Sanat ve EğlenceLiteratür

Bunin'in hayatı ve çalışması. Bunin'in yaratıcı çalışmasının temaları

Büyük Rus yazar ve Nobel ödüllü şair, deneme yazarı, edebiyat eleştirmeni ve nesir yazar ve çevirmen. Bu sözler aktiviteleri, başarıları ve yaratıcılık Bunin yansıtmaktadır. Bu yazarın bütün hayat çok yönlü ve ilginç olmuştur, hep onun yolunu seçti ve yaşam üzerine bir bakış "yeniden" çalıştı olanlar dinlemediler, o ve özellikle siyasi partinin, herhangi edebi bir toplumda ilgili değildi. Onun çalışmalarında benzersiz bireyler atfedilebilir.

Erken çocukluk

10 Ekim tarihinde Voronezh şehrinde 1870 (Mad. Stil altında), Küçük bir çocuk, Ivan doğdu Bunin, biyografi gelecekte Rus ve dünya literatüründe parlak iz bırakacak ve yaratıcılık.

Ivan Bunin eski soylu bir ailenin soyundan edildi gerçeğine rağmen, onun çocukluk büyük bir şehirde değil gerçekleşti ve atalarının evlerine (küçük bir çiftlik oldu) biri. Ebeveynler özel bir öğretmen işe göze olamazdı. Bunin büyüdü ve evi okudu zamanı, yazar defadan fazla yaşam için hatırladı. hayatında bu "altın" dönemi, sadece olumlu konuştu. minnet ve saygı ile hatırlattı Moskova Üniversitesi, yazara göre, ve genç yaşına rağmen, çünkü, bir tutku literatür için ona uyanmış öğrenci ilk kitaplar küçük Ivan okumak, "Odyssey" ve oldu "İngiliz şair." Hatta Bunin kendisi daha sonra bu nazım ve genel yazmaya ilk itici güç olduğunu söyledi. erken sanatsal Ivan Bunin gösterdi yeterli. Bir şair yetenek okuyucuda ifadesini bulmuştur. O mükemmel bir şekilde kendi eserlerini okumak ve sıkıcı seyirci motive.

Lisede Çalışması

Vanya on yaşında iken, ailem okula vermek zaten mümkün olduğunda o yaşına ulaşmıştı karar verdi. Yani Ivan Elets jimnastik salonunda okumaya başladı. Bu dönemde Yelets akrabalarının yanında, ailelerinden uzak yaşadı. Okula Kabul ve o bundan önce onun bütün hayatı neredeyse ailesiyle yaşamış ve oğlan bazı sınırlamalar vardı, çünkü yeni bir kent yaşamına alışmak gerçekten zordu, onun için belli bir dönüm noktası okumaya başladı. Yeni kurallar ve yasakların titizlik hayatında dahil. Daha sonra kiraladığı daire yaşamış, ama aynı zamanda bu evlerde rahat hissetmedim. 4 yıl sonra o atıldı çünkü lisede Çalışması, görece kısa bir zaman sürdü. nedeni tatilden ders ve devamsızlık için ödeme başarısız oldu.

Yolu eksterna

Tüm Ivan Bunin geçtikten sonra Ozerki yaptığı ölen büyükannesi emlak yerleşti. ağabeyi Julius kılavuzluğunda, o ders yeterince hızlı gerçekleşir gramer. Bazı şeyler o zor öğretti. Ve üniversite hatta bir yıl oldu. Julius abi Ivana Bunina, hep bilgililik farklıydı. Bu nedenle, okulda kardeşi yardım eden oldu. Julia ve Ivan de oldukça güvenen bir ilişki vardı. Bu nedenle, erken ilk okuyucu ve eleştirmen Ivana Bunina işleri oldu odur.

ilk hat

yazar kendisi göre, onun gelecekteki yetenek o çocukluğunu geçirdiği yerde duyduğumuz akraba ve arkadaş hikayeleri, etkilendi. O ilk ve inceliklerini ve ana dilin özelliklerini belirlemek ileride yazar eserlerinde benzersiz bir karşılaştırma bulmak yardımcı olmuştur hikayeleri ve şarkıları, duyar öğrendim yoktu. Bütün bu yetenek Bunin etkilenen en iyi yoldur.

