OtomobilArabalar

Yani normal bir yağ değişimi verir?

Her araç sıvının büyük miktarda doldurulur. Bunun bir kısmı radyatör memeleri, diğer kaplar içinde bir parçasının, motor tarafında yer almaktadır. onun çok geniş atanması. Her şeyden önce, çünkü soğutucu motoru olmadan bu soğutma silindirleri, kendiliğinden çökmeye. Buna ek olarak, bir fren sıvısı, hidrolik - bu araba kullanmak imkansız olan olmadan nedeniyle fren sistemlerinin büyük bir çoğunluğu,. o da operasyonda oldukça önemlidir, çünkü bu aynı zamanda antifriz atfedilebilir.

Bu yazıda yağ gibi bir sıvı üzerinde durulacak. kendi özellikleri vardır, her biri kendi cinsi ve türü, çeşitli vardır. Onlar amacını belirler. Ana özelliği - bu gücü bu. Yağ değişimi bu yağlama özelliklerini kaybeder gerçeği nedeniyle yapılır - yani, sıvı hale gelir. Yağ sürücü aksta, motor, vites kutusu içine döküldü. yağın değiştirilmesi bu kaplar içinde gerçekleştirilir.

Yağın saflık izlemek için gereklidir. hava ile motorda sürekli yağ filmine uygun toz parçacıkları ve diğer artıkları, bir düşer. Daha sonra yıkanır ve karter girer. Oradan, yağ, emme ızgara üzerine monte yağ pompası ile çekilir, ancak büyük enkaz sadece korur. Şimdi bir tehlike teşkil olmasaydı tüm toz, hatta yüksek basınçlı kanal skoru edebiliyoruz kir büyük parçalar haline geldi. Yağ değişimi Bunu önlemek için yardımcı olur. Buna ek olarak, petrol endüstrisi artık oldukça yaygın temsil ve tüketici sunmaktadır ateş basması yağları, son yağ arta kalan çamur kalıntılarını ortadan kaldırmak edebiliyoruz.

Değiştirme vites kutusu yağı daha az sıklıkta gerçekleştirilir. Ortalama olarak, bir şey üzerinde. Ama biz petrol mekaniği kendini değişti ve edilebilirse, petrolün yerine unutmamalıyız otomatik vites kutusu özel ekipmana sahip servis istasyonları, münhasıran yürütülür. Kirli yağ otomat kesinlikle kabul edilemez çünkü kutuyu durulama sağlar. Hala yıkamada kullanılan petrol için orada tahsil edilecektir beri otomatik vites yağ komple değiştirilmesi, oldukça pahalı bir işlem olabilir. Bu yüksek basınç altında yapılır, bu nedenle makine tüm mühürler iyi durumda olması çok önemlidir.

Bu daha sonra kullandığı, önde gelen köprülerin tövbe şanzıman yağı, bu eşleşme parça üzerinde yoğun bir film oluşturmasına olanak veren, yüksek bir viskoziteye sahiptir.

Sonuç olarak, adet olduğu üzere, otomobilin kalbidir, çünkü bize, motor dönelim. motorun ömrünü uzatabilirsiniz yağ ve filtre elemanlarının zamanında yerine çoğu sürücülerin görüşüne çok daha fazlasıdır. Alt işlemi daha verimli hale Yeni yağ, bu nedenle, daha yüksek sıcaklıklarda özelliklerini korur. Bir kilometrik atık yağ sadece özellikle yüksek sıcaklıklarda, kısım akan akışkan hale gelir. mühürler içine düşebileceği enkaz, basitçe yıkanmıştır çünkü yedek bir sızıntı olup olmadığını dikkat etmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.