KanunDevlet ve hukuk

Moskova ilçeleri (Krylatskoye, Kuntsevo Marina Grove) sembolleridir. tanım

silah Coats antik dünyada zaten. onların varlığını İpuçları insanların sembolik görüntülerdir. Bunlar aynı amblemler ortaya çıktı ve çok sonrasına kadar yerleşmiş. Bu sınırlar jenerik ve ticari afiş oldu. Onlar özelliği sembolize etmiştir. Daha yakın zamanlarda sikke, madalya ve mühürler üzerinde arması tasvir etmeye başladı.

Ne arması olan ve neden gereklidir?

En basit amblem tanımı Sözlük Ozhegova kayıtlı. herhangi eyalet, şehir, sınıf veya ırk amblemin bir tür - Bu arması söylüyor. Bu logo bayraklar, kağıt para ve madeni paralar, mühürler, önemli devlet kağıtları ve belgeler üzerinde gösterilir. Arada mevcut eyalet, şehir ve ilçe kollarının kendi ceket vardır.

Yani armaları tasvir?

doğru tasvir edilmiştir şeyi tanımlamak için, amblemler dereceleri ayrılır olduğunu bilmek gerekir. Genellikle Destekleyenler, sloganlar, elbiseler, kron sorguç, kask tasvir, bir hanedan kalkan dışarı eşler. Ancak bu unsurların hepsi mutlaka görüntülenir değil.

sadece temel - ortasında tüm reçete unsurları yukarıda tasvir silah geniş kat üzerinde. küçük Açık - bir kalkan veya bir taç ile bir kalkan.

kolların Palto rank tarafından değil, aynı zamanda türüne göre sadece ayrılır:

  • Devlet;
  • arazi;
  • kurumsal (Order, bir askeri birimde, şirketin, kulüp kurumunun bu amblem);
  • Jenerik (köylü, soylu, medeni).

armanın üzerinde temsil ailesinin sembolü veya klan, çıkartmalar. Aile sembolü yüzyıllardır değişmez, çarptırdı. O mesafe ve zaman içinde nesilleri birleştirmektedir.

kolların Rus ceket

hepimizin bildiği gibi ülkemizin ana ambleminin üzerinde, iki kafalı kartal vardır. O Fransız tahtası (hanedan) kırmızı oturur. Bir kuş asa bacakları, orb. Her başının üstünde küçük bir taç, ve her iki büyük bağlantı bant üzerinde. kırmızı kalkan, siyah korkunç ejderha spearing, Bir atlı var - kartal göğsüne.

silah Moskova ceket

Ülkenin önde gelen şehir arması Rusya'nın kollarına görülebilir. O kalkan bir kartal orada onun resmi. Bu binici kim? Antik çağda, Kulikov Savaşı sonrasında, kollarında bir mızrakla yılanı öldürür binici, görünmeye başladı. İnsanlar cetvelle ilişkilendirmek - kral. Ama yabancı büyükelçiler bu Süvari Aziz George gördü. Ne halkımızı savundu ancak gelecekte çok Peter bu ifadeye kabul etti.

Her zaman, her cetvelle değişti ve arması. Onun için bir şey ekledi. Moskova'nın kadar sembollerle olduğunu amblem, 1993 yılında onaylanmıştır. Biz iyi biliyoruz. Ama kollarını biliyorsanız Moskova bölgelerinden? Her biri farklı, ilginç kökenli hikayedir. En popüler düşünün.

Moskova Dans kızın ilçesinde arması?

Şimdi bu sorunun cevabını biliyorum. Moskova bölgelerinden silah Coats, yanı sıra diğer, tarih ve geçmiş olayların belleğini tutun. Ve o çoktan gitmiş şey sembolize eder. Bu şenlikler, Paskalya Perşembe (Semik) yedinci bu. Yani armayı hatırlatıyor budur. Marina Roscha - Kuzey-Doğu Semti'nde Moskova, bir ilçe.

Bu alanın adı XVIII yüzyılda büyük bir orman kesimi arta kalan koruya, kaynaklanıyordu. İlçe onaltıncı yüzyıldaki sevk fakat 1917'de resmen sadece yirminci yüzyılda şehir sınırları giren edilir.

o eski zamanlarda olduğu gibi, Marina Grove - armayı andıran Tarihi,. kalkan şekli altın rengine Moskova yeşil çim bir çayır gösterir. kırmızı sundress bu çayır dansöz günü, bir elinde kırmızı bir mendil tutan. Başı bir çelenk süslenmiş kır çiçekleri. kalkanın üst kenarından, birbirine bakan, dallar, bir daire oluşturur "büyüme". dalları üzerinde parlak yeşil yapraklar vardır.

