% 26) bütçesine ödenir.

tarım ürünleri üreten kuruluşlar tarafından kullanılan 3. UAT. Birleştirilmiş tarım vergi KDV, UST, emlak vergisi ve kar yerini alır.

Belirli faaliyetlerde bulunan şirketler için kullanılan 4. UTII. Yani, emsal gelire tek bir vergi girişimci veya tüzel kişi ve onun çalışmalarına değil empoze edilir. UTII aslında dikkate alınmaz hesaplanırken gelir aldı ve emsal. Hükümet yetkilileri kendi başlarına vergi miktarını belirlemek. Diğer heceler UTII - yukarıdan empoze Zorunluluk bir tür. sistemde, yeraldığını ile çalışmak isteyen kuruluşlar.

Böylece, vergi Ltd dört sistemlerinden birinin neden olduğu. son iki spesifik aktiviteler işletmeler tarafından kullanılmaktadır. Bu nedenle, vergi kendi sistemini seçemezsiniz. Basitleştirilmiş vergilendirme ve şirket kurucuları geleneksel sistem bağımsız olarak seçilir. Bu durumlarda, devlet şirketin yönetiminde bir etkisi yoktur. Bir limited şirketin kurucuları vergi sisteminin seçimi konusunda ciddi almalısınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.