OtomobilArabalar

Ellerinizle içeriden Farların Parlatma: talimat, ipuçları, yorum

Araç bakımı - Periyodik servis merkezlerine ziyaretler, aynı zamanda ona karşı sahibinin tutum dikkatli ibaret değildir. araba yeni gibi görünüyordu için, hiçbir fark edilebilir görsel kusurları vardı, düzenli farlar dahil olmak üzere her detay dikkat etmek önemlidir. Sonuçta, onlar - sadece bir aydınlatma armatürü. arabanın "Gözler" - Onun tasarım vurgulamak.

Neden farları parlatmak gerekiyor?

Ne yazık ki, aracın aydınlatma cihazlarının görünüm sadece her yıl bozulur. Işıklar, çizik, sararmaya kaybolur. akla gelen bu ışıklar ilk iş bakarken - derhal değiştirin, ama kesinlikle her sürücünün bu prosedür ne kadar pahalı bilir. Radikal tedbirler için acele edilmemelidir! Evde eski parıltılı araba yeniden sağlamak pek çok seçenek vardır. kendi elleriyle Farların Parlatma - harika bir yol minimum finansal maliyetle araba dönüştürmek için.

Eve cilalama farlar için ne almalıyım?

restorasyon bakımlı bir görünüm binek otomobiller hizmetleri uzman teknik merkezleri ve araba yıkama sağlarlar. içeriden ve dışarıdan farların parlatılması, kural olarak, hizmet ayrı bir tip değildir ve bu nedenle diğer eserlerle birlikte gerçekleştirdi. Bağımsız arabanızda ışıklar herhangi biri olabilir düzeltmek için. İşte yapmanız gerekenler:

 • Karoseri için şampuan;
 • Yumuşak tüysüz bir havlu;
 • yapışkan bant (uygun geleneksel yapışkan bant);
 • zımpara, ince ve iri taneli;
 • sıvı sprey;
 • parlatma için özel macun;
 • zımpara (uygun olduğunda);
 • cila bitirme.

Kendi elleri: iç ve dış parlatma farların ana ilkeleri

yukarıda belirtilen yöntemlerden yarım dakika içinde dışardan parlaklık aydınlatma donanımları ve yöntemler ile bir taşlama makinesi varlığında gerekli değildir elde edin. içeriden farları Parlatma, tam tersine, onun elleri ile çalışmak için daha uygundur. Sonuçta evde yol fenerler tedavinin temel kurallara dikkat etmek önemlidir, beklentileri kadar yaşadı:

 • işlem sadece bir kez gerçekleştirilen edilmemelidir: tamir ışıkları birkaç yıl gerekecektir içinde.
 • aşındırıcılar diğer araçlar (cips, çizik, ciddi yaralanmalar için) güçsüz olduklarında sadece başvurmak gerekir yardımcı olmak.
 • cilalama işini cam üzerinde baskı zaman (plastik) otomotiv farlar olamaz.
 • araba yıkama için agresif kimyasallar kullanılması arzu değildir - bu karışımlar gövdenin yüzeyi kırılgan ve zayıf bir hale.
 • + 20 ° C üstünde ve altındaki bir sıcaklıkta olamaz parlatma gerçekleştirmek -10 ° C ' Işık yayıcı deformasyonu sıcaklığının riskini göz ardı ederek birkaç kez artırır.

Madde evde otomobil farları geri

içeriden farların Cilalama dış çok daha az taşırlar. iç yüzeyler aydınlatma armatürü sökmek zorunda temizlemek için ve bu da, ek süre gerektirecektir. Buna ek olarak, sökme sırasında daima far hasar görme riski vardır. parlatma ile iç dış yüzey işleme yarı saydamlık ve kendi durumunu etkiledi değilse başvurdu.

otomobil lambaları yüzeyini dönüştürmeye kararlı olarak, sen seçimi düşünmesi gereken macunu parlatma. Madde farklı parametrelere göre seçilir, ancak öncelik cilalı yüzeyin durumuna verilir. Ama onun bütünlüğünün ağır ihlali durumunda agresif bileşikler ve katı parçacıkların lehine bir seçim yapmak arzu değildir. varsa çizik ve fiş kusur bir polimer çözeltisi veya vernik ile dolduruldu. işlenmiş yüzeyi iyice kurutulur ve ancak o zaman kendi elleriyle parlatma farlar geçin edilir. ev içinde sen, herhangi bir otomobil dükkanında satılan profesyonel macun Goa, yardımıyla ve sıradan diş macunu uygulayarak bunu yapabilirsiniz.

kumlu yüzey: GOI yapıştırın

İlk durumda, plastik ürünler öğütme için kullanılan bir karışımıdır. Ancak bugün olduğu gibi yıllar önce, yapıştırma GOI hala kavanoz veya katı barlarda mevcuttur. Rahat kremsi bir kıvam az miktarda bir maddenin kullanımına izin verir. aşağıdaki gibi bir macun GOI kullanarak içeriden far parlatma için talimatlar kısaca tarif edilebilir:

 • hafif, yumuşak doku kalınlığında karışımı uygulanır.
 • yuzeysel vermemeye özen, macun dikkatli gereklidir ovuşturun. Ani hareketleri önlemek için arzu edilir.
 • kerosen ile karışımından gereksiz bölümlerini çıkarmak için.

Diş macunu cilalama plastik farlar

Parlatma sürecin kendisi yüzünden aktif ilkesinin değişime temel farklılıkları olmayacaktır. diş macunu kimyasal bileşiminin çok yönlülük cam ve plastik pulları için kullanabilirsiniz. Ayrıca, kütle özel bir madde kullanmaya gerek yoktur, su içinde kolaylıkla çözünebilir. Bununla birlikte, GOI macun ile karşılaştırıldığında aynı anda ve cila ve tedavi diş macunu daha fazla zaman gerektiren yüzeye yüzeyi parlatır olan.

Etkili cila eşit oranlarda diş macunu ve Goa oluşan bir karışım söz edilebilir. Elde edilen bileşim, nadiren kullanılmaktadır içinde çok cam ışık parlatma, plastik saflaştırma çizik ile baş.

Nasıl yüzeyin tedaviye başlamak için?

tüm gerekli araçları ve cila ile donanmış, gitmeye hazırız. Geleneksel olarak, parlatma farlar çeşitli aşamalardan ayrılır:

 • hazırlık aşaması;
 • Zımpara seçimi;
 • dışında parlatma;
 • far iç kısmına işlem.

işlem için hazırlama ilkesi sonraki vücut yüzeylerinin temizliği maksimize etmektir. Kaliteli kendi elleriyle evde farları parlatma için sabun, şampuan köpürtmek her detay gereklidir ve su ile durulayın. Toz ve kum kaybını sağlamak amacıyla, birkaç kez olabilir araba yıkayın. öğütme yüzeyleri boyunca herhangi bir katı madde zarar verebilir.

Nasıl elle zımparalama için bir zımpara kağıdı seçilir?

işi taşlama ve cilalama Alma araç gövdesinin farlarla bitişik alanların korunması için gereklidir. plastik boya ile Belirlenmiş eklem bandı sızdırmaz arzu ön far.

acil parlatma aşamasında araç ışıklarının dışında zımpara kağıdı seçimi ile yanlış olması değil önemli. Prensip, plastik üzerinde daha belirgin bir hasar, aşındırıcı madde gereklidir. 600 birim - başlangıçta spot kötü durumda ise, kalın zımpara kağıdıyla başlamalısınız. Daha sonraki taşlama ince malzemelerle yapılır. Kendi elleri farlar içini Parlatma Kural, bir kez küçük bir derileri olarak, başlar.

araba farlarının dışında taşlama aşamalı

Cam çamaşır cilalama katı parçacıkların bir karışımından seçilir unutulmamalıdır. Elmas macunu yardımcı olacaktır istenen sonucu elde etmek için. Uygulama yöntemi, bir öncekinden esas itibarıyla farklı değildir. Otomotiv far uygun şekilde kullanılması içerir:

 1. zımpara kağıdı Islatma ve buna hazırlıklı pasta kaplama.
 2. çapraz yönde dairesel bir hareket içinde gerçekleştirilir öğütme, aşağı-yukarı, sağ, sol.
 3. Birinci yöntem, artık makarna ve aşındırıcı temiz su ile yıkanmalıdır sonra.
 4. Sonra ince kağıt ile devam taşlama.
 5. Makinenin varlığında veya parlatma bir dizi ile donatılmış bir matkap, taşlama 5-7 dakika boyunca gerçekleştirilir.

Makine cilalama ve bitirme lake

farların yüzeyinin parlatma sonra mat olacak, ama bu korkuya gerek yoktur: tekrar parlayacak araba parlatma sonra. parlatma öncesinde farlar plastik mikrofiber silin. aşağıdaki gibi sonraki işlemlerin gerçekleştirilmesi meydana gelecektir:

 1. makinede Giyilebilir cilalama kafası (yerine mümkün bir matkap veya taşlama kullanmak için).
 2. parlatma minimum miktarda düşük hızlarda yavaşça fikstürün yüzeyi üzerine dağıtılmış yapıştırma sonra, disk cihazı, uygulanır.
 3. far kenarına kadar hareket eden bir daire içinde, yavaş yavaş gerek Parlatma.
 4. Yüzey sürtünme parlatma ünitesi tarafından ısıtılmaması, ışıkları sağlamak için önemlidir.
 5. Her bir spot 5-7 dakika tedavi edilmelidir.

Bir vernik veya cila - ışıklar ek koruma araçları neden üzerinde parlatma etkisi düzeltmek için. Cam yüzeyi çok fazla zaman gerektirecektir karşılamak için, tamamen kuruması için vernik tabakasını vermek önemlidir. Aksi takdirde, yakın gelecekte far kapağı şişer ve tabakalara başlayacaktır. bitirme cila kuruduktan sonra, yüzey zemin son bir zamandır.

içinde cila far olarak: özellikle işlemi

sahne tamamlanması kendi elleriyle iç cilalama farlar olacaktır. Evde, diş macunu plastik içerisinde işleme için ideal bir araçtır. Zaten içeride farı parlatmak gereği ile, bahsedildiği gibi herkesi değil karşıyadır. Ve yine hatta bir acemi bir halde bu tür işler ile baş. İçeride, ana şey cilalı dış ışıkların tedavisi ve arasındaki önemli farklar - Önerilen adımlar aşağıda uygun hareket etmek:

 1. Bant, lambalar ve metal gövde bağlıdır ve daha sonra araçtan far ortadan kaldırmak için kenarları kaldırmak için gereklidir.
 2. Cam sadece içeriden görünür kırık ise, hiçbir mantıklı parlatmak - Böyle aydınlatma cihazları mutlaka yenisi ile değiştirilebilir olmalıdır.
 3. kusurların yokluğunda lambaları kap iyice yıkanır.
 4. içeriden farın parlatılması tamamen elle yapılır.
 5. Aşağıdaki zımpara ince taneli kullanın. diş macunu oldukça küçük bezelye Taşlama.

Plastik ışıkları iç kısmı parlatılması, yukarıda tarif edilen prensibe uygun olarak gerçekleştirilir. Amacıyla niteliksel fazla zaman gerektirecektir, içeriden temizler ancak farı toplandı ve herkes yapılan çalışmalar gurur duyabilir, bir yerde monte etmek!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.