MaliVergileri

Emsal gelire Tek vergisi. örtüşen faaliyetleri ile ayrı muhasebe organizasyonu

Bir kuruluş birkaç farklı olduğunda Uygulamada, genellikle durumlar vardır faaliyetlerin türleri. Ancak, bunların bazıları UTII giren ve geçerli diğer ortak vergi rejimine veya ödenecek sabit vergi ABD donanmasında. HK Federasyonu, çoğu durumda sorunları çeşitli nedenleri üretim olan ayrı muhasebe, organize etmek zorundadır mükelleflerin bu kategoriye göre.

Tipik olarak, en zor kdv sigortalanamaz tabi işlemlerin ayrımdır. Mad. HK 170 satın alınan mal, varlık ve mülkiyet hakları için ayrı muhasebe yokluğunda, mükellef indirim hakkı kaybeder öngörmektedir. tek vergi ödemek İşletmeler emsal gelir ve ortak bir sistem uygulayarak aşağıdaki kurallar rehberliğinde edilmelidir:

  • bu vergi (perakende) tabi değildir operasyonlarda kullanılırsa KDV malların toplam değerine dahil;
  • KDV Bu vergi (toptan) tabi işlemler için kullanılan bu malların, indirilebilirdir;
  • toplam gönderiler bu mallar bu vergi operasyonları ile vergiye tabi ve vergiden muaf olarak kullanılan edildiği oranlarda üretim maliyetinde KDV ve muafiyet sorumluydu ile.

kesinti bir meşru bir miktar için, mal ve toplam değerine KDV'ye konusu teslim edilen malların değerinin oranından hesaplanır vergi dönemi. O emsal gelire birleşik vergi kapsamına giren faaliyetler için kullanılan ürünlerin hangi belirlemek mümkün olduğunda oransal yöntem yalnızca kullanılması gerektiğini vurguladı edilmelidir. kurumsal malların sınırlandırılmasını temizlemek için bir fırsat varsa, veri hesaplama gerekli olmayabilir.

Ayrıca kayda değer mevzuat vergi mükellefi takdirine konuyu bırakarak ayrı muhasebe için özel prosedürler tanımlamak olmamasıdır. Ancak örgüt, genel vergilendirme ile birlikte emsal geliri tek vergi ödeyen, gelecek dönemlerde geri yüklemek için daha sonra KDV aşırı indirim talep ve olmamalıdır. işletmelerin depoda tüm ürünleri ve KDV indirimi, daha sonra gerekirse malların perakende ağına aktarılır ve karşılık gelen KDV cari çeyrekte tersine veya sonraki geri kazanılır beyan eder: Bu bağlamda periyodik pratikte meydana gelen hata durdurmak için gereklidir vergi dönemleri. Bu seçenek Vergi Kanununda tanımlanan oranını hesaplamak için muhasebe kuralına aykırıdır, ek olarak, bu bütçeden mahsup KDV'nin haksız uygulanmasıyla haksız vergi fayda oluşturma yöntemi olarak tahkim mahkemeleri olarak nitelenir. o mükelleflere önerilir tür durumlarda sorunları önlemek için ya, mevzuat gereklerini takip oranlarını umuduyla veya toplu olarak satılan ürünlerin hacmi açıkça tanımlanmalıdır zaman, daha sonraki bir dönemde vergi indirimi göndermek için.

basitleştirilmiş vergi sistemi veya genel sistemi uygulanarak yanı sıra emsal gelire birleşik vergi listeleme işletmelerin günü, işgücü maliyetleri, kar uygun bir vergilendirme gerekliliği de dahil, masrafların ayrı muhasebe korumak için sorumluluğu vardır. örgütün yapısı açıkça sınırlandırılmış ise, bu şartı sonra uygulanması, orada sorun yok, ama çoğu zaman maliyetlerin belirli bir yüzdesinin belirli bir faaliyet türüne bağlı olmamaları gerekir. Örneğin, ortak bir depo ve idari personel sürdürmenin maliyeti bir bütün olarak hizmet şirketiyiz. Bu gibi durumlarda, aynı zamanda oranı yöntemi uygulanmalıdır. maliyetleri toplamına her yönde gelirin hacmi oranına göre tahsis edilir brüt gelirin şirketin.

Benzer bir durum duran varlıkların muhasebe ortaya çıkmaktadır. Tek emsal vergi kapsamındaki faaliyetler için kullanılan varlıklar, mülkiyet vergisi alınmıyor. Bu durumda, işletmenin her alanında yer alan nesnelerin bazılarını. emlak vergisi için temel hesaplamak amacıyla, genel sistem altında vergiye tabi işletmeden gelir paylaşımına bu varlıkların net defter değeri çarpın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.