O yaşta şiir yazmaya başladı. Bunin yaratıcılık doğmuş, gelecekteki yazar sadece yedi yaşındaydı söyleyebiliriz. Diğer tüm çocuklar sadece okumayı öğrenme zaman küçük Ivan zaten şiir yazmak için başlamıştı. O gerçekten zihinsel Puşkin, Lermontov kendini karşılaştırarak, başarılı olmak istedim. Heyecanla işleri Maikova Tolstoy, Fet okuyun.

profesyonel yaratıcılık en başında

İlk yani 16 yıl, oldukça genç yaşta da baskı Ivan Bunin ortaya çıktı. Yaşam ve yaratıcılık Bunin genellikle hep yakından iç içe. Eh, bütün şiirlerinde iki yayınlanmıştır zaman, tabii ki, küçük başladı: "Köy dilenci" "vahim S. Ya Nadsona" ve Yıl boyunca, onun şiir ve ilk "İki Wanderer" ve "Nefedka" hikayeleriyle iyi on basılmıştır. Bu olaylar büyük şair ve romancı edebi ve edebi eserin başlangıçtı. Bir erkek - İlk kez eserlerinin ana temasını tayin edildi. Psikolojinin Bunin konunun çalışmada, ruh gizemleri son çizgiye anahtar kalır.

1889 yılında genç Bunin, devrimci-demokrat aydın trafiğinin etkisi altında - popülistleriyle, Kharkov kardeşiyle birlikte hareket eder. Ama yakında o bu harekette hayal kırıklığına uğradım ve hızlı bir şekilde uzaklaşır. Bunun yerine popülistlerin ile işbirliği o Eagle şehrine gitti ve "Orlovsky Gazete" eserini orada başlar. İlk şiir koleksiyonu 1891 yılında yayınladı.

ilk aşk

yaratıcılık Bunin yaşam temaları üzerine çeşitli olmaları gerçeğine rağmen, şiir neredeyse tüm ilk kitap genç Ivan tecrübeleri massediyor. Sadece şu anda yazar ilk aşkımdı. O yazarın ilham perisi oldu Varvaroy Paschenko, bir sivil evlilik yaşadı. İlk defa Yani Bunin çalışmalarında sevgiyi göstermek için. Genç genellikle ortak bir dil bulamadık, kavga. Birlikte hayatlarının oldu her şey, her zaman onu hayal kırıklığına ve düşünür ve aşk değerinde böyle deneyimler olup olmadığı yaptı? Bazen birisi sadece birlikte olduklarını bundan daha fazlasını istemediğini gibiydi. Önce gençlerin düğüne Barbara'nın babası yasağı vardı ve onlar bir sivil evlilik yaşamak karar ne zaman sonra, Ivan Bunin beklenmedik hayatlarının dezavantajları bir sürü araya bulur ve içinde daha sonra tamamen hayal kırıklığına. Daha sonra Bunin onlar Varvara karakteri birbirine uygun değil ve yakında gençlerin sadece terk etmesini, kendileri için sonuçlar çıkarılır. Neredeyse hemen Varvara Pascenco başka Bunin evlenir. Bu genç yazar bir çok deneyim getirdi. Hayatta hayal kırıklığına ve tamamen sevgi edilir.

verimli çalışma

Şu anda, Bunin yaşam ve çalışma çok benzer değildir. yazar kişisel mutluluk feda etmeye karar verir bütün iş verilir. Bu dönemde, tüm parlak Bunin çalışmalarında trajik aşk ortaya çıkmaktadır.

Neredeyse yalnızlıktan kaçmak için aynı anda, o Poltava kardeşi Julius taşındı. Literatürde bir artış vardır. Öykülerini lider dergilerde basılır, edebi faaliyetler, o popülerlik kazanıyor. Başlıklar Yaratıcılık Bunin adam, Slav ruhun gizemi, muhteşem Rus doğa ve özverili sevgi konusunu gündemine.

1895 yılında, Bunin St. Petersburg ve Moskova'da varınca, yavaş yavaş çok organik bir uyum olduğu büyük bir edebi ortamını girmeye başladı. İşte o Bryusov, Sologub, Kuprin, Çehov, Balmont, Grigoroviç ile bir araya geldi.

Daha sonra İvan Çehov karşılık başlar. Bu Çehov Bunin ondan o olacak "büyük bir yazar" öngörüsünde bulundu. Daha sonra ahlaki vaaz hayran Tolstoy'un Ivan ona kendi idol yapar ve hatta belirli bir zaman onun tavsiyesine göre yaşamaya çalışan. Bunin Tolstoy seyirci istedi ve büyük bir yazar kendisi ile tanışmaktan onur.

yaratıcı bir şekilde yeni bir aşama

1896 yılında Bunin sanat eserlerinin tercüman rol kendini dener. Aynı yıl Longfellow en eserlerinin çevirisine "Şarkı Hiawatha." bu çeviri çalışmasında Bunin tüm diğer tarafta gördüm. tanınan çağdaşları, onun yeteneklerini takdir yazar çalışmalarına övgüde bulundu. Ivan Bunin, başarılarının daha da gururlu, yazar ve şimdi tercüman ortaya çıkmasını sağladı birinci derecede, Puşkin Ödülü çeviri için aldı. böyle yüksek övgü için Bunin anlamıyla titanik çalışmaları geçirdi. Sonuçta, o tür eserler tercüme azim ve yetenek gerektirir ve yazar daha fazlasını yapmak için ve kendi İngilizce öğrenmek zorunda kaldı. çeviri sonucu gösterdi diye başardı.

evlenmek ikinci bir deneme

Çok uzun serbest kalarak, Bunin yeniden evlenmeye karar verdi. Bu sefer zengin göçmen A. N. Tsakni Rum kadını, kızı seçti. Ama bu evlilik, son gibi, yazar neşe getirdi. Bir yıl sonra, karısının aile hayatı bıraktı. evlilik, onlar bir oğlu vardı. Küçük Kolya menenjitten, 5 yaşındayken, çok genç öldü. Ivan Bunin onun tek çocuğunun çok üzgün kaybı. Yani fazla çocuk yapmadı yazar gelecekteki bir hayatı vardı.

orta yaş

1897 yılında yayınlanan "Dünyanın kenarında" başlıklı kısa öyküler ilk kitabı. Hemen hemen tüm eleştirmenler içeriği çok olumlu takdir. Bir yıl sonra "açık gökyüzü altında.", Şiir başka bir koleksiyondan geliyor Bu eserler ve zamanın Rus edebiyatında yazarın popülerlik getirdi. Bunin yaratıcı kısa ama geniş aynı zamanda, son derece takdir ve yazarın yetenek kamuoyunda kabul edilir, sunulan.

"Antonov Apples" hikayesi yayımlandı Ama gerçekten büyük popülerlik nesir Bunin, 1900 yılında kazandı. Onun çocukluk köyü yazarın anıları dayalı bir çalışmayı oluşturur. İlk defa açıkça Bunin çalışmalarında niteliği gösterir. ve çocukluk O kaygısız zaman ona duygu ve benim en iyi anılarım içinde uyanır. okuyucu kafa Antonov Elmalar toplarken sadece ederken, yazar çeken güzel sonbahar başlarında, batırılır. Bunin olduğu için, kendi de itiraf, en pahalı ve unutulmaz anılar vardı. Bu eğlenceli, gerçek hayat ve dikkatsizlik oldu. Ama elma eşsiz kokusu ortadan kalkması - bu yazar çok keyif getirdi tüm neslinin tükenme gibidir.

asil kökenli Suçlamaları

Bu karakter çok yakından Bunin kökeni açısından ona yabancı değildi, asalet sembolü, iç içe olduğu için iş "Antonov Apples" Birçok kabul muğlak değer alegori "elma kokusu". Bu gerçekler böyle Maxim Gorky olarak çağdaşlarının firmaların çoğu, iyi Antonov elma kokusu Bunin en eleştirilere, söylemenin bir çalışma olmasından yol açmıştır, ancak hiçbir şekilde demokratik olmadığını kokusu. Ancak, aynı Gorki ürün literatüründe ve yetenek Bunin içinde ödemesiz söyledi.

Onun soylu kökenli Bunin suçlamalar önemli değildi için çok ilginçtir. O uzaylı kibir ve kibri oldu. Çok fazla, Bunin eserlerinde çağrışımlar görünümlü yazar serfliğin kayboluşunu ve kendisini tesviye asaletini üzüntü duyduğunu ispat istemekle birlikte. Ama Bunin eserlerinde bambaşka bir fikir takip etti. O sistemin değişimi için üzgün değildi ve o bütün hayatı geçtiği yazık ve hepimiz bir kez tam kalbini sevdiği gerçektir, ancak geçmişte köklü bir ... Artık sahiptir üzücü yerli arazi yapısı ve onun güzelliği.

yazar göçebe

Ivan Bunin ömür boyu kalbinde bir oldu yaratıcı insan. Belki de bu onun tutunamazdı uzun süre, genellikle kendi işleri için fikirler çekti farklı şehirlerde, seyahat etmek sevilen nedeni oldu.

Ekim 1900 yılından beri Avrupa Kurowski ile gitti. O Almanya, İsviçre, Fransa ziyaret etti. diğer arkadaşım beri 3 yıl hemen sonra - oyun yazarı Naydenov - Geri Fransa'da oldu, İtalya ziyaret etti. 1904 yılında Kafkasya doğası ilgisini, orada gitmeye karar verir. yolculuk boşuna değildi. Uzun yıllar boyunca bu gezi Bunin Kafkasya ile ilişkili hikayeleri "Gölge Kuşlar", bir dizi ilham verdi. Bu hikayeler, dünya da bu bölgenin muhteşem doğası esinlenerek "Birçok sular", içinde 1907-1911 gg. Gördüm, Ve 1925 yılında çok daha sonra hikaye ortaya çıktı vardır.

Şu anda, en canlı Bunin eserlerinin doğada yansıdı. Bu yazarın yetenek başka faset oldu - denemeler yolculuk.

"Aşkının bulucu, tutmak ..."

Ivana Bunina Yaşam bir sürü insan. Bazı tutulan ve yaşam dışarı çıktı, diğerleri uzun süre kalmıştır. Bunun bir örneği Vera Nikolaevna Muromtseva oldu. Bunin bir arkadaşının evinde Kasım 1906 tanıştım. birçok endüstride akıllı ve eğitimli, kadın gerçekten onun en iyi arkadaşı olduğunu ve hatta ölümünden sonra, onun el yazması yayınlamaya hazırlanıyordu. O yazarın hayatından en önemli ve ilginç gerçekler koymak kitabı "Bunin Hayatı" yazdı. O defalarca ona söyledi: "Sensiz ben bir şey yazdım olmaz. O gitti! "

Burada, Bunin hayatında sevgi ve yaratıcılık bir kez daha birbirlerini bulmak. Belki de bu Bunin zamanıdır, o yıllardır aranan bir tane buldum gerçekleşmesini geldi. Bu kadını sevdiği, her zaman zor anda ona destek bir adam, ihanet etmeyecek bir yoldaş buldum. hayatını arkadaşı Muromtseva gelmesinden bu yana, yeni bir güçle bir yazar Ona yaşamın gücünü verdi, oluşturmak ve çılgın ilginç yeni bir şey, icat etmek istedik. O tekrar uyanır o an gezgin oldu ve 1907'den beri Bunin Asya ve Afrika yarısını gitti.

uluslararası tanınma

1907 den dönemde 1912 Bunin oluşturarak durmadı. Ve onun "Poems 1903-1906" için 1909 yılında ikinci Puşkin Ödülü verilmiştir. yazar anlamaya çalışıyordum insan eylemlerinin Bunina I O özü eserleri, insanın aklına geliyor. Orada da o yeni eserler oluştururken daha az parlak yaptım birçok çeviriler, tarafından işaretlendi.

Olayın 1933/11/09 yazarın edebi faaliyetin doruk haline gelen oluştu. O Bunin Nobel Ödülü verildi olduğunu bildiren bir mektup aldı. Ivan Bunin - bu yüksek ödülü ve ödüle layık görüldü ilk Rus yazar. Çalışmaları zirveye ulaştı - bu dünyaca ünlüdür. O zamandan beri kendi alanlarında en iyinin en iyisi olarak kabul edilmeye başlandı. Ama Bunin faaliyetlerini durdurmak ve nasıl ünlü yazar yapmadım, yenilenen gayretle çalıştı.

Bunin eserlerinde doğa teması ana yerlerden biri işgal etmeye devam ediyor. Birçok yazar aşk hakkında yazıyor. Bu yaratıcı Kuprin ve Bunin karşılaştırmak eleştirmenler nedeni oldu. Gerçekten de, onların eserlerinde pek çok benzerlikler vardır. Onlar kolaylık ve doğallık, lirizm dolu, basit ve samimi bir dilde yazılmıştır. karakterleri (Görüş psikolojik açıdan.) çok ince dile Burada, duyarlılık, çok insanlık ve doğallığı ölçüde.

Yaratıcı Kuprin karşılaştırın ve Bunin kahramanı, herhangi mutluluk için ödenen fiyat, tüm diğer insan duyguları üzerinde aşık yüceltilmesi olduğunu beyan trajik kaderi olarak, kendi ürünlerinin bu tür ortak özellikleri tanımlamak için neden verir. Onların yaratıcılık Hem yazarların aşık hayatın anlamı iddia ve ibadet layık yetenek, sevgi, sahip bir adam olduğunu.

Sonuç

Büyük yazarın hayatı kendisi ve eşi başladıktan sonra göç Paris'te 1953 8 Kasım tarihinde kesildi Kızıl Terör Sovyetler Birliği'nde. O Sainte-Genevieve-des-Bois Rus mezarlığa gömüldü.

Bunin yaratıcılık kısaca sadece imkansız açıklar. Çok hayatım için oluşturulur ve ilgi onun her işi layık.

Rus edebiyatında ama dünya literatüründe sadece onun katkısını abartma zordur. Çalışmaları gençler arasında ve yaşlı nesil arasında hem zamanımızda popülerdir. Gerçekten yaş ve her zaman ilgili ve dokunaklı hiçbir sahiptir edebiyat. Ve şimdi popüler Ivan Bunin. Biyografi ve yazar eser birçok ilginç ve samimi saygı yapar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.