OtomobilArabalar

VAZ 21093 (enjektör) ne yapacağını, başlamaz?

araba motoru ne zaman ne yaparsınız VAZ 21093 aniden kesildi (enjektör) var olmak? Bu yazıda bu araba modeli ortaya en sık karşılaştığı sorunlardan öğreneceksiniz. Eğer motorun tanı koymak eğer Tabii ki, bu çok daha kolay olurdu. Ama onunla sorun uzağa nüfuslu bölgelerde ve mil uzakta en yakın istasyonlar yüzlerce varsa? Sonra sorunun neden aramak ve onu çözmeye çalışmak gerekir.

kışın arabayı çalıştır yoksa

enjektör motorları ile dokuzlu sahipleri gizli olmayacak İçin bu makineler genellikle soğuk mevsimlerde suyu başlatmak olmadığını. Bunun nedenleri iki çekebilir:

  1. Pil kapasitesinin kaybı.
  2. yakıt olarak ray aşırı soğuk hava verilir.

akü kapasitesini kaybettiğini ise, krank mili rulo, ancak karışımını ateşlemek olmaz. Yakıt rayı içinde kıvılcım enerji ve ışık basınç eksikliği - Bunun nedeni.

Soğuk hava enjekte beslenir, daha sonra, akış hızı sensörü hesaplama geçersiz olduğu ve böylece büyük bir hata sahip olabilir. 1 ve tamamen farklı: Sonuç olarak, hava-yakıt oranının oranı 14 olur. Motor motoru yardımcı olmak üzere, ısıtılmış hava filtreye beslenebilir tipik olarak bir saç kurutma makinesi. Pil monte edilir eğer, şarj standı açık kaldığını saatin en az birkaç ver.

bujiler

hep arabanın teknik durumuna bir göz tutmak için deneyin. VAZ 21093 (enjektör) motor rüzgar durdurması halinde Sonuçta, bu sahibinin sadece onları takip etmedi çıkıyor. filtreler, mumlar, sıvıların - sarf Zamanında yedek. Ancak bu durumda, motorun istikrarlı ve güvenli bir şekilde çalışmasını garanti edilir. Ve bu unsurlarla her şey olabilir.

Öncelikle, büyük bir koşu elektrotlar giymek başlar. (Pozitif) merkezi boşluk iki olacağı bir düzeye kadar temizlenir. İkincisi, elektrotlar rengini takip ettiğinizden emin olun, bu size motorun durumu hakkında çok şey söyleyecektir. Üçüncü olarak, onlar sadece motoru başlatmak için uzun süre çabaladılar ne bir sonucu olarak sular altında yapılabilir.

Enjektörler: Tanı

o elektrotlar (ve onun parlak mavi) arasında bir kıvılcım olduğu tespit edildiğinde, normal ve motor hala başlamaz boşluklar, sen memelerini kontrol etmeniz gerekir. Her bir motor silindirin yanma odasında enjeksiyonu yakıt karışımı üretmek Bu cihaz. Motor VAZ 21093 (enjektör) başlamazsa, memelerini bozulduğu olasılığı oldukça yüksektir.

enjektörlerini kontrol etmek için yakıt sisteminin, sen tanı ekipman olması gerekir. Ama doğru bir test için. onlar servis kolaylığı belirlemek için, "gözle" dedikleri gibi Yani, sen memeyi ayıklamak ve güç kaynağına bağlayabilirsiniz. Yakıt püskürtme karışımının ideal şekli - konik parlama. Yakıt dökülür veya zorlukla meme damlar Ve eğer bu durumda, kirlenme meydana söylemek mümkündür. Bu durumda temizlik silahı yardımcı olacaktır.

Zamanlama kayış

Ile bu element her şey olabilir. İlk olarak, kayış özelliği gözyaşı vardır ve bu en uygunsuz anda gerçekleşir. 1.5 litrelik bir kapasiteye sahip motorlar, Neyse ki, kırık olmayan kayış katlanan kanatçıkları ya da sona erer unutulmamalıdır onarım silindir kafası. triger kayışı sadece 1-2 diş atladı ama eğer daha fazla sorun ortaya çıkabilir. Kayış hafifçe gerildiğinde bu gerçekleşir. ayarlarınız doğru olduğundan emin olmak için, görmelisiniz dağıtım ve krank milleri aynı işareti varsa. Motor VAZ 21093 (enjektör) başlamaz Ama eğer, mutlaka kontrol edin pozisyon sensörünü krank mili ve onun tel bağlantılarının. Bu cihaz ilk teşhis gerekir.

Çalışma enjektör yakıt enjeksiyon sistemi sensörleri

Yani artık sensörler VAZ 21093 (enjektör) hakkında biraz bilgi, hem de onların büyük bir çöküntünün hakkında olmalıdır. cihazların bazı başarısızlığı elektronik kontrol ünitesi yanlış bilgileri okur gerçeğine götürür unutmayınız. Sonuç olarak, motor operasyon kararsız mı yoksa dışarıda başlatmak reddediyor yapar. Örneğin, hava akış sensörü zaman işlem ihlali düzensiz şekil ve genlik sinyal gönderir. Bu, hem de boşta sarım tur sayısının motor gaz tepkisi yansıtılır.

araba VAZ 21093 (enjektör) boşta geçiş zamanında arızalarını ve sarsıntıların gözlenen Aynı durumda, kontrol birimi konumunda bir arıza vardır gaz. Not - Bu sensör ve aktüatör değildir. O okur ve rotor konumunu kontrol etmez. Genellikle Motor soğutma sisteminde sıvı sıcaklığı sensörü başarısız olur. Bu durumda, yakıt tüketiminde hafif bir artış olduğunu ve sıcak motora bir başlangıç yapmak bazen zordur.

kablolama ile ilgili sorunlar

Yakıt pompası kontağı sırasında çalışıyorsa, dinleyin. karakteristik ses ise, araba VAZ 21093 (enjektör) sigortalar kontrol edin. Yani - Yakıt pompasına güç kaynağı ve sorumlu bir elektromanyetik röle. Ayrıca, sistemin tüm sensörlere güç kontrol etmek yararlıdır. Tüm araç kablo demetinde açık olup olmadığını kontrol edin. Her şey yolunda ve araba başlamaz Ama eğer bilgisayarda yüklü yazılımda bir arıza var demektir muhtemeldir. Bu durumda tam bir teşhis ve mikrodenetleyici firmware için servis istasyonu başvurmanız gerekecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.