Kuntsevo (Moskova)

Mahalle Kuntsevo ondokuzuncu yüzyıl villası alanı, Moskova Bölgesi olarak tanındı. Moskova bölgelerinden tüm silah canlılığını ve renk çeşitliliği farklılık, bu bölgenin sembolü istisna değildir. alana kez Kuntsevo özellikle orman güzelliği, kalın vardı Setunsky kamp, tedavi. yeşil zemin üzerine gösterilen Gümüş köknar, - çok ormanlar zamanlar ünlü semt Kuntsevo sembolü. Moskova ve hala bu bölgenin temiz temiz hava solumak. kolların üst kısmında gösterilen Bu mavi renk saflığı.

eski zamanlarda ilçe sonrası yol koştu. Şimdi burası sokak Franco. sistemin bellek boynuzu, beyaz (sonrası boynuz) amblemi tasvir korunur. Bu boynuz üst üçgen görülebilir - temiz hava sembolü. Ayrıca kolları üzerinde sarı chevron vardır. Onun şey Smolensk demiryolu inşa edilmiştir gerçeğinin söz yerleştirilir. Kenevir gri bir yol açılışını kömür madenciliği inşa etmek onların yere kesildi ormanların akıbeti hakkında hatırlatmak için.

altın sansar - alanının ismi amblemin ana karakteri temsil eder. Bu küçük hayvan resmin merkezinde oturuyor.

Tverskoy Moskova

Bu alan o orta kesiminde yer alan sermayenin kalbidir. Tarihçesi onikinci yüzyılda başlayan, kendi topraklarında idi Kremlin'in olduğunu. O olmasına rağmen, Kremlin Tver bölgesinde yer almadığını ilginç, ama ayrı bir toprak birimdir. Bu bölge, onun aracılığıyla merkezinde bulunan ve Rusya'ya tüm yenilikleri geldi olduğundan. Böylece o tramvaylar ve sokaklarda elektrik aydınlatma vardı ilk yer oldu.

Moskova Tver bölgesi arması Moskova şekilli kalkan ile verilir. yüksek bir tepenin sembolü - Yeşil üçgen amblemin altındaki boyalı. Bu tepede bir manastır inşa edilmiştir. Kırmızı arka plan - Tver kentinde arması rengi. Tver bölge yol adı değil, aynı zamanda orada gerçekleşen birçok olaylar sadece bağlayan bulunmaktadır. Tverskaya Caddesi ve Boulevard Renk alanında ana yollar olarak iki altın ayağı kollarında görüntülenen.

sanat simgesi - amblemin orta kesiminde bir çelenk olduğunu. Ayrıca, bu çelenk tüm ana tiyatro, müze ve bize hatırlatan Moskova'da sergi salonları tam Tver bölgesinde yer alıyor. ustalar Kuznetsk yerleşim Hakkında Tver bölgesinde eğitim ve kültür kurumlarının bir yeri vardır örs ve gençlik parlak ışık ipucu hatırlatır.

Kalkanın Altında "Tver" diyor altın kurdele gider. Gerçekten bütün kültür ve hafıza alanı, sadece belirtileri okumasını gösterir kolların tam ceket, bu.

mahalle Koptevo

ilk söz Koptevo Prens Shuyskogo Dmitriya bir belgede buldum. Bu belge geri doksan beşte ve onaltıncı yüzyılın doksan altı yıl kadar uzanmaktadır. Bu wastelands Toporkovo Koptevo Köy Velyaminovo (şu anda Vladikino) köye değiştirilmesine karşılık gelir. tarihçiler tarafından anlatıldığı gibi, Koptevo ayrı bir küçük köy oldu. adı antik çağlardan beri değişmedi. başkentin kuzey bölgesinde bir alan mevcuttur.

Moskova bölgelerinden diğer kolları gibi, bölgenin sembolü Moskova şekilli kalkanı tarafından verilir. mavi ve sarı - İki alanlara disseke. Sarı alan üst kısmındadır. silah Koptevo ceket - bu modern hayatın bir resim, bu geçmişin hatırlatmaları görmez olduğunu. Belki de bu Koptevo önemli olaylar meydana geldi özellikle yalnız bir köy, olmasından kaynaklanmaktadır. sarı zemin üzerine leylek, onun tüyleri Doğal olanın rengi. Bu kuş istikrarlı aile ilişkileri ve bölgede ve Okul öncesi, okul ve diğer eğitim kurumlarının toprakları oldukça çok birçok sakinlerinin akrabalık bağlarını bir simgeler.

temizlik sembolü ve tımar alanda, insanlar aydınlanma - dalgalı ışınlar ile Paz

Krylatskoye

Moskova'nın batı kesiminde yer Krylatskoye ilçe. Daha önce diğer isim biliniyordu - Kryletskoe. Krylatskoye Romanov hanedanının ilk sahip olduğuna bir kez O, onbeşinci yüzyılın başlarına başvurdu.

Pinokyo hakkında bir masal bir resmin anımsatan Krylatskoye güzel ilçe kolları, ceket. Amblemin merkezi büyük bir altın anahtar imaj, o Krylatskoye birçok yerleşim binaları inşa söylüyor. ilk etapta bölge için şehir planlama. Gümüş chevron zakomary şekilli (sundurma için süslemeler) birinci başlığın bir hatırlatmadır - Kryletskoe. aşağıda açıklanmıştır Yeşil alan, - kutsal su, doğal kaynak, bir çok insan için bir hac yeri - bu bölgeyi ve üzerinde forvet gümüş kaynağını korur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.