MaliVergileri

Hükümet görev

Devlet ücreti - onları yasal işlem saygı duymalarını Rusya Federasyonu kanunları tarafından yetkilendirilmiş devlet organları veya görevlilerine temyiz durumlarda gerçek ve tüzel kişiler tarafından zorunlu ödeme yapılması paranın sabit boyutta, bir toplamıdır.

Devlet vergi mükellefi tüzel kuruluşlara ve bireylere (fiziksel kişi) yapabilir.

Vergi Kanunu sipariş, ürün özellikleri, ödemeler kapsamında ödemesi için ücretlerin ödenmesi yanı sıra hüküm ve prosedür için tüm mevcut temelini tanımlayan dönüş görevlerini, devlet ücreti ödenebilir gecikme vakaları (taksit).

devlet ücretinin yasal anlamlarına göre - sadece ilgilenen kişiler veya vatandaşların talebi üzerine kamu organları veya temsilcilerinin taahhüt olanlar yasal işlemler için ödeme. Bu gibi eylemler talep üzerine belgelerin çeşitli çoğunlukla eşit dağıtım vardır.

iddialar, şikayetleri, uygulamalar beyannamesi verirken hakimler bahsederken, genel yargı mahkemelerine uygularken başvuranlar tarafından ödenen Devlet ücreti. Yasaya göre, ücret ödenmesi teyit eden bir belge ücretinin yani ödeme değerlendirilmek üzere gazetelerin sunulmadan önce yapılmalıdır, uygulamaya bağlı olacaktır.

herhangi bir biçimde belirli bir uygulama sunulması yerinde devlet görevini sönmüş: nakit veya olmayan nakit. İkinci durumda, bunun yerine bir makbuz verilen ödeme emrinin yürütülmesi için kabul banka damgası ile damgalanmış.

ücretin ödeme Genel olarak kabul gören terimler takip ediyor.

Eğer ücretlerin ödeme uygulaması veya talebin sunuluş gerçeği - Anayasa Mahkemesi, genel yargı veya tahkim mahkemelerine itiraz yanı sıra barış yargıçlarının referans alınarak. Bir noter yardım uygularken - işlemeye noter davranır. yayınlanmadan önce - Kopya (veya orijinal) verilmesi için başvuru durumunda.

Aksi kanunlarda belirtilmediği sürece ücretli, ödenecek. Tek bir istekte birden fazla kişiyi taşırken, ücret orantılı (eşit) bölümlerinde ödenir. uygulanan kişilerin bir yardım almaya hak, kalan kişiler ücreti, paylaşmak muaf varlığın net ödeyecektir.

medeni durum ve kayıt defteri ofis gövdeleri üreten diğer yasal işlemlerin çeşitli eylemler devlet tescili için devlet görevi, eylem türüne göre ödenir. 500 ruble devlet tescil belgesi yeniden yayınlanması sırasında - - 100 ruble, adı, soyadı, soyadı kayıt değişikliğini - boşanma babalık kontrol her iki tarafta 200 ruble ücret iken, 200 ruble - 100 ruble, evlilik tescili için ödeme boyutunu ayarlamak arşiv spravok- 50 ruble çıkarılması.

(Rusya Federasyonu veya çıkış) kazanılan vatandaşlık için giriş ve çıkış ülkeden ve görev ödedi. Devlet ücreti pasaport - 1000 ruble - elektronik ortamda çıkışında pasaport için 400 ruble. Ne zaman pasaportu çıkartarak görev 14 yaşından küçük bir kişiye - 200 ruble (elektronik ortam da dahil olmak üzere - sırasıyla 500 ruble). kişi başına 200 ruble - yabancı vatandaşların Rusya Federasyonu davet için. 150 ruble - Pasaport veya sivil değişimi RF ihracı için yeniden veren bir pasaport durumunda, belirli bir ücret 100 $ ödemek gerekir.

1000 ruble - tüzel kişilerin tescili için devlet görevi herhangi bir siyasi partinin tescili için 2000 ruble eşittir. tüzük veya tüzel kişilerin diğer kurucu belgelerinde herhangi bir değişiklik iş kayıt için ödenen ücret,% 20'sini ödedi. Tek bir girişimcinin tescil için 400 ruble - (gerçek kişi).

7500 ruble - fiziksel kişilerin mülkiyet haklarına ilişkin kaydettirirken 500 ruble, organizasyon öder